jabłka

Synonimy:
jabłko,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jabłka (320)

 • Cosmic Crisp - najdoskonalsze jabłko na świecie

  Cosmic Crisp - najdoskonalsze jabłko na świecie

  ​Cosmic Crisp to nowa, prawdopodobnie najlepsza, odmiana jabłek na świecie. Prace nad nią trwały przez 22 lata i kosztowały około 500 mln dolarów.
 • Jesień pachnie jabłkami

  Jesień pachnie jabłkami

  Jabłka nigdy nie smakują i nie pachną lepiej niż we wrześniu. Są najpiękniejszą zapowiedzią długich, jesiennych wieczorów. Nie tylko rozpieszczają kubeczki smakowe, ale przede wszystkim dostarczają cennych wartości odżywczych i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Warto poznać ich najsilniejsze atuty.
 • Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Owoce i warzywa kuszą nas smakiem, aromatem i intensywnymi kolorami. Sprawdź, co zrobić, by także maluch je polubił i czerpał z nich to, co najlepsze.
 • Sadownicy chcą gwarancji ceny skupu owoców

  Sadownicy chcą gwarancji ceny skupu owoców

  Sadownicy chcą wieloletnich umów z zakładami przetwórstwa i gwarancji ceny skupu owoców. Obecne często nie rekompensują nawet kosztów produkcji.
 • MRiRW: Ostra reakcja ministra rolnictwa

  MRiRW: Ostra reakcja ministra rolnictwa

  - Jeżeli ktoś będzie kłamał na temat polskiego rolnictwa to spotka się z moją ostrą reakcją - zapowiedział szef resortu rolnictwa. Odniósł się natomiast do głównych zarzutów, które jak stwierdził, pewnie z faktu zbliżających się wyborów, stawia rosnące grono obrońców rolników.
 • Czarne chmury nad owocami w Polsce?

  Czarne chmury nad owocami w Polsce?

  Najnowsze dane wykazują, iż średnia temperatura powietrza na powierzchni Ziemi wzrośnie w XXI wieku od 1,8°C do 4,0°C dzięki rosnącej koncentracji gazów cieplarnianych w atmosferze. Globalne ocieplenie ma znaczący wpływ na plony głównych upraw żywności, które prawdopodobnie zaczną spadać o 2% na dekadę. Szybkie zmiany klimatyczne i bardziej ekstremalne warunki pogodowe będą mieć wpływ również na produkcję owoców w Polsce.
 • Jedno jabłko zawiera 100 mln bakterii. I nie da się ich zmyć

  Jedno jabłko zawiera 100 mln bakterii. I nie da się ich zmyć

  Jedno jabłko zawiera 100 mln bakterii. Aż 90 proc. z nich znajduje się w nasionach jabłka, a prawie cała reszta - w miąższu. Mikroby obecne w owocach z organicznych upraw są zdrowsze dla człowieka.
 • Jedno jabłko ma nawet 100 mln bakterii

  Jedno jabłko ma nawet 100 mln bakterii

  Jabłka są jednymi z najchętniej spożywanych owoców na świecie. Nowe badania sugerują, że każde jabłko może zawierać nawet 100 mln bakterii. Nie wszystkie z nich są szkodliwe, ale trzeba być czujnym.
 • MRiRW ustali cenę referencyjną dla owoców!

  MRiRW ustali cenę referencyjną dla owoców!

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ustali cenę referencyjną dla jabłek, kilku rodzajów zbóż, porzeczek, aronii, wiśni, truskawek i malin - wynika z projektu rozporządzenia. Przepis ma mieć charakter odstraszający dla skupujących owoce od rolników.
 • BNP Paribas: W Polsce nadal wysokie zapasy jabłek deserowych

  BNP Paribas: W Polsce nadal wysokie zapasy jabłek deserowych

  Według stanu na 1 marca br., Polska miała największe w Europie zapasy jabłek deserowych, sięgające 940 tys. ton - wynika z danych Światowego Stowarzyszenia Jabłek i Gruszek (WAPA). W ocenie analityków BGŻ BNP Paribas, tak wysokie zapasy mogą przynieść straty sadownikom.

Filmy - Jabłka (30)