Islandia

Artykuły - Islandia (198)

Filmy - Islandia (25)

  • Kraj, który zachwyca. Michał Cessanis i jego podróż na Islandię

    Podróż Michał Cessanis spędził weekend na Islandii. Co czeka tam na turystów? – Islandczycy spędzają czas w źródłach termalnych, potrafią w nich siedzieć kilka godzin – powiedział. – Woda jest naturalna i pochodzi z głębi ziemi i do tego jest lecznicza – zaznaczył. Jaki jest koszt takiej przyjemności? Jak wygląda ulica Elfów? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Wodospad na Islandii. Wideo

  • Skandal na lotnisku w Islandii. Długie kontrole i szczotka zamiast mikrofonu. Wideo

    Reprezentacja Turcji przed meczem z Islandią w ramach eliminacji do Euro 2020 nie zostali mile przywitani. Po wylądowaniu w Rejkiawiku przez kilka godzin byli przeszukiwani i kontrolowani. Rzecznik tureckiej kadry stwierdził, że to brak szacunku. Dodatkowo kapitanowi, Emre Belozoglu, podczas spotkania z mediami, ktoś zamiast mikrofonu podstawił szczotkę.
  • Zakazany i niepatriotyczny napój

    W latach 1915-1989 napój ten był zakazany na Islandii. Skąd wziął się zakaz? Otóż Islandia walczyła wówczas o niepodległość od Danii, a piwo kojarzyło się… z duńskim stylem życia. Dlatego też, w tym czasie picie tego alkoholu było nie tylko nielegalne, ale też niepatriotyczne. Urzędnicy mieli również obawy, że ze względu na to, iż piwo jest tańsze niż inne trunki, może zwiększyć wskaźniki nadużywania alkoholu.