Irlandia

Artykuły - Irlandia (710)

Filmy - Irlandia (19)

 • Odwołane obchody Dnia Świętego Patryka. Irlandczycy organizują kameralne parady

  Zazwyczaj 17 marca świat celebruje Dzień Świętego Patryka. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, zrezygnowano jednak z masowych obchodów tego święta. Z tego powodu w wielu irlandzkich miastach i wioskach odbyły się kameralne parady upamiętniające św. Patryka – patrona Irlandii. W miejscowości Tubbercurry dzieci przebrały się w zielone ubrania i stroje Leprechauna, aby symbolicznie uczcić święto narodowe. Natomiast w hrabstwie Cork hodowca krów wraz z rodziną urządzili „farmerską paradę”.
 • Jak po drodze to skuterem wodnym!

  Sztorm Jorge, który nawiedził Irlandię, znacznie utrudnił życie kierowcom. Wiele dróg zostało zalanych tak, że przejazd był praktycznie niemożliwy. Cztery osoby w Carrigahorig znalazły jednak na to sposób i po jezdni przemieszczały się... skuterami wodnymi.
 • Dali show na ulicy! Irlandzki zespół taneczny

  Temple Bar to tętniąca życiem nadrzeczna dzielnica Dublinu z brukowanymi deptakami. Jego ulicami codziennie przechodzą setki mieszkańców oraz turystów. Na uwagę tych ostatnich liczyli członkowie zespołu tanecznego Fusion Fighters Dance Crew. Zdecydowali się oni na uliczne pokazy, by pokazać swoją pasję szerszej publiczności. Na co dzień zajmują się oni tradycyjnym irlandzkim tańcem.
 • Statek widmo rozbił się u wybrzeży Irlandii

  Statek MV Alta od ponad roku pływający bez załogi po Atlantyku rozbił się u wybrzeży Irlandii. Statek widmo został finalnie zepchnięty na brzeg przez sztorm Dennis. Jego załoga została ewakuowana w sierpniu 2018 roku przez amerykańską Straż Wybrzeża.