jabłka

Synonimy:
jabłko,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jabłka (324)

 • "Rz": Polskie jabłka najdroższe na rynku unijnym

  "Rz": Polskie jabłka najdroższe na rynku unijnym

  ​Dla sadowników przyszedł czas hossy, po latach cen minimalnych płaconych przez skupy w tym sezonie krajowe jabłka kosztują rekordowo drogo - pisze w środę "Rzeczpospolita".
 • Słodkie muffiny z jabłkami

  Słodkie muffiny z jabłkami

  Cynamonowe muffiny z jabłkami i dodatkiem płatków owsianych to zdrowsza wersja tego słodkiego deseru. Przekonajcie się sami, jakie są pyszne!
 • Błyskawiczny jabłecznik

  Błyskawiczny jabłecznik

  Szybki i łatwy w przygotowaniu jabłecznik z dodatkiem rabarbaru to świetne ciasto "last minute". Doskonale sprawdzi się jako dodatek do spotkania przy kawie lub herbacie.
 • Unia Owocowa bije na alarm zagrożone jabłka i gruszki w całej UE

  Unia Owocowa bije na alarm zagrożone jabłka i gruszki w całej UE

  Coraz niższa rentowność i spadek konsumpcji znacznie utrudniają rozwój sektora jabłek i gruszek. Zagrożeniem dla tych polskich owoców jest rosnąca konkurencja ze strony m.in. owoców jagodowych czy egzotycznych - wskazuje Stowarzyszenie Unia Owocowa.
 • Cosmic Crisp - najdoskonalsze jabłko na świecie

  Cosmic Crisp - najdoskonalsze jabłko na świecie

  ​Cosmic Crisp to nowa, prawdopodobnie najlepsza, odmiana jabłek na świecie. Prace nad nią trwały przez 22 lata i kosztowały około 500 mln dolarów.
 • Jesień pachnie jabłkami

  Jesień pachnie jabłkami

  Jabłka nigdy nie smakują i nie pachną lepiej niż we wrześniu. Są najpiękniejszą zapowiedzią długich, jesiennych wieczorów. Nie tylko rozpieszczają kubeczki smakowe, ale przede wszystkim dostarczają cennych wartości odżywczych i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Warto poznać ich najsilniejsze atuty.
 • Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Owoce i warzywa kuszą nas smakiem, aromatem i intensywnymi kolorami. Sprawdź, co zrobić, by także maluch je polubił i czerpał z nich to, co najlepsze.
 • Sadownicy chcą gwarancji ceny skupu owoców

  Sadownicy chcą gwarancji ceny skupu owoców

  Sadownicy chcą wieloletnich umów z zakładami przetwórstwa i gwarancji ceny skupu owoców. Obecne często nie rekompensują nawet kosztów produkcji.
 • MRiRW: Ostra reakcja ministra rolnictwa

  MRiRW: Ostra reakcja ministra rolnictwa

  - Jeżeli ktoś będzie kłamał na temat polskiego rolnictwa to spotka się z moją ostrą reakcją - zapowiedział szef resortu rolnictwa. Odniósł się natomiast do głównych zarzutów, które jak stwierdził, pewnie z faktu zbliżających się wyborów, stawia rosnące grono obrońców rolników.
 • Czarne chmury nad owocami w Polsce?

  Czarne chmury nad owocami w Polsce?

  Najnowsze dane wykazują, iż średnia temperatura powietrza na powierzchni Ziemi wzrośnie w XXI wieku od 1,8°C do 4,0°C dzięki rosnącej koncentracji gazów cieplarnianych w atmosferze. Globalne ocieplenie ma znaczący wpływ na plony głównych upraw żywności, które prawdopodobnie zaczną spadać o 2% na dekadę. Szybkie zmiany klimatyczne i bardziej ekstremalne warunki pogodowe będą mieć wpływ również na produkcję owoców w Polsce.

Filmy - Jabłka (30)