Izba Reprezentantów

Artykuły - Izba Reprezentantów (103)

Filmy - Izba Reprezentantów (5)

 • Donald Trump o wyborze Nancy Pelosi

  "Gratuluję jej wyboru i mam nadzieję, że będziemy w stanie współpracować i wspólnie osiągniemy wiele sukcesów, m.in. w dziedzinie infrastruktury czy innych. Wiem, że wszystkim jest to potrzebne" - powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu. W czwartek amerykański Kongres rozpoczął nową, 116. kadencję. Wybrany 6 listopada Kongres jest podzielony, bo Demokraci mają większość w Izbie Reprezentantów, a Republikanie w Senacie. (CBS/x-news)
 • Donald Trump o wyborze Nancy Pelosi (US CBS/ x-news)

  "Gratuluję jej wyboru i mam nadzieję, że będziemy w stanie współpracować i wspólnie osiągniemy wiele sukcesów, m.in. w dziedzinie infrastruktury czy innych. Wiem, że wszystkim jest to potrzebne" - powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu. W czwartek amerykański Kongres rozpoczął nową, 116. kadencję. Wybrany 6 listopada Kongres jest podzielony, bo Demokraci mają większość w Izbie Reprezentantów, a Republikanie w Senacie.
 • Demokraci zdobyli najwięcej mandatów w Izbie Reprezentantów

  Partia demokratyczna zwyciężyła w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby amerykańskiego kongresu. Republikanie zdołali natomiast utrzymać większość w Senacie, ale tracą coraz więcej miejsc w Izbie Reprezentantów. – Odnieśliśmy zwycięstwo nie dla chwały naszej partii, ale dla Ameryki i ciężko pracujących amerykańskich rodzin. Przywrócimy zasadę równowagi władz zapisaną w konstytucji przez Ojców Założycieli – mówiła Nancy Pelosi, szefowa demokratów w Izbie Reprezentantów. (TVN24/x-news)
 • Deputowani okupują Kongres

  Grupa ok. 100 demokratycznych deputowanych do Izby Reprezentantów rozpoczęła w środę bezterminową okupację sali posiedzeń tej izby chcąc w ten sposób wymusić głosowanie nad projektem ustawy o kontroli broni palnej.