Jacek Braciak

Artykuły - Jacek Braciak (57)

 • Jacek Braciak: Mówię, co chcę

  Jacek Braciak: Mówię, co chcę

  Chociaż Jacek Braciak gra nieprzerwanie od 30 lat, "Córka trenera" jest pierwszym filmem w jego karierze, w którym zagrał główną rolę. Aktor opowiedział o przygotowaniach do ostatniego projektu Łukasza Grzegorzka, swoim udziale w międzynarodowej produkcji sprzed kilku lat (która wciąż nie miała swojej premiery) oraz podkładaniu głosu pod postać kosmicznego szopa Rocketa w polskiej wersji językowej "Strażników galaktyki" i "Avengers". Nie zabrakło także pytań o "Kler" i jego współpracę z Wojciechem Smarzowskim.
 • "Córka trenera": Premiera filmu w Kinie pod Baranami w Krakowie

  "Córka trenera": Premiera filmu w Kinie pod Baranami w Krakowie

  19 lutego 2019 roku w krakowskim Kinie pod Baranami odbyła się premiera "Córki trenera", najnowszego filmu Łukasza Grzegorzka. Oprócz reżysera na seansie pojawili się inni członkowie ekipy filmowej, między innymi aktorzy: Jacek Braciak, Agata Buzek i Karolina Bruchnicka.
 • Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  2018 rok obfitował w wybitne kreacje aktorskie. Było ich tak dużo, że podczas komponowania naszej listy musieliśmy zgodzić się na pewne ograniczenia. Dlatego też brakuje na niej ról z poprzedniego sezonu oscarowego - bo wszyscy już wiedzą, że Frances McDormand w "Trzech billboardach", Margot Robbie w "Jestem najlepsza" czy James Franco w "The Disaster Artist" byli świetni. Kończąc wstęp: oto nasza subiektywna lista najlepszych kreacji aktorskich 2018 roku.
 • ​Jacek Braciak w filmie "Drzewo i ja"

  ​Jacek Braciak w filmie "Drzewo i ja"

  Jacek Braciak zagrał główną rolę w krótkometrażowym filmie "Drzewo i ja".
 • Jacek Braciak o filmie "Sprawiedliwy": Bardzo mnie to poruszyło

  Jacek Braciak o filmie "Sprawiedliwy": Bardzo mnie to poruszyło

  Już w najbliższy piątek, 19 lutego, na ekranach polskich kin zagości produkcja Michała Szczerbica "Sprawiedliwy". Bohaterów filmu grają m.in. Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski i Aleksandra Hamkało. "Bardzo mnie to wszystko poruszyło" - mówi Jacek Braciak, który w filmie gra ważną postać Pajka.
 • Jacek Braciak: "Serialowa szmata"?

  Jacek Braciak: "Serialowa szmata"?

  Urodził się w Drezdenku, wychował w Rzekcinie, wiosce z... 13 domami. A marzy? O Portugalii!
 • Jacek Braciak: Dziadek podrzucał mi książki z lenistwa

  Jacek Braciak: Dziadek podrzucał mi książki z lenistwa

  Jacek Braciak ("Drogówka", "Pod mocnym aniołem", "Róża") uwielbia piłkę nożną i stare samochody, ale jego największą pasją są książki. Każdą wolną chwilę poświęca na czytanie.

Filmy - Jacek Braciak (14)

 • "Wołyń": Jacek Braciak o filmie

  "Wołyń": Jacek Braciak o filmie
 • Jacek Braciak jako kaznodzieja

  Wielki aktor potrafi wszystko - z takiego założenia wyszła Kasia Kwiatkowska i w swoim autorskim talk-show "Baw mnie. Kasia Kwiatkowska Show", postanowiła przetestować swojego gościa - Jacka Braciaka. Wręczyła Jackowi kartkę z przepisem na przyrządzenie kaczki i poprosiła, by przeczytał tekst wcielając się w Greya - bohatera książki "50 twarzy Greya", kaznodzieję z mszy dla dzieci oraz pijanego. Zobaczcie jak poradził sobie z dwoma postaciami. Premiera całego odcinka dziś na Polsat Cafe o godz. 21:00.
 • Jacek Braciak pogromcą Artura Barcisia i Cezarego Żaka!

  Po zdobyciu serc europejskich widzów, przebojowy "Rycerz Blaszka. Pogromca smoków" zmierza na nasze ekrany. W tytułowej roli niezłomnego rycerza, co nie lęka się przygód i korozji, wystąpił Jacek Braciak, który stanie do walki z dwugłowym smokiem przemawiającym głosami Artura Barcisia i Cezarego Żaka. - W trakcie prac nad Blaszką przypomniały mi się moje zamiłowania z lat dziecinnych - do techniki i jazdy konnej. Pamiętam, jak wykradałem ojcu ze stajni kobyłę i całą noc jeździłem udając Indianina. Miałem strzały. Uszyłem sobie nawet mokasyny z tornistra. Wszystko po to, by nocami podkradać sąsiadom truskawki i śliwki – wspomina aktor.
 • Antoni Pawlicki jako czarnoksiężnik z Oz

  W polskiej wersji językowej filmu "Oz Wielki i Potężny" Antoni Pawlicki użycza głosu głównemu bohaterowi. - Co mnie z nim łączy? Myślę, że słabość do kobiet... - zastanawia się aktor.