Iran

Artykuły - Iran (1545)

 • W Iranie zniesiono zakaz korzystania z kin samochodowych. Obowiązywał 41 lat

  W Iranie zniesiono zakaz korzystania z kin samochodowych. Obowiązywał 41 lat

  W 1979 roku w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej zakazane zostały wszystkie działające w kraju kina samochodowe. Teraz, ponad czterdzieści lat później, zakaz przestał obowiązywać. Powód jest prosty. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zorganizowane na terenie parkingu w Teheranie prowizoryczne kino samochodowe to jedyne miejsce w Iranie, gdzie można zobaczyć film w towarzystwie innych widzów.
 • Projekty naftowe Iranu wstrzymane z powodu braku funduszy

  Projekty naftowe Iranu wstrzymane z powodu braku funduszy

  ​- Iran musiał zmniejszyć projekty wydobycia ropy naftowej z powodu braku funduszy i spadku dochodów z jej eksportu - oświadczył we wtorek minister ds. ropy naftowej Bidżan Namdar Zanganeh, cytowany przez oficjalną irańską agencję informacyjną IRNA.
 • Irańskie kluby piłkarskie i reprezentacja nie mogą grać w kraju

  Irańskie kluby piłkarskie i reprezentacja nie mogą grać w kraju

  Azjatycka Konfederacja Piłkarska (AFC) zdecydowała, że ze względu na napiętą sytuację polityczną w Iranie tamtejsze kluby oraz reprezentacja spotkania międzynarodowe w roli gospodarza muszą rozgrywać na neutralnym terenie.
 • ​Iran jest zdolny do przeprowadzenia cyberataku - czy skorzysta ze swoich hakerów?

  ​Iran jest zdolny do przeprowadzenia cyberataku - czy skorzysta ze swoich hakerów?

  Teheran jest w posiadaniu narzędzia będącego formą odwetu przekraczającą wszystkie granice - cyberataku. Irańskim hakerom przypisuje się kilka operacji, również na terenie UE. Czy Polska i inni sojusznicy USA mają się czego obawiać? Zapytaliśmy ekspertów?
 • Ropa: Zobaczymy 80 dol. za baryłkę?

  Ropa: Zobaczymy 80 dol. za baryłkę?

  Jeśli konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Iranem zaostrzy się, ropa może drożeć do 80 dol. za baryłkę. Gdyby jednak nie doszło do większych zakłóceń, niewykluczony jest nawet spadek cen surowca - oceniają eksperci. O wszystkim zdecyduje polityka.
 • Cena ropy w USA skoczyła o ponad 4 proc.

  Cena ropy w USA skoczyła o ponad 4 proc.

  Ceny ropy w USA skoczyły o ponad 4 proc. w reakcji na doniesienia z Bliskiego Wschodu, gdzie doszło do poważnego zaostrzenia sytuacji w relacjach USA-Iran - informują maklerzy.
 • Iran wprowadził racjonowanie benzyny i ogłosił podwyżkę cen paliw

  Iran wprowadził racjonowanie benzyny i ogłosił podwyżkę cen paliw

  Władze Iranu podjęły decyzję o racjonowaniu benzyny i o podwyżkach cen paliw - podała w piątek telewizja publiczna. Środki uzyskane z podwyżek będą przeznaczone na pomoc dla 18 mln najbardziej potrzebujących rodzin - oświadczył Mohammad Bagher Nobakht z rządu.
 • Reuters: USA w tajemnicy przeprowadziły cyberatak na Iran

  Reuters: USA w tajemnicy przeprowadziły cyberatak na Iran

  USA w tajemnicy przeprowadziły cyberatak na Iran - podała w środę agencja Reutera za źródłami. Według nich cyberoperacja miała związek z atakiem na saudyjskie rafinerie, do którego doszło 14 września, a który Rijad i Waszyngton przypisują Teheranowi.
 • El. MŚ 2022. Iranki w kilka minut wykupiły 3500 biletów na mecz z Kambodżą

  El. MŚ 2022. Iranki w kilka minut wykupiły 3500 biletów na mecz z Kambodżą

  Bilety na mecz eliminacji mistrzostw świata Iranu z Kambodżą przeznaczone specjalnie dla kobiet - kibicek piłki nożnej - w Iranie rozeszły się w kilka minut. Do sprzedaży trafiło 3500 wejściówek, ale FIFA oczekuje, że udostępniona zostanie także następna pula.
 • El. MŚ 2022. W Iranie specjalna trybuna dla kobiet

  El. MŚ 2022. W Iranie specjalna trybuna dla kobiet

  Około 4600 miejsc znajdzie się na specjalnej trybunie dla kobiet, z której będą one mogły oglądać na stadionie w Teheranie październikowy mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata między Iranem a Kambodżą - poinformowały miejscowe media.

Zdjęcia - Iran (1)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Iran (37)