InteriaTV - Irlandia

Filmy - Irlandia (17)

 • Odwołane obchody Dnia Świętego Patryka. Irlandczycy organizują kameralne parady

  Zazwyczaj 17 marca świat celebruje Dzień Świętego Patryka. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, zrezygnowano jednak z masowych obchodów tego święta. Z tego powodu w wielu irlandzkich miastach i wioskach odbyły się kameralne parady upamiętniające św. Patryka – patrona Irlandii. W miejscowości Tubbercurry dzieci przebrały się w zielone ubrania i stroje Leprechauna, aby symbolicznie uczcić święto narodowe. Natomiast w hrabstwie Cork hodowca krów wraz z rodziną urządzili „farmerską paradę”.
 • Jak po drodze to skuterem wodnym!

  Sztorm Jorge, który nawiedził Irlandię, znacznie utrudnił życie kierowcom. Wiele dróg zostało zalanych tak, że przejazd był praktycznie niemożliwy. Cztery osoby w Carrigahorig znalazły jednak na to sposób i po jezdni przemieszczały się... skuterami wodnymi.
 • Dali show na ulicy! Irlandzki zespół taneczny

  Temple Bar to tętniąca życiem nadrzeczna dzielnica Dublinu z brukowanymi deptakami. Jego ulicami codziennie przechodzą setki mieszkańców oraz turystów. Na uwagę tych ostatnich liczyli członkowie zespołu tanecznego Fusion Fighters Dance Crew. Zdecydowali się oni na uliczne pokazy, by pokazać swoją pasję szerszej publiczności. Na co dzień zajmują się oni tradycyjnym irlandzkim tańcem.
 • Statek widmo rozbił się u wybrzeży Irlandii

  Statek MV Alta od ponad roku pływający bez załogi po Atlantyku rozbił się u wybrzeży Irlandii. Statek widmo został finalnie zepchnięty na brzeg przez sztorm Dennis. Jego załoga została ewakuowana w sierpniu 2018 roku przez amerykańską Straż Wybrzeża.
 • Podróże marzeń - Irlandia

  Irlandia, Szmaragdowa Wyspa. Wzgórza pokryte bujną, szmaragdowo-zieloną trawą pełne są mistycznych, kamiennych budowli z czasów prehistorycznych, pozostałości celtyckich oraz średniowiecznych fortów i klasztorów. Wyspa jest domem legend, muzyki, poezji i tańca. Dublin, stolica Republiki Irlandii, ma do zaoferowania wiele zabytków - jak Dubliński Zamek, Katedrę Św. Patryka czy gmach Parlamentu.
 • Młody fan podczas prób ulubionej grupy. Oto efekty

  Chłopiec jest wielkim fanem grupy muzyków grających tradycyjną irlandzką muzykę. Kiedy miał tylko okazję, dołączył do nich podczas prób. Oto efekty.
 • Brexit. Irlandzcy przemytnicy zacierają ręce

  Problem przemytu to w Irlandii właściwie przeszłość. Ale po brexicie może on powrócić - różnice cenowe między Republiką Irlandii i Wielką Brytanią będą nieuniknione. Może to zaktywizować przestępcze bandy i doprowadzić do przemytu na dużą skalę.
 • DW Stories: Twardy brexit podzieli to miasto na pół. Czy odżyją stare konflikty?

  Wchodząc na stację benzynową, jesteś w Irlandii, ale wychodząc drugimi drzwiami - już w Wielkiej Brytanii. Jeżeli wprowadzony zostanie "twardy" brexit, zasieki i punkty graniczne znajdą się w środku tego małego miasta.
 • Niezwykłe odkrycie kajakarzy! Byli w szoku

  Dwójka kajakarzy doznała szoku, gdy natknęli się na tajemniczą niebieską lagunę, która nagle pojawiła się w głębi ciemnej jaskini. Wszystko to pod wyspą Owey Island, w Irlandii. Niezwykłego odkrycia dokonali Iain Miller i Fiona nic Fhionnlaoich, którzy postanowili powitać tam wschód słońca.
 • Irlandia Północna. Rolnicy boją się przywrócenia granicy

  Po Brexicie może powrócić granica pomiędzy Republiką Irlandii i Irlandią Północną jako granica zewnętrzna UE. To będzie oznaczało kontrole paszportowe, cła i wiele innych niedogodności.