Iskra

Artykuły - Iskra (7)

 • Radar Iskra - kłamie czy nie?

  Radar Iskra - kłamie czy nie?

  Zgodnie z zapowiedzią wracamy do tematu radaru Iskra, który - wg naszych informatorów - może zawyżać wyniki pomiaru prędkości.
 • Radar zawyża? Kolejny film

  Radar zawyża? Kolejny film

  Na łamach naszego serwisu poruszyliśmy problem radarów Iskra. Przypomnijmy, że z filmu, który dotarł do naszej redakcji wynika, że urządzenie to podobno zawyża i to znacznie wyniki pomiarów.
 • Paribas iskrą zapalną

  Dzisiejszy dzień okazał się mało pomyślny dla inwestorów oczekujących wzrostów na GPW. Poranna informacja z BNP Paribas o zamrożeniu 3 funduszy lokujących swe aktywa w rynek długu okazała się iskrą zapalną. Momentalnie powróciły obawy i spekulacje na temat skali problemu związanego z rynkiem kredytów subprime, inwestorzy zaczęli wycofywać kapitał z rynków emerging markets.
 • Gdzie jest iskra?

  Gdzie jest iskra?

  Awarie silnika uniemożliwiające jego rozruch lub nawet powodujące przerwą w podróży są stosunkowo rzadkie.
 • Iskra na początek

  Świece zapłonowe to element silnika benzynowego, którego zadanie każdy zapewne zna. Aparat zapłonowy wytwarza iskrę na końcu świecy w odpowiednim momencie tak, aby skutecznie zapalić mieszankę sprężoną w cylindrze. Oczywiście bez dobrze działających świec silnik nie będzie działał lub jego sprawność zmniejszy się, gdyż część prób zapalenia mieszanki się nie powiedzie. Trwałość świec jest ograniczona i należy je wymieniać po określonym przez producenta przebiegu.
 • Spełnienie kryterium znaczącej umowy

  Zarząd KPBP BICK SA informuje, że w dniu 29 stycznia 2001 r. spółka otrzymała obustronnie podpisaną umowę z NSK "Iskra" SA w Kielcach w następstwie czego łączna wartość umów zawartych z tym podmiotem w okresie ostatnich 12 miesięcy przekroczyła 10% kapitałów własnych spółki osiągając wartość 3.407.343 zł. Największa z umów została zawarta w dniu 5 stycznia 2001 r. Przedmiotem tej umowy jest wykonanie przez KPBP BICK SA robót budowlanych związanych z przebudową dwóch budynków na terenie NSK "
 • Zakup akcji w spółce Iskra International

  Zgodnie z art.81 ust 1 pkt.3 Ustawy PPO z dnia 21 sierpnia 1997 Zarząd Śląskiej Fabryki Kabli S.A. informuje: Śląska Fabryka Kabli S.A. w dniu 22.01.2001 r. dokonała zakupu 87 % akcji w Spółce Iskra International AS (Czechy). Kapitał Iskry to 19,6 mln koron, z tego w posiadaniu ŚFK S.A. znajduje się kapitał o wartości 17,0 mln koron . Firma Iskra jest dystrybutorem wyrobów ŚFK S.A. na rynku czeskim.