jabłka

Synonimy:
jabłko,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jabłka (424)

 • Ardanowski: Polska powinna być światowym liderem w produkcji cydru

  Ardanowski: Polska powinna być światowym liderem w produkcji cydru

  Polska powinna być światowym liderem w produkcji cydru - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zapowiedział, że zaproponuje rządowi skup jabłek od sadowników, które byłyby rozdawane dzieciom w szkołach.
 • Klęska urodzaju szkodzi sadownikom. Rząd skupi z rynku pół miliona ton jabłek

  Klęska urodzaju szkodzi sadownikom. Rząd skupi z rynku pół miliona ton jabłek

  Rozpoczyna się skup jabłek w ramach pomocy sadownikom. Poprzez firmy współpracujące rząd zamierza zakupić pół miliona ton tych owoców po cenie prawie dwukrotnie wyższej, niż oferowana przez zakłady przetwórcze. Tegoroczne rekordowo duże zbiory jabłek, które mają sięgnąć 4,5 mln ton, paradoksalnie są problemem dla sadowników, ponieważ przekładają się na niskie ceny skupu. Te nie rekompensują kosztów produkcji i zbioru owoców.
 • Interwencyjny skup jabłek: Znamy ważne szczegóły

  Interwencyjny skup jabłek: Znamy ważne szczegóły

  Dopiero we wtorek, a nie - jak zapowiadano - w poniedziałek, sadownicy poznają listę punktów, w których prowadzony będzie interwencyjny skup jabłek. Firma Eskimos, która ma prowadzić tę akcję, tłumaczy, że zwłoka wynika z przyczyn organizacyjnych. W ramach pomocy sadownikom firma ma wykupić pół miliona ton owoców.
 • 28 września Światowy Dzień Jabłka

  28 września Światowy Dzień Jabłka

  28 września przypada Światowy Dzień Jabłka. W 2017 roku produkcja jabłek w Polsce wyniosła ok. 3,3 mln t, co przekłada się na 16,5 mld sztuk jabłek. Według analityków Banku BGŻ BNP Paribas, ten sezon będzie rekordowy, jeżeli chodzi o podaż jabłek w Polsce. Ich produkcja wyniesie nawet ok. 4,5 mln t, a to najwyższy wynik w historii produkcji krajowego sadownictwa.
 • Szykują się rekordowe zbiory jabłek

  Szykują się rekordowe zbiory jabłek

  Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej. W tym roku zapowiadają się rekordowe zbiory, sięgające nawet 5 mln ton. Sadowników czekają koszmarne zbiory?
 • Jabłko – owoc uniwersalny

  Jabłko – owoc uniwersalny

  Doskonale smakuje i jest łatwe do spakowania, stąd może być doskonałą przekąską śródlekcyjną. Jakie atuty dla zdrowia ma owoc, po który Polacy sięgają najczęściej? Wymieńmy siedem najważniejszych.
 • Od środy Rosja zakazuje importu jabłek z 31 białoruskich firm

  Od środy Rosja zakazuje importu jabłek z 31 białoruskich firm

  Rosja wprowadza od środy zakaz dostaw jabłek z 31 firm na Białorusi. Jest to efekt inspekcji, którą Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego przeprowadzała na Białorusi w dniach 1-9 lutego. Kontrolą objęto 84 przedsiębiorstwa.
 • Pestycydy w jabłkach z Polski

  Pestycydy w jabłkach z Polski

  Czeska Państwowa Inspekcja Rolna i Żywnościowa (SZPI) poinformowała w poniedziałek o wykryciu pestycydów w jabłkach importowanych z Polski. Chodzi o jabłka odmiany Gloster oferowane w sklepie Makro Cash&Carry w Ołomuńcu na Morawach.
 • Pozbądź się pestycydów

  Pozbądź się pestycydów

  Skutecznym i tanim sposobem na dokładne usunięcie pestycydów z powierzchni owoców jest wymoczenie ich w roztworze sody oczyszczonej - poinformowali naukowcy z University of Massachusetts w USA.
 • KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  Zakłady przetwórcze płacą już ok. 90 gr za 1 kg jabłek. "To bardzo dobra cena dla sadowników, natomiast dla przetwórców cena jest wysoka i ryzykowna. Zdaniem analityków rynku towarowego, na przestrzeni ostatnich 10 lat, najwyższe ceny jabłek przemysłowych były w 2010 i 2011 r., wówczas sadownikom średnio płacono 0,65 zł za 1 kg.

Filmy - Jabłka (27)

 • Głodna krowa zrobi wszystko, żeby dosięgnąć jabłka

  Ta krowa jest w stanie zrobić wszystko, żeby zdobyć smakowite jabłko trzymane przez chłopca w ustach. Czy jej się uda? (STORYFUL/x-news)
 • Te nietoperze to prawdziwi smakosze. Zobaczcie sami

  Nietoperze znane są z wiszenia głową w dół. Nie każdy jednak wie, że potrafią one w tej pozycji jeść. Bohaterowie materiału wdzięcznie chrupią jabłka, nie zważając na siły grawitacji. (STORYFUL/x-news)
 • Szybka tarta z jabłkami i budyniem

  Tarty to doskonały sposób na przepyszne, szybkie ciasto, które sprawdzi się na każdą okazję! Łatwa w przygotowaniu - możecie użyć gotowego ciasta francuskiego ze sklepu - nie tylko wybornie smakuje, ale również przepięknie wygląda! Tym razem mamy dla was przepis na szybką tartę z soczystymi jabłkami i budyniem. Jeśli chcecie, by wasza tarta nie była zbyt słodka, wybierzcie kwaśne, soczyste jabłka!
 • Szybka przekąska - dietetyczny por z jabłkiem i śliwkami

  Jeśli szukacie szybkiej, pysznej przekąski, która będzie i sycąca, i smaczna, a jednocześnie będzie spełniała kryteria diet i zdrowych sposobów żywienia, wypróbujcie szybką przekąskę z porem w roli głównej. Odrobinę siekanego pora, suszone śliwki, soczyste jabłko - tylko tyle potrzeba, by po paru chwilach cieszyć się przepysznym, sycącym i zdrowym daniem!