Jacek Bromski

Synonimy:
Bromski Jacek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jacek Bromski (51)

 • Jacek Bromski o Piotrze Machalicy: Bardzo utalentowany aktor

  Jacek Bromski o Piotrze Machalicy: Bardzo utalentowany aktor

  To był bardzo zdolny, bardzo utalentowany aktor. Miał coś takiego w sobie ciepłego, a zarazem przekonywującego. Przykro mi słyszeć, że umarł - powiedział w poniedziałek, 14 grudnia, reżyser filmowy, przewodniczący Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Jacek Bromski.
 • "Bez skrupułów": Serialowe rozwinięcie "Solid Gold"

  "Bez skrupułów": Serialowe rozwinięcie "Solid Gold"

  W nowej ramówce Polsatu znajdzie się produkcja zatytułowana "Bez skrupułów". To serialowa wersja kinowej produkcji Jacka Bromskiego "Solid Gold". Film wzbudził w zeszłym roku ogromne kontrowersje i stał się bohaterem głośnej afery.
 • Jacek Bromski apeluje o konkurs na dyrektora WFDiF

  Jacek Bromski apeluje o konkurs na dyrektora WFDiF

  Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski zwrócił się z prośbą do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego o rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie - poinformowało Stowarzyszenie w komunikacie.
 • Jacek Bromski chce reformy FPFF w Gdyni

  Jacek Bromski chce reformy FPFF w Gdyni

  Podczas zakończonego 21 września 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski zapowiedział szybkie powołanie zespołu środowiskowego do spraw reformy festiwalu. Już kilka dni po jego zakończeniu, do organizacji filmowców zostały wysłane listy z zaproszeniem włączenia się w prace nad nowym kształtem regulaminu festiwalowego.
 • Gdynia 2019: Film Bromskiego wycofany z konkursu przez TVP? Oświadczenie reżysera!

  Gdynia 2019: Film Bromskiego wycofany z konkursu przez TVP? Oświadczenie reżysera!

  "Nie wyraziłem i nadal nie wyrażam zgody na przemontowanie filmu i jego propagandowe wykorzystanie przed wyborami. TVP SA wywarło nacisk na producenta filmu" - pisze w specjalnym oświadczeniu Jacek Bromski, reżyser obrazu "Solid Gold". Producent Akson Studio wycofał we wtorek, 17 września, film z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • "Solid Gold": Data premiery ponownie przesunięta

  "Solid Gold": Data premiery ponownie przesunięta

  Najnowszy film Jacka Bromskiego "Solid Gold", nawiązujący do wątków afery Amber Gold, miał pierwotnie wejść do kin 5 lipca 2019 roku. Data premiery została jednak przesunięta na 11 października. Okazuje się, że tego dnia również nie zobaczymy filmu w kinach.
 • Gdynia 2019: Jacek Bromski broni niezakwalifikowanych filmów

  Gdynia 2019: Jacek Bromski broni niezakwalifikowanych filmów

  Pojawił się kolejny głos apelujący o włączenie do konkursu głównego 44. FPFF w Gdyni trzech filmów zarekomendowanych przez Zespół Selekcyjny, które nie znalazły się jednak w prestiżowej sekcji. Stosowne pismo do Radosława Śmigulskiego, prezesa PISF i Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu, oraz Leszka Kopcia, dyrektora FPFF w Gdyni, wystosował Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
 • Afera wokół "Solid Gold": Ten film "nigdy nie miał być propagandowy". Akson Studio kontra TVP

  Afera wokół "Solid Gold": Ten film "nigdy nie miał być propagandowy". Akson Studio kontra TVP

  Burzy medialnej wokół nowego filmu Jacka Bromskiego ciąg dalszy. "Film ten nie jest i nigdy nie miał być propagandowy" - czytamy w oświadczeniu Akson Studio, współproducenta filmu "Solid Gold". Prezes TVP Jacek Kurski zdecydował, żeby premierę produkcji przenieść z początku lipca na 11 października. O co tu chodzi?
 • "Solid Gold": Ten film zniszczy opozycję przed wyborami?

  "Solid Gold": Ten film zniszczy opozycję przed wyborami?

  "Solid Gold", najnowszy film Jacka Bromskiego, miał wejść do kin na początku lipca 2019 roku. Jego premiera została jednak przełożona na 11 października. Według "Gazety Wyborczej" nie jest to przypadkowa data. Film ma zawierać wiele odniesień do afer z okresu rządów koalicji PO-PSL, w tym Amber Gold. Autorem tytułu ma być Jacek Kurski, prezes TVP.
 • Wspomnienie o Ryszardzie Bugajskim

  Wspomnienie o Ryszardzie Bugajskim

  W piątek 7 czerwca 2019 roku zmarł Ryszard Bugajski. Reżyser "Przesłuchania" odszedł w wieku 76 lat po długiej chorobie. Jego śmierć wywołała liczne reakcje ze strony przedstawicieli polskiej kinematografii.

Zdjęcia - Jacek Bromski (1)

 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie