Iwan

Artykuły - Iwan (77)

 • Uroczystości rocznicy zamordowania Iwanow-Szajnowicza

  W Atenach uczczona zostanie w poniedziałek tragiczna śmierć Jerzego Iwanow-Szajnowicza.
 • Twórca "Euforii" w Krakowie

  Twórca "Euforii" w Krakowie

  Iwan Wyrypajew, jeden z najważniejszych rosyjskich dramaturgów (m.in. "Tlen", "Księga Rodzaju 2") i reżyserów filmowych (filmy "Euforia" i "Tlen") przyjedzie do Krakowa. Widzowie festiwalu Boska Komedia obejrzą jego najnowszy spektakl "Lipiec", w którym główną rolę gra Karolina Gruszka - prywatnie partnerka artysty.
 • ŁKS prowadził 2-0, ale stracił szansę na fotel lidera

  ŁKS Łódź zremisował z Piastem Gliwice 2-2 w meczu na szczycie 3. kolejki piłkarskiej 1. ligi. Gliwiczanie utrzymali pozycję lidera.
 • Bartosz Iwan: Podtrzymałem passę

  W piątek niewątpliwym bohaterem Piasta Gliwice został Bartosz Iwan. 26-letni pomocnik wszedł na boisko z ławki i zdobył dwie bramki. Dzięki temu, drużyna Marcina Brosza uratowała remis (2-2) w meczu z Łódzkim Klubem Sportowym.
 • Iwan na ostro: Polska piłka w głębokim kryzysie

  W naszym futbolu poronione mamy wszystko: system szkolenia narybku, mentalność piłkarzy i mafię menedżerów, a na dodatek przygotowania do Euro 2012 zaślepiają nas całkowicie i wszyscy boją się wprowadzić gruntowne reformy, które rozwaliłyby ten układ - powiedział nam przed startem sezonu Ekstraklasy Andrzej Iwan, który jest w szoku po popisach naszych "eksportowych" klubów w eliminacjach do europejskich pucharów.
 • Biegli: "Iwan" przedawkował, bo chciał uciec

  Świadek ws. śmierci gen. Marka Papały Artur Zirajewski przedawkował leki, bo najprawdopodobniej chciał uciec z aresztu - wynika z jego tzw. sylwetki psychologicznej, opracowanej przez Zakład Psychologii Sądowej Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.
 • Rozgromić "Burzę"

  Według planu akcji "Burza" Armia Krajowa miała zakaz walki z czerwonoarmistami. Jedynym wyjątkiem była obrona konieczna. Kreml doskonale o tym wiedział i przygotował własną "Anty-Burzę" - o tym, jak Moskwa niszczyła polskie podziemie pisze w swojej książce "Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy" rosyjski historyk, Nikołaj Iwanow.
 • Iwan o Polakach: Z pustego i Salomon nie naleje

  Iwan o Polakach: Z pustego i Salomon nie naleje

  Były reprezentant Polski Tomasz Iwan przyznał, że ze smutkiem oglądał mecz Polaków z Hiszpanią, który biało-czerwoni przegrali 0:6. Jego zdaniem ten wynik pokazuje, jak daleko polskim piłkarzom do najlepszych na świecie.
 • W Polsce powstał film o Johnie Demjaniuku

  W Polsce powstał film o Johnie Demjaniuku

  Reżyser Piotr Mielech zrealizował dokument o Johnie Demjaniuku, ukraińskim strażniku z niemieckiego obozu zagłady Żydów w Sobiborze. Demjaniuk jest oskarżony o to, że w 1943 r. przyczynił się do zamordowania ok. 28 tys. Żydów. Film o nim pokazano w Warszawie.
 • Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0-1

  W pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał w Gdańsku Lechię 1-0 po golu Bartosza Iwana. Ekipa Ryszarda Wieczorka zdobyła bardzo ważne w kontekście utrzymania punkty. Gospodarze znów kończyli mecz w dziesiątkę. Za bezmyślne odkopnięcie piłki z boiska wyleciał Tomasz Dawidowski.

Filmy - Iwan (1)

 • Tomasz Iwan dla Interii: Engel przyznał, że popełnił błąd. Wideo

  - Praca z reprezentacją Polski na stanowisku dyrektora do spraw organizacyjnych to dla mnie jeden z najlepszych okresów w życiu. Z trenerem Adamem Nawałką pozostałem w znakomitych relacjach, potem rzeczywiście były rozmowy na temat pracy w jego sztabie w Lechu Poznań, ale ja też nie do końca byłem pewien, czy tego chcę - mówi Tomasz Iwan, który w rozmowie z Interią wspomina także 2002 rok, kiedy nie został powołany na mistrzostwa świata w Korei Południowej i Japonii. - Był wtedy żal, Jerzy Engel przyznał mi nie dawno temu, że popełnił wtedy błąd.