irańczyk

Artykuły - Irańczyk (25)

 • Irańczyk z czekiem na setki milionów bolivarów

  Irańczyk z czekiem na setki milionów bolivarów

  Czek na ponad 300 milionów wenezuelskich bolivarów (ponad 50 mln euro) niemieccy celnicy znaleźli w bagażu Irańczyka, który przyleciał z Turcji do Duesseldorfu - informuje w piątek agencja dpa.
 • Irańczyk skazany na wręczenie żonie 777 róż

  Sąd w Teheranie nakazał pewnemu Irańczykowi wręczenie 27-letniej żonie 777 róż. Kwiaty wynikają z zaciągniętego przed zawarciem związku małżeńskiego zobowiązania, którego mężczyzna nie wypełnił.
 • Okręt marynarki wojennej USA uratował kolejnych Irańczyków

  Amerykańska marynarka wojenna uratowała we wtorek sześciu Irańczyków, których statek uległ awarii w Zatoce Perskiej - poinformował Pentagon. Kilka dni wcześniej marynarze USA uwolnili z rąk somalijskich piratów 13 irańskich marynarzy.
 • W. Brytania: Rząd polecił zamrozić aktywa pięciu Irańczyków

  Brytyjskie ministerstwo skarbu (finansów) poinformowało we wtorek, że poleciło zamrozić aktywa pięciu Irańczyków w związku z wykryciem przez władze USA spisku, którego celem było zabicie ambasadora Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie.
 • Klubowe MŚ siatkarzy: Irańczycy grupowym rywalem jastrzębian

  Irański zespół Paykan Teheran uzupełnił stawkę grupowych rywali siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w Klubowych MŚ, które w dniach 8-14 października rozegrane zostaną w Dausze (Katar). Irańczycy wywalczyli w Indonezji tytuł klubowych mistrzów Azji.
 • Irańczycy podbili Berlinale!

  Irańczycy podbili Berlinale!

  Irański film "Jodaeiye Nader az Simin" ("Nader i Simin. Separacja") w reżyserii Asghara Farhadiego zdobył w sobotę, 19 lutego, Złotego Niedźwiedzia na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jury wyróżniło też polskiego operatora Wojciecha Staronia.
 • Berlinale: Triumf Irańczyków. Sukces Polaka

  Berlinale: Triumf Irańczyków. Sukces Polaka

  Irański film "Jodaeiye Nader az Simin" ("Nader i Simin. Separacja") w reżyserii Asghara Farhadiego zdobył w sobotę Złotego Niedźwiedzia na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Jury wyróżniło też polskiego operatora Wojciecha Staronia.
 • Skazany na obcięcie dłoni za kradzież czekolady

  Irańczyk, uznany za winnego kradzieży czekolady i kakao w sklepie ze słodyczami w Teheranie, został skazany na obcięcie dłoni - poinformowała agencja Fars.
 • MŚ w ciężarach - Daniel Dołęga 17. w kat +105 kg

  Irańczyk Behdad Salimikrdasiabi triumfował w kategorii +105 kg w mistrzostwach świata w tureckiej Antalyi, uzyskując w dwuboju 453 kg. Rywalizujący w grupie B Daniel Dołęga (Budowlani Opole) zajął 17. miejsce - 380 kg.
 • Piosenka Pink Floyd hymnem młodych Irańczyków

  "Hey, Ayatollah, leave those kids alone!" - tak brzmi fragment sztandarowej piosenki grupy Pink Floyd po przeróbce dokonanej przez zespół stworzony przez emigrantów z Iranu. Chcą z niej uczynić hymn młodych Irańczyków.

Filmy - Irańczyk (1)

 • Co za technika! 5-latek zadziwia świat. Wideo

  Arat Hosseini od pierwszego roku życia był trenowany przez swojego ojca. Od małego ćwiczył gimnastykę, a jego muskulatura, jak na jego wiek, jest ponadprzeciętnie rozbudowana. Teraz 5-latek zaczął trenować piłkę nożną i widać, że ma talent. Czy ma szansę osiągnąć sukces w świecie futbolu?