Iwona Schymalla

Artykuły - Iwona Schymalla (9)

 • Kto kieruje służbą zdrowia?

  Kto kieruje służbą zdrowia?

  O racjonalnym wydawaniu pieniędzy, planach decentralizacji NFZ, o największych grzechach ministra zdrowia oraz o tym, kto kieruje w tej chwili statkiem pod nazwą służba zdrowia z Tomaszem Latosem, nowo wybranym przewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia, rozmawia Iwona Schymalla, redaktor naczelna Medexpress.pl.
 • Schymalla oskarża TVP

  Schymalla oskarża TVP

  Odwołana szefowa TVP1 Iwona Schymalla zarzuca telewizji narzucanie dyrektorom anten zastępców i podwładnych. Prezes TVP Juliusz Braun replikuje, że zastępcy Schymalli byli zatrudnieni na jej pisemny wniosek i mówi o "wyciągnięciu przewidzianych prawem konsekwencji".
 • Schymalla nie kieruje już TVP1, a Wyszyńska "Wiadomościami"

  Schymalla nie kieruje już TVP1, a Wyszyńska "Wiadomościami"

  - Iwona Schymalla została w piątek odwołana ze stanowiska szefowej TVP1; nowy dyrektor anteny ma zostać wyłoniony w drodze konkursu i powołany do końca 2011 r. Z kierowania zespołem "Wiadomości" zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska; zastąpi ją Karol Małcużyński.
 • Iwona Schymalla zdymisjonowana

  Iwona Schymalla zdymisjonowana

  Iwona Schymalla nie kieruje już telewizyjną Jedynką; nowy dyrektor anteny ma zostać wyłoniony w drodze konkursu i powołany do końca roku. Z kierowania zespołem "Wiadomości" zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska, zastąpi ją Karol Małcużyński.
 • Co zobaczymy jesienią w TVP?

  Co zobaczymy jesienią w TVP?

  TVP - Twoja przestrzeń ciekawości - pod takim hasłem telewizja publiczna zaprezentowała w poniedziałek, 22 sierpnia, jesienną ramówkę. Będą nowe programy, takie jak oczekiwany muzyczny show "The Voice of Poland" oraz nowe seriale - "Rezydencja" w Jedynce oraz "Wiadomości z drugiej ręki" w Dwójce.
 • Schymalla pozostaje szefową Jedynki

  - Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację - powiedziała w środę szefowa TVP1 Iwona Schymalla. Dodała, że nie będzie żadnych zmian kadrowych w "Wiadomościach". Zastępcą Schymalli pozostaje Andrzej Godlewski.
 • Schymalla jednak zostaje

  Schymalla jednak zostaje

  - Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację - powiedziała w środę szefowa TVP1 Iwona Schymalla. Dodała, że nie będzie żadnych zmian kadrowych w "Wiadomościach". Zastępcą Schymalli pozostaje Andrzej Godlewski.
 • Dlaczego odeszła szefowa TVP1?

  Dlaczego odeszła szefowa TVP1?

  Kierująca TVP1 Iwona Schymalla złożyła we wtorek rezygnację. Zarówno ona, jak i Kancelaria Prezydenta zaprzeczają medialnym doniesieniom, by miało to związek z naciskami na "Wiadomości" za zbyt małe eksponowanie prezydenta. Prezes TVP o dymisji ma zdecydować w środę.
 • Szefowa Jedynki złożyła dymisję

  Szefowa Jedynki złożyła dymisję

  Kierująca TVP1 Iwona Schymalla złożyła we wtorek na ręce prezesa TVP Juliusza Brauna rezygnację. Prezes nie zdecydował jeszcze, czy tę dymisję przyjmie; zdecyduje o tym po spotkaniu z Schymallą - poinformował Daniel Jabłoński z zespołu prasowego TVP.