Irak

Artykuły - Irak (1886)

 • ​Irak: Kara śmierci dla pochodzącej z Maroka Niemki

  Iracki sąd skazał w niedzielę na śmierć Niemkę pochodzenia marokańskiego za przyłączenie się do dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - poinformował rzecznik sądu karnego w Bagdadzie.
 • Zamach w Iraku. Ponad 20 zabitych

  Zamach w Iraku. Ponad 20 zabitych

  Co najmniej 21 osób zginęło, a ok. 50 zostało rannych w zamachu przeprowadzonym we wtorek za pomocą samochodu pułapki w mieście Tuz Churmatu na północy Iraku, w muhafazie Salah ad-Din - podały tamtejsze służby bezpieczeństwa.
 • Rodziny dżihadystów zostaną wydalone z Iraku

  Rodziny dżihadystów zostaną wydalone z Iraku

  Ok. 300 kobiet i dzieci zagranicznych bojowników z Państwa Islamskiego (IS), schwytanych przez irackie władze w Mosulu, wywieziono w kierunku Bagdadu w celu "wydalenia do krajów pochodzenia" - poinformował w poniedziałek przedstawiciel lokalnych władz.
 • Konflikt w Iraku zaostrza się

  Konflikt w Iraku zaostrza się

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko tanieje, po zwyżce w poniedziałek. Notowania surowca są jednak dużo bliżej 52 dolarów za baryłkę niż 51. Na rynkach panują obawy o zaostrzający się konflikt w Iraku, który jest drugim największym producentem ropy w OPEC - podają maklerzy.
 • ​Irak: 16-letniej Niemce grozi kara śmierci

  ​Irak: 16-letniej Niemce grozi kara śmierci

  16-letnia Linda Wenzel, która uciekła z Niemiec, by dołączyć do ISIS, może zostać skazana na karę śmierci. Dziewczyna błaga o litość, ale premier Iraku zapowiada surowy wyrok, jeśli zostanie udowodnione, że zabijała niewinnych ludzi - czytamy w "The Daily Mail".
 • Francja chce pomóc w stabilizacji Iraku

  Francja chce pomóc w stabilizacji Iraku

  Rząd Francji pomoże w stabilizowaniu, odbudowie oraz w procesie pojednania w Iraku po zwycięstwie nad Państwem Islamskim (IS) - zapewnił w sobotę francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian po rozmowach z irackimi władzami w Bagdadzie.
 • Premier Iraku ogłosił wyzwolenie Mosulu z rąk dżihadystów

  Premier Iraku ogłosił wyzwolenie Mosulu z rąk dżihadystów

  Premier Iraku Hajder al-Abadi ogłosił w niedzielę zwycięstwo nad siłami Państwa Islamskiego (IS) w Mosulu na północy kraju i wyzwolenie tego miasta, z którego dżihadyści utworzyli swą stolicę w Iraku, i gdzie proklamowany został samozwańczy kalifat.
 • ​Irak: Zatrucie żywnością w obozie dla uchodźców

  ​Irak: Zatrucie żywnością w obozie dla uchodźców

  Uchodźcy w obozie koło Mosulu, na północy Iraku, zatruli się żywnością dostarczoną przez organizację pozarządową. Dwie osoby zmarły, ponad 750 choruje, co najmniej 300 jest w stanie krytycznym - poinformował we wtorek iracki resort zdrowia.
 • W Bagdadzie uprowadzono dziennikarkę

  W Bagdadzie uprowadzono dziennikarkę

  Walcząca o prawa kobiet iracka dziennikarka Afrah Szawki została w poniedziałek uprowadzona ze swojego domu w Bagdadzie przez grupę uzbrojonych mężczyzn - poinformował we wtorek premier Iraku Hajder al-Abadi.
 • Irak: Zamach na weselu. Rośnie liczba zabitych

  Irak: Zamach na weselu. Rośnie liczba zabitych

  Co najmniej 30 osób zginęło, a 45 zostało rannych na skutek samobójczego ataku terrorystycznego, do którego doszło w czwartek podczas uroczystości weselnych na zachód od Bagdadu - podały irackie służby bezpieczeństwa. Nikt nie przyznał się dotąd do ataku.

Filmy - Irak (31)