InteriaTV - Ireneusz Czop

Filmy - Ireneusz Czop (5)

 • Aktorzy o scenie Sylwestra z 1970 roku

  Odbył się kolejny dzień zdjęciowy na planie filmu "Jack Strong". - Kręcimy scenę Sylwestra z roku 1970. Ci, którzy pamiętają wiedzą, że to nie była miła zima, to był czas zamieszek w Gdańsku - mówi Zbigniew Zamachowski. - Przenieśliśmy się w inne czasy na tym planie - dodaje Mirosław Baka. - Ta scena przypomina mi "Wesele" Wyspiańskiego - podsumowuje Ireneusz Czop. Reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Władysław Pasikowski.
 • Ireneusz Czop: Oficerowie mieli kodeks i... problem

  Aktor opowiada o bohaterach filmu "Jack Strong" i ich życiowych dylematach.
 • "Pokłosie" (2)

  Dwóch braci - i ukryta między kawałkami zniszczonego przez Józka asfaltu i nagrobnymi macewami historia dramatu, jaki rozegrał się we wsi podczas II wojny światowej. Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat.
 • "Pokłosie"

  Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy.
 • Aspirant niezbyt rozgarnięty

  W serialu "Komisarz Alex" Ireneusz Czop gra sympatycznego, aczkolwiek niezbyt błyskotliwego starszego aspiranta Ryszarda Puchałę. Oto, co aktor opowiedział nam o swoim bohaterze.