Italia

Artykuły - Italia (43)

 • We Włoszech najbiedniejsze rodziny otrzymają co miesiąc 400 euro

  We Włoszech najbiedniejsze rodziny otrzymają co miesiąc 400 euro

  Włoski rząd postanowił wesprzeć najbiedniejsze rodziny zapomogą w wysokości 400 euro miesięcznie. Jutro senat przyjmie ustawę w tej sprawie.
 • Włochy: Skandal z fałszowaniem oliwy

  Włochy: Skandal z fałszowaniem oliwy

  Gwardia Finansowa we Włoszech przeprowadziła wczoraj szeroką operację przeciw fałszerzom najlepszej oliwy z oliwek. Podczas operacji pod kryptonimem "Mamma mia" skonfiskowano tony produktów. Na rynek włoski w ubiegłych latach trafiło dwa tysiące ton oliwy z oliwek, która wbrew etykietom na butelkach, nie pochodziła z Włoch, lecz z importu, przede wszystkim z Grecji i Hiszpanii. Poza oliwą skonfiskowano ponad 10 ton chemicznie barwionych oliwek stołowych.
 • Nowy supersamochód Porsche. Pokona Ferrari 458 Italia?

  Nowy supersamochód Porsche. Pokona Ferrari 458 Italia?

  Porsche, które zanotowało w ostatnim czasie rekordowy wynik finansowy, ma bardzo ambitne plany. Do 2018 roku niemiecka marka ma zamiar sprzedawać 200 tys. pojazdów rocznie.
 • "Głęboka woda" z nagrodą Prix Italia

  "Głęboka woda" z nagrodą Prix Italia

  Polska "Głęboka woda" w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz została uhonorowana we Włoszech Nagrodą Prix Italia 2012 dla najlepszego serialu telewizyjnego. Będzie ona wręczona reżyserce w piątek wieczorem w Turynie - poinformowała Aleksandra Biernacka z Telewizji Polskiej.
 • Zanussi o swym nowym filmie

  Zanussi o swym nowym filmie

  Krzysztof Zanussi był w środę, 19 września, gościem 64.edycji Prix Italia w Turynie, najbardziej prestiżowego międzynarodowego konkursu programów telewizyjnych , radiowych i internetowych. Zainteresowanie włoskich mediów wywołała zapowiedź nowego filmu reżysera.
 • Nietypowy wyścig. Juke R, 458 italia, SLS AMG czy gallardo?

  Nietypowy wyścig. Juke R, 458 italia, SLS AMG czy gallardo?

  Zapraszamy na film z nietypowego wyścigu, którego byliśmy świadkami w dalekim Dubaju.
 • Zakup akcji przez Autostrade per' Italia

  Raport bieżący nr 2/2012Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji Zarząd Stalexport Autostrady S.A. informuje, że w dniu 23 stycznia 2012 roku otrzymał zawiadomienie od Spółki Autostrade per l’Italia S.p.A w sprawie nabycia akcji Stalexport Autostrady S.A. Treść zawiadomienia stanowi załącznik do raportu. Podstawa prawna: Art. 70 ust 1. i Art. 70 a) Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do
 • Zakup akcji przez Autostrade per Italia S.p.A

  Raport bieżący nr 19/2011Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji Zarząd Stalexport Autostrady S.A. informuje, że w dniu 22 grudnia 2011 roku otrzymał zawiadomienie od Spółki Autostrade per Italia S.p.A w sprawie nabycia akcji Stalexport Autostrady S.A. Treść zawiadomienia stanowi załącznik do raportu. Podstawa prawna: Art. 70 ust 1. i Art. 70 a) Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorgan
 • Italia dołuje, KGHM elektryzuje

  Dzisiejsza obfitowała w emocje zarówno negatywne jak i w euforię. Początek wypadł lekko powyżej kreski, lecz już w pierwszej godzinie rentowności obligacji włoskich podskoczyły z 6,70 do 6,90 proc.
 • Nabycie akcji Emitenta przez Autostrade per Italia S.p.A

  Raport bieżący nr 14/2011Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji Zarząd Stalexport Autostrady S.A. informuje, że w dniu 30 września 2011 roku otrzymał zawiadomienie od Spółki Autostrade per Italia S.p.A w sprawie nabycia akcji Stalexport Autostrady S.A. Treść zawiadomienia stanowi załącznik do raportu. Załączniki: Plik;OpisEmil Wąsacz - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Filmy - Italia (1)