Isis

Artykuły - Isis (39)

 • Nastolatek planował zamach na koncercie Eltona Johna

  Nastolatek planował zamach na koncercie Eltona Johna

  19-letni zwolennik dżihadystycznego Państwa Islamskiego Haroon Syed przyznał się w sądzie do planowania ataku terrorystycznego, który mógł nastąpić podczas koncertu Eltona Johna, 11 września ubiegłego roku w londyńskim Hyde Parku - podał w czwartek portal BBC News.
 • ISIS walczy do śmierci? Terroryści zmyślają choroby, by uciec z pola walki

  ISIS walczy do śmierci? Terroryści zmyślają choroby, by uciec z pola walki

  Myśleliście, że w Państwie Islamskim są wyłącznie wojownicy, którzy gotowi są oddać życie w imię Dżihadu? W żadnym wypadku. Ostatnio jednym z największych problemów ISIS jest... lenistwo i niechęć do działania jego członków.
 • Ich widok zwiastuje śmierć. Na cel obrali ISIS

  Ich widok zwiastuje śmierć. Na cel obrali ISIS

  Najlepsi z najlepszych. Choć nazywani są Złotą Dywizją ich znakiem rozpoznawczym są maski przypominające ludzkie czaszki. Mają jeden cel - wyeliminować ISIS.
 • 1 mila, 1 kula, 4 trupy - snajper nie zostawił ISIS żadnych szans

  1 mila, 1 kula, 4 trupy - snajper nie zostawił ISIS żadnych szans

  Życie 12 zakładników wisiało na włosku. Kat z ISIS już trzymał w rękach miotacz ognia. Pomoc dla niedoszłych ofiar terrorystów przyszła z odległości ponad 1,5 kilometra w postaci kuli wystrzelonej przez brytyjskiego snajpera.
 • Syria: Terroryści uprowadzili 2 tys. ludzi

  Syria: Terroryści uprowadzili 2 tys. ludzi

  Około dwa tysiące cywilów zostało uprowadzonych w Syrii przez terrorystów z Państwa Islamskiego. Informacje o tym podało walczące z terrorystami ugrupowanie Syryjskie Siły Demokratyczne.
 • USA: Wyeliminowano z pola walki 45 tys. bojowników ISIS

  USA: Wyeliminowano z pola walki 45 tys. bojowników ISIS

  Podczas kampanii w Iraku i Syrii wyeliminowano z pola walki 45 tys. dżihadystów Państwa Islamskiego (IS) - poinformował amerykański gen. Sean MacFarland cytowany przez agencję Associated Press. Jego zdaniem szeregi IS liczą teraz ok. 15 tys. ludzi.
 • ​Tajne służby ISIS planują wielkie ataki w Europie

  ​Tajne służby ISIS planują wielkie ataki w Europie

  Harry Sarfo - osadzony w niemieckim więzieniu za działalność terrorystyczną - opowiada gazecie "The New York Times" o działalności Emni, tajnej jednostki Państwa Islamskiego (ISIS), koordynującej zamachy w Europie.
 • Norwegia: Kara więzienia dla dwóch dżihadystów

  Norwegia: Kara więzienia dla dwóch dżihadystów

  Norweski sąd skazał na kary 6 lat oraz 7,5 roku więzienia dwóch dżihadystów, pochodzenia pakistańskiego i czeczeńskiego. Zostali oni uznani za winnych przyłączenia się do Państwa Islamskiego w Syrii.
 • Sondaż: Czy Polska powinna walczyć z ISIS?

  Sondaż: Czy Polska powinna walczyć z ISIS?

  73 proc. Polaków nie chce, by nasz kraj zaangażował się militarnie w walkę z Państwem Islamskim - podało wyniki sondażu CBOS.
 • ISIS stworzyło aplikację dla dzieci

  ISIS stworzyło aplikację dla dzieci

  ISIS ma nową aplikację na Androida. Tym razem skierowaną do najmłodszych użytkowników smartfonów – donosi serwis The Next Web.

Filmy - Isis (7)