jabłka

Synonimy:
jabłko,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jabłka (424)

 • Jabłko – owoc uniwersalny

  Jabłko – owoc uniwersalny

  Doskonale smakuje i jest łatwe do spakowania, stąd może być doskonałą przekąską śródlekcyjną. Jakie atuty dla zdrowia ma owoc, po który Polacy sięgają najczęściej? Wymieńmy siedem najważniejszych.
 • Od środy Rosja zakazuje importu jabłek z 31 białoruskich firm

  Od środy Rosja zakazuje importu jabłek z 31 białoruskich firm

  Rosja wprowadza od środy zakaz dostaw jabłek z 31 firm na Białorusi. Jest to efekt inspekcji, którą Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego przeprowadzała na Białorusi w dniach 1-9 lutego. Kontrolą objęto 84 przedsiębiorstwa.
 • Pestycydy w jabłkach z Polski

  Pestycydy w jabłkach z Polski

  Czeska Państwowa Inspekcja Rolna i Żywnościowa (SZPI) poinformowała w poniedziałek o wykryciu pestycydów w jabłkach importowanych z Polski. Chodzi o jabłka odmiany Gloster oferowane w sklepie Makro Cash&Carry w Ołomuńcu na Morawach.
 • Pozbądź się pestycydów

  Pozbądź się pestycydów

  Skutecznym i tanim sposobem na dokładne usunięcie pestycydów z powierzchni owoców jest wymoczenie ich w roztworze sody oczyszczonej - poinformowali naukowcy z University of Massachusetts w USA.
 • KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  Zakłady przetwórcze płacą już ok. 90 gr za 1 kg jabłek. "To bardzo dobra cena dla sadowników, natomiast dla przetwórców cena jest wysoka i ryzykowna. Zdaniem analityków rynku towarowego, na przestrzeni ostatnich 10 lat, najwyższe ceny jabłek przemysłowych były w 2010 i 2011 r., wówczas sadownikom średnio płacono 0,65 zł za 1 kg.
 • Analityk: Eksport jabłek w sezonie 2016/17 wzrósł o 11 proc.

  Analityk: Eksport jabłek w sezonie 2016/17 wzrósł o 11 proc.

  Eksport jabłek z Polski w sezonie 2016/17 wyniósł 1,09 mln ton, czyli był o 11 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego sezonu i niewiele mniejszy od eksportu notowanego przed wprowadzeniem embarga przez Rosję. Polska eksportuje ok. jednej czwartej zbiorów jabłek, najwięcej na Białoruś.
 • To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  Zbiory owoców w Polsce najniższe od 2010 r. zdaniem analityków Credit Agricole, cen owoców swoje maksimum osiągną w IV kw. roku. Na początku przyszłego roku oczekujemy już spadku tempa wzrostu cen owoców i warzyw.
 • Mniejsze zbiory jabłek, wyższe ceny

  Mniejsze zbiory jabłek, wyższe ceny

  W tym roku zbiory jabłek w Polsce mogą wynieść ok. 3 mln ton, tj. o 25 proc. mniej niż w 2016 r.- prognozuje prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, prof. Eberhard Makosz. Oznacza to wyższe ceny dla przetwórców i konsumentów.
 • Rosną ceny nie tylko jabłek

  Rosną ceny nie tylko jabłek

  Tej jesieni będą słabe zbiory jabłek - zapowiada wiceprezes Związku Sadowników RP. Robert Remiszewski zapowiedział Radiu Podlasie, że w Europie zbiór będzie mniejszy o 30 proc. Ceny mogą być nawet o jedną trzecią wyższe.
 • Handel: Rosną ceny owoców

  Handel: Rosną ceny owoców

  Rosną ceny żywności. Na skutek niekorzystnej pogody zbiory owoców mogą być mniejsze, niż zakładano. Stanieć mogą za to produkty mleczne.

Filmy - Jabłka (25)

 • Szybka tarta z jabłkami i budyniem

  Tarty to doskonały sposób na przepyszne, szybkie ciasto, które sprawdzi się na każdą okazję! Łatwa w przygotowaniu - możecie użyć gotowego ciasta francuskiego ze sklepu - nie tylko wybornie smakuje, ale również przepięknie wygląda! Tym razem mamy dla was przepis na szybką tartę z soczystymi jabłkami i budyniem. Jeśli chcecie, by wasza tarta nie była zbyt słodka, wybierzcie kwaśne, soczyste jabłka!
 • Szybka przekąska - dietetyczny por z jabłkiem i śliwkami

  Jeśli szukacie szybkiej, pysznej przekąski, która będzie i sycąca, i smaczna, a jednocześnie będzie spełniała kryteria diet i zdrowych sposobów żywienia, wypróbujcie szybką przekąskę z porem w roli głównej. Odrobinę siekanego pora, suszone śliwki, soczyste jabłko - tylko tyle potrzeba, by po paru chwilach cieszyć się przepysznym, sycącym i zdrowym daniem!
 • Tarta jabłkowa, którą zrobisz w kilka chwil

  Tartę jabłkową możesz wykonać szybko, jeśli spód zrobisz z ciasta francuskiego. Taki jabłecznik jest lekki i doskonale pasuje do porannej kawy. Szybka tarta jabłkowa na cieście francuskim doskonale nadaje się również na zimowe wieczory – wystarczy dodać do niej cynamonu i goździków. Zaskocz gości domowym wypiekiem. Dowiedz się, jak upiec szybką tartę jabłkową na cieście francuskim.
 • Szybka i pyszna szarlotka - bez pieczenia!

  Wydaje ci się, że wszystkie ciasta wymagają pieczenia? To błąd. Dzięki temu przepisowi możesz przyrządzić pyszną szarlotkę bez pieczenia. Szarlotka to tradycyjny deser, który smakuje dobrze zarówno serwowany na ciepło, jak i na zimno. To doskonała alternatywa dla tych, którzy nie mają piekarnika. Szarlotka bez pieczenia to także proste rozwiązanie na szybki, pyszny deser, którym poczęstujesz swoich znajomych. Nie wierzysz? Spróbuj!