Ireneusz Czop

Artykuły - Ireneusz Czop (40)

 • Ireneusz Czop: W butach Macieja Berbeki

  Ireneusz Czop: W butach Macieja Berbeki

  Kiedy okazało się, że pasują na mnie buty Maćka Berbeki, dostałem jego koszulkę i spodnie, poczułem, że zaprosił mnie na swoją wyprawę - powiedział Ireneusz Czop. W filmie "Broad Peak" wciela się on w postać himalaisty, który zginął po zdobyciu jednej z najwyższych gór świata.
 • Ireneusz Czop: Czas sprawdzić, na co mnie stać

  Ireneusz Czop: Czas sprawdzić, na co mnie stać

  Ireneusz Czop zdecydował się odejść z "Komisarza Aleksa" i "Na dobre i na złe". Aktor wyjaśnia, dlaczego. Opowiada też o tym, jak skradziono mu… nazwisko.
 • Bołądź, Błach i Czop o serialu "Skazane"

  Bołądź, Błach i Czop o serialu "Skazane"

  ​"Skazane" na antenie Polsatu już od września. Nowy serial będzie opowiadać historię czterech obcych sobie kobiet, których mężowie odsiadują wyroki w więzieniu. W rolach głównych m.in. Olga Bołądź, Beata Ścibakówna i Ireneusz Czop.
 • Ireneusz Czop: Wściekły pies z baczkami!

  Ireneusz Czop: Wściekły pies z baczkami!

  "Jeśli można powiedzieć, że policjanci to "psy", to mój bohater zasługuje na miano wściekłego psa" - śmieje się Ireneusz Czop, który w komedii "Kochanie, chyba cię zabiłem" zagrał śledczego Wierzbowskiego, samozwańczą, krajową wersję Brudnego Harry'ego.

Zdjęcia - Ireneusz Czop (1)

Filmy - Ireneusz Czop (10)

 • Aktorzy o scenie Sylwestra z 1970 roku

  Odbył się kolejny dzień zdjęciowy na planie filmu "Jack Strong". - Kręcimy scenę Sylwestra z roku 1970. Ci, którzy pamiętają wiedzą, że to nie była miła zima, to był czas zamieszek w Gdańsku - mówi Zbigniew Zamachowski. - Przenieśliśmy się w inne czasy na tym planie - dodaje Mirosław Baka. - Ta scena przypomina mi "Wesele" Wyspiańskiego - podsumowuje Ireneusz Czop. Reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Władysław Pasikowski.
 • Ireneusz Czop: Oficerowie mieli kodeks i... problem

  Aktor opowiada o bohaterach filmu "Jack Strong" i ich życiowych dylematach.
 • "Pokłosie" (2)

  Dwóch braci - i ukryta między kawałkami zniszczonego przez Józka asfaltu i nagrobnymi macewami historia dramatu, jaki rozegrał się we wsi podczas II wojny światowej. Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat.
 • "Pokłosie"

  Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy.