Islandia

Artykuły - Islandia (217)

Filmy - Islandia (34)

 • Polska - Islandia 2-2 - SKRÓT MECZU. WIDEO (POLSAT SPORT)

  Islandia zdobyła pierwszego gola na stadionie w Poznaniu w meczu towarzyskim z Polską. Początkowo sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną, ale później VAR zadecydował, że jednak Albert Gudmundsson trafił do siatki prawidłowo. Polacy wyrównali w 34. minucie po golu Piotra Zielińskiego. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy po zamieszaniu w polu karnym "Biało-Czerwonych" sytuację strzelecką wykorzystał Brynjar Ingi Bjarnason i umieścił piłkę w siatce, zdobywając drugiego gola dla gości. W 88. minucie spotkania wyrównał Karol Świderski i Polacy w ostatnim sprawdzianie przed Euro zremisowali 2-2.
 • Kim jest piękna żona Islandzkiego piłkarza? Wideo

  Przepiękna Jonasdottir, żona kapitana reprezentacji Islandii, jest wielkim wparciem dla Arona Gunnarssona. Oprócz udziału w fantastycznych sesjach, które możemy zobaczyć na jej Instagramie, partnerka piłkarza może również pochwalić się swoją niesamowicie aktywną pracą. Kim właściwie jest Jonasdottir? I co ją łączy ze sportem? 
 • Musieli zaspokoić ciekawość. Podeszli tak blisko

  Choć nazwa Fagradalsfjall pewnie niewielu z nas coś mówi, to ostatnio przyciągnęła uwagę wielu osób. Mowa o położonym zaledwie 30 km od stolicy Islandii wulkanie. 19 marca wybuchł pierwszy raz od 800 lat. Autor nagrania, Muhammed Emin Kizilkaya, zdecydował się na dwugodzinny marsz, żeby być jak najbliżej i na własne oczy zobaczyć siłę wypływającej lawy. Mężczyzna relacjonował, że na miejscu panował ekstremalny gorąc: "Wystarczyło stać pięć metrów od lawy, a już temperatura była nie do zniesienia!".
 • Wybuch wulkanu w pobliżu stolicy Islandii

  Czerwona lawa tryskała z wulkanu, który znajduje się zaledwie 40 kilometrów od stolicy Islandii - Reykjaviku.