izolacja

Artykuły - Izolacja (183)

 • Zmiany w termomodernizacji. Premia kompensacyjna bardziej dostępna

  Zmiany w termomodernizacji. Premia kompensacyjna bardziej dostępna

  ​Rada Ministrów przyjęła z początkiem sierpnia projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji. Chodzi np. o "zmianę sposobu naliczania premii termomodernizacyjnej, czyli premiowanie kompleksowej modernizacji i wsparcie montażu mikroinstalacji OZE". Nowela zakłada poprawę dostępności premii kompensacyjnej.
 • Najmodniejsza dieta? Wolumetryczna

  Najmodniejsza dieta? Wolumetryczna

  W czasie izolacji dbanie o linię stało się trudniejsze niż przedtem. Prowadząc siedzący tryb życia, musimy jeszcze bardziej zadbać o odpowiednio skomponowany jadłospis, który pomoże nam uniknąć przybierania na wadze.
 • Praca w rejonach polarnych zmienia mózg

  Praca w rejonach polarnych zmienia mózg

  Spędzenie kilku miesięcy na Antarktydzie może być trudnym zadaniem. Naukowcy zbadali mózgi dziewięciu osób przed i po 14 miesiącach pracy na niemieckiej stacji badawczej Neumayer III.
 • Termomodernizacja: Będzie nowa ulga podatkowa

  Termomodernizacja: Będzie nowa ulga podatkowa

  Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się wczoraj za wprowadzeniem przepisów o podatkowej uldze termomodernizacyjnej przysługującej właścicielom lub współwłaścicielom domów jednorodzinnych. Przewiduje ją rządowy projekt nowelizacji ustaw podatkowych.
 • Jak ciepło ucieka z domu? Sprawdzamy!

  Jak ciepło ucieka z domu? Sprawdzamy!

  W domach jednorodzinnych największy procent energii jest zużywany na ogrzanie budynku. Ciepło ucieka przez ściany, okna i drzwi, jak również przez dach. Straty ciepła można jednak znacząco obniżyć, stosując odpowiednią izolację ścian i dachu. Dużo ciepła ucieka również przez zastosowanie niewłaściwych okien i/lub przez ich niefachowy montaż. Ile ciepła ucieka przez ściany zewnętrzne w domu oraz przez okna? Jakie materiały izolacyjne zastosować, aby zwiększyć energooszczędność domu? Jak zapobiec stratom ciepła? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
 • Najczęstsze błędy popełniane podczas ocieplania domu

  Najczęstsze błędy popełniane podczas ocieplania domu

  Wykonanie kompletnej termoizolacji budynku wpływa na odczuwalne ograniczenie kosztów ogrzewania. Niestety podczas tworzenia ocieplenia nietrudno o błędy budowlane, które zmniejszają skuteczność izolacji. Poniżej wskażemy listę najczęściej popełnianych błędów wykonawczych. Być może ich analiza pozwoli na uniknięcie niedoróbek w twoim budynku.
 • Trzy czwarte budynków w UE ma niską efektywnością energetyczną

  Trzy czwarte budynków w UE ma niską efektywnością energetyczną

  Około 75 proc. budynków w UE charakteryzuje się niską efektywnością energetyczną i jedynie 0,4-1,2 proc. zasobów podlega renowacji każdego roku - wynika z danych Komitetu Regionów UE (KR), instytucji, która skupia samorządowców z państw UE.
 • Od 2017 roku domy będą droższe i bardziej energooszczędne

  Od 2017 roku domy będą droższe i bardziej energooszczędne

  W styczniu 2017 r. wejdzie w życie kolejna zmiana warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać nowo powstałe budynki. Co się zmieni? Jak będziemy budować w 2017 r.? Czy koszt budowy domu znacząco wzrośnie? Na te pytania odpowiadają eksperci z Kalkulatorów Budowlanych.
 • Przez rok w izolacji - kolejna symulacja misji na Marsa

  Przez rok w izolacji - kolejna symulacja misji na Marsa

  ​NASA rozpoczęła eksperyment symulujący misję na Marsa. Przez rok 6 ochotników będzie izolowanych w budowli o średnicy 11 m u podnóża uśpionego wulkanu na Hawajach.
 • Termomodernizacja dla każdego

  Termomodernizacja dla każdego

  Słońce przyjemnie grzeje, ale wakacyjne upały z czasem ustąpią miejsce jesiennym chłodom. Są jednak sposoby, by w domu było zawsze ciepło, niestety wiążą się one z koniecznością poniesienia znaczących kosztów.

Filmy - Izolacja (4)