ITD

Artykuły - ITD (193)

 • Wiózł 8-tonowy głaz bez zabezpieczenia

  Wiózł 8-tonowy głaz bez zabezpieczenia

  ​W poniedziałek 5 grudnia 2016 r. inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili w Strzegomiu i okolicach kontrole pojazdów wywożących kamień z miejscowych zakładów wydobywczych.
 • Autokar z dziećmi po śniegu na łysych oponach

  Autokar z dziećmi po śniegu na łysych oponach

  W środę inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku przeprowadzili na terenie przejścia granicznego w Kuźnicy kontrolę autobusu przewożącego z Mińska do Mikołajek 49 uczniów.
 • Kierowcy ciężarówek masowo omijają przepisy

  Kierowcy ciężarówek masowo omijają przepisy

  W nocy z 4 na 5 grudnia na autostradzie A2 w miejscowości Gołuski inspektorzy ITD przeprowadzili kontrole ukierunkowane na wykrywanie manipulacji w pracę tachografu.
 • Polacy w awangardzie. Będą ważyć auta w ruchu

  Polacy w awangardzie. Będą ważyć auta w ruchu

  ​Inspekcja Transportu Drogowego jest w stanie skontrolować wagę tylko niewielkiego odsetka pojazdów, a z badań wynika, że nawet co trzeci pojazd poruszający się po polskich drogach jest przeciążony.
 • Dzieci do szkoły jechały... ciężarówką

  Dzieci do szkoły jechały... ciężarówką

  ​Pojazd zarejestrowany jako... ciężarówka przewoził dzieci do szkoły. Uczniowie siedzieli na fotelach, które zamontowano bez homologacji.
 • Przez rok woził ludzi bez badań technicznych

  Przez rok woził ludzi bez badań technicznych

  Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli w Myszęcinie autobus, którym wykonywano przewóz regularny.
 • Buraki notorycznie przeciążają samochody

  Buraki notorycznie przeciążają samochody

  Trzydniowe działania inspektorów ITD w województwie kujawsko-pomorskim ukierunkowane na ważenie zakończyły się zbadaniem 14 pojazdów, spośród których aż 11 było przeciążonych.
 • ITD wskazuje zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci

  ITD wskazuje zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci

  Inspekcja drogowa, wraz ze znanymi sportowcami, rozpoczęła w piątek akcję kontroli autobusów szkolnych i gimbusów. Uczestnicy akcji apelowali do przewoźników o to, aby w szczególnie zadbali o stan techniczny pojazdów.
 • Uwaga. Powstanie „supersilna” policja drogowa!

  Uwaga. Powstanie „supersilna” policja drogowa!

  Ponad 400 fotoradarów i sieć odcinkowego pomiaru prędkości podlegać mają wkrótce gruntownie zmodernizowanej policji drogowej. Policjanci przejąć mają obowiązki od Inspekcji Transportu drogowego, która - najprawdopodobniej - zostanie zlikwidowana!
 • Przeładował samochód... 13-krotnie!

  Przeładował samochód... 13-krotnie!

  ​Przeładowane pojazdy to problem, z którym inspektorzy ITD borykają się często.

Filmy - ITD (1)