Islam

Artykuły - Islam (199)

Filmy - Islam (17)

 • Dzieci narzędziem w rękach islamskich terrorystów. Kim są lwiątka kalifatu?

  Laila Shukri to polska pisarka, która w swojej najnowszej książce opisuje historie dzieci, które są wykorzystywane do dżihadu. W Państwie Islamskim już kilkuletnie dzieci dokonują egzekucji na niewiernych. Uczą się tego, podrzynając gardła swoim misiom i lalkom. Kim dokładnie są lwiątka kalifatu? Autorka książki opowiedziała o tym zjawisku i swoim życiu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bp Rafał Markowski: Nasza znajomość islamu jest nikła

  "Nasza znajomość świata islamu jest nikła" - stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM bp Rafał Markowski. Duchowny Archidiecezji Warszawskiej mówił, że nieznajomość tej religii "dotyka wszystkich". "To jest wyzwanie dla nas po to, żeby sięgnąć i naprawdę poznać - bo islam sam w sobie to nie tylko terroryzm, który stanowi margines zjawiska znanego islamem. (...)Bardzo często widzę - również w dyskusjach publicystycznych, że mówi się o islamie nie mając do końca świadomości, czym on jest" - ocenił. Marcin Zaborski pytał też o stanowisko biskupów ws. zmiany prawa aborcyjnego w Polsce. "Nie ma wątpliwości co do jednego - nie może być mowy o jakimkolwiek karaniu (za aborcję - red.), to co się pojawia nieraz w dyskusjach, to jest zupełnie nie do przyjęcia, do zaakceptowania, nie w duchu Ewangelii" - stwierdził bp Markowski, dodając, że "życie jest wartością, nad którą nie powinno się w ogóle dyskutować".
 • Ekspert: Od kilkunastu dni pojawiały się informacje, że terroryści będą chcieli użyć samochodów

  Rzeczywiście było tak, że po miesiącu zabezpieczenia tak dużej imprezy, jaką było Euro 2016, wydawało się, że przychodzi chwila oddechu - stwierdził ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel po czwartkowym (14.07) ataku terrorystycznym w Nicei. - Od kilkunastu dni pojawiały się informacje świadczące o tym, że być może terroryści będą chcieli zmienić taktykę, właśnie z wykorzystaniem samochodów - dodał. (TVN24/X-news)
 • Nowocześnie w islamie, czyli ćwiczenia w trakcie ramadanu

  Kilka razy w tygodniu Sylvie nagrywa swoim smartfonem krótkie filmy, na których prezentuje autorskie zestawy ćwiczeń. Nagrania umieszcza potem w internecie. Utrzymać formę w czasie ramadanu – oto wyzwanie, które Sylvie stawia sobie oraz internautom śledzącym jej bloga. Ta trenerka osobista stara się przekonać wyznawców islamu, że warto ćwiczyć nawet w trakcie postu.