Irak

Artykuły - Irak (1008)

 • ​John McCain: Wojna w Iraku była błędem

  ​John McCain: Wojna w Iraku była błędem

  W amerykańskich mediach szerokim echem odbiły się słowa umierającego na raka mózgu senatora Johna McCaina.
 • ​Irak: Ogłoszono wyniki wyborów ze wszystkich prowincji

  ​Irak: Ogłoszono wyniki wyborów ze wszystkich prowincji

  Iracka Niezależna Wysoka Komisja Wyborcza (IEHC) podała we wtorek wieczorem wyniki wyborów w prowincjach Kirkuk i Dahuk, dzięki czemu znane są wyniki wyborów w całym Iraku. Wcześniej podano wyniki dla pozostałych 16 prowincji. Podziału mandatów nie ogłoszono.
 • Irak: Niepełne wyniki wyborów

  Irak: Niepełne wyniki wyborów

  Iracka Niezależna Wysoka Komisja Wyborcza (IEHC) podała w niedzielę o północy czasu miejscowego wyniki wyborów w 10 z 18 prowincji, w których wybierano 199 spośród 329 deputowanych. Prowadzi ugrupowanie Sairun, przed koalicją al-Fatah i blokiem al-Nasr.
 • Porwano wiceprezydenta Irackiego Komitetu Olimpijskiego

  Wiceprezydent Irackiego Komitetu Olimpijskiego i jednocześnie szef federacji bokserskiej tego kraju został porwany we wtorek w mieście Al-Musajjib, 80 km na południe od Bagdadu.
 • ​Irak: Kara śmierci dla pochodzącej z Maroka Niemki

  Iracki sąd skazał w niedzielę na śmierć Niemkę pochodzenia marokańskiego za przyłączenie się do dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - poinformował rzecznik sądu karnego w Bagdadzie.
 • Zamach w Iraku. Ponad 20 zabitych

  Zamach w Iraku. Ponad 20 zabitych

  Co najmniej 21 osób zginęło, a ok. 50 zostało rannych w zamachu przeprowadzonym we wtorek za pomocą samochodu pułapki w mieście Tuz Churmatu na północy Iraku, w muhafazie Salah ad-Din - podały tamtejsze służby bezpieczeństwa.
 • Rodziny dżihadystów zostaną wydalone z Iraku

  Rodziny dżihadystów zostaną wydalone z Iraku

  Ok. 300 kobiet i dzieci zagranicznych bojowników z Państwa Islamskiego (IS), schwytanych przez irackie władze w Mosulu, wywieziono w kierunku Bagdadu w celu "wydalenia do krajów pochodzenia" - poinformował w poniedziałek przedstawiciel lokalnych władz.
 • Konflikt w Iraku zaostrza się

  Konflikt w Iraku zaostrza się

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko tanieje, po zwyżce w poniedziałek. Notowania surowca są jednak dużo bliżej 52 dolarów za baryłkę niż 51. Na rynkach panują obawy o zaostrzający się konflikt w Iraku, który jest drugim największym producentem ropy w OPEC - podają maklerzy.
 • ​Irak: 16-letniej Niemce grozi kara śmierci

  ​Irak: 16-letniej Niemce grozi kara śmierci

  16-letnia Linda Wenzel, która uciekła z Niemiec, by dołączyć do ISIS, może zostać skazana na karę śmierci. Dziewczyna błaga o litość, ale premier Iraku zapowiada surowy wyrok, jeśli zostanie udowodnione, że zabijała niewinnych ludzi - czytamy w "The Daily Mail".
 • Francja chce pomóc w stabilizacji Iraku

  Francja chce pomóc w stabilizacji Iraku

  Rząd Francji pomoże w stabilizowaniu, odbudowie oraz w procesie pojednania w Iraku po zwycięstwie nad Państwem Islamskim (IS) - zapewnił w sobotę francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian po rozmowach z irackimi władzami w Bagdadzie.

Filmy - Irak (34)