Biznes - izba wyższa

Artykuły - Izba wyższa (7)

 • Drobne poprawki Senatu do ustawy o prawach konsumenta

  Drobne poprawki Senatu do ustawy o prawach konsumenta

  Izba wyższa naszego parlamentu zaproponowała techniczne zmiany do ustawy o prawach konsumenta. Przepisy wzmacniają prawa konsumentów odnośnie do reklamacji wadliwych produktów i zwracania towarów kupowanych na odległość.
 • Rosja zbroi się do gospodarczej wojny z Zachodem

  Rosja zbroi się do gospodarczej wojny z Zachodem

  Rosja odpowie retorsjami na ewentualne sankcje gospodarcze Zachodu. Odpowiednią broń przygotowuje już Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu.
 • Izba wyższa za rezygnacją z energetyki atomowej

  Szwajcarska Rada Kantonów, izba wyższa parlamentu, zaaprobowała w środę projekt przewidujący zaprzestanie budowy nowych elektrowni atomowych, co oznacza stopniowe odchodzenie kraju od energetyki atomowej.
 • Podarowanie bez VAT?

  Projekt nowelizacji przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, który 15 października został uchwalony przez Sejm, trafił pod obrady Senatu. Izba wyższa parlamentu w dniu 30 października wprowadziła do ustawy kilka znaczących poprawek, m.in. umożliwiła podatnikom skorzystanie ze zwolnienia z opodatkowania w przypadku przekazania towarów na cele charytatywne.
 • Senat uchwalił plan ratunkowy dla USA

  W nocy naszego czasu izba wyższa amerykańskiego parlamentu uchwaliła plan ratunkowy dla instytucji finansowych w USA. Teraz ustawa wróci do Izby Reprezentantów.
 • Zwrot VAT w 60 dni

  Dziś Senat ma głosować nad poprawkami do znowelizowanej 26 stycznia br. przez Sejm ustawy o podatku VAT i akcyzie. Wczoraj Izba wyższa, po przeprowadzeniu debaty nad nowelą, przesłała ją ponownie do komisji.
 • Senat zgłosił poprawki do PIT

  Senat zgodził się na likwidację od 2001 r. ulgi dla rodziców, których dzieci uczą się w szkołach niepublicznych. Izba wyższa zaproponowała jednak inne niż Sejm zasady przyznawania subwencji budżetowej.