IPO

Artykuły - IPO (249)

 • Rekordowe wyniki GPW. Obiecujące oferty publiczne

  Rekordowe wyniki GPW. Obiecujące oferty publiczne

  Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w II kw. 2020 r. wypracowała 101,1 mln zł przychodów ze sprzedaży i osiągnęła 43,5 mln zł zysku netto. EBITDA wyniosła 63,2 mln zł w tym okresie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 13,5 proc. wobec II kw. 2019 r. i o 4,2 proc. wobec I kw. 2020 r. W najbliższym okresie pod względem IPO zapowiada się bardzo obiecująco. Szykują się duże IPO takich firm, jak Allegro, Huuuge Games, w KNF jest prospekt Canal+.
 • Allegro z parkietu zbierze miliardy. IPO może mieć wartość 3 mld dol.

  Allegro z parkietu zbierze miliardy. IPO może mieć wartość 3 mld dol.

  Giełdowy debiut platformy e-commerce może pobić dotychczasowe rekordy.
 • Trudny rok na rynku IPO. GPW z rekordowo niską aktywnością

  Trudny rok na rynku IPO. GPW z rekordowo niską aktywnością

  Wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO) przeprowadzonych na europejskich giełdach w 2019 r. wyniosła 22,1 mld euro - to spadek o 40% w porównaniu do poprzedniego roku (36,7 mld euro). To kolejny rok słabnącej aktywności na rynku IPO w Europie - odnotowano jedynie 106 debiutów wobec 200 w 2018 roku. Na głównym rynku GPW w Warszawie zadebiutowała tylko jedna spółka - to wnioski z najnowszego raportu "IPO Watch Europe 2019" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.
 • Największy koncern naftowy świata Aramco wszedł na giełdę

  Największy koncern naftowy świata Aramco wszedł na giełdę

  Największy koncern naftowy na świecie, saudyjska spółka państwowa Aramco, zadebiutowała w środę na giełdzie Tadawul w Arabii Saudyjskiej. Wartość gigantycznej - jak pisze AP - oferty sięgnęła równowartości 25,6 mld USD, co jest największym debiutem giełdowym w historii. Akcje naftowego giganta zadebiutowały po kursie o 10% wyższym od ceny emisyjnej.
 • Emirat Abu Zabi zamierza zainwestować 1,5 mld USD w IPO Aramco - Bloomberg

  Emirat Abu Zabi zamierza zainwestować 1,5 mld USD w IPO Aramco - Bloomberg

  Emirat Abu Zabi planuje zainwestować ok. 1,5 miliarda USD w pierwszą ofertę publiczną (IPO) saudyjskiego koncernu naftowego Aramco - podała w tym tygodniu agencja Bloomberga, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.
 • Saudyjczycy obniżają wycenę Aramco!

  Saudyjczycy obniżają wycenę Aramco!

  Arabia Saudyjska obniżyła wycenę pierwszej oferty publicznej (IPO) Aramco znacznie poniżej celu określonego przez księcia Mohammeda bin Salmana w wysokości 2 bilionów dolarów, oraz zmniejszyła wielkość sprzedaży, aby mieć pewność, że największy światowy producent ropy naftowej wejdzie na giełdę w Rijadzie w przyszłym miesiącu.
 • Giełdowy debiut Ubera. Co powinieneś wiedzieć?

  Giełdowy debiut Ubera. Co powinieneś wiedzieć?

  W piątek 10 maja 2019 r. na amerykańskiej giełdzie (NYSE) zadebiutuje Uber Technologies. IPO już okrzyknięto mianem inwestycyjnego wydarzenia roku, a dziennikarze i analitycy pytają, czy ten debiut to przyszłość, czy raczej symbol drugiej bańki internetowej?
 • 
Warszawski parkiet wpisuje się w globalny trend niskiej aktywności w zakresie IPO

  Warszawski parkiet wpisuje się w globalny trend niskiej aktywności w zakresie IPO

  Na warszawskim parkiecie w pierwszym kwartale odnotowano trzy pierwotne oferty publiczne (IPO), wszystkie na alternatywnym rynku NewConnect, ich łączna wartość wyniosła 3 mln euro. Oznacza to już drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW - wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe", przygotowanego przez firmę PwC. To spadek aż o 95% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku (13,1 mld euro).
 • BoomBit planuje pozyskać z emisji ok. 46,2 mln zł

  BoomBit planuje pozyskać z emisji akcji serii C ok. 46,2 mln zł - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. Ofertą objętych jest do 1,3 mln nowych akcji serii C oraz do 1,52 mln akcji serii B, oferowanych przez obecnych akcjonariuszy. Zarząd chce rekomendować wypłatę dywidendy na poziomie 40-80 proc. skonsolidowanego zysku netto, począwszy od zysku za 2019 rok.
 • Raport PwC IPO w Europie - najsłabszy wynik Polski od 2003 roku

  Raport PwC IPO w Europie - najsłabszy wynik Polski od 2003 roku

  Wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO) przeprowadzonych na europejskich giełdach w 2018 r. wyniosła 36,6 mld euro - to spadek o 19% w porównaniu do 2017 r. (45,1 mld euro), wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC. Na warszawskiej giełdzie w 2018 roku odbyło się zaledwie 20 pierwotnych ofert publicznych o wartości 81 mln EUR. To najsłabszy wynik pod względem aktywności na GPW od 2003 roku - wynika z raportu PwC.

Filmy - IPO (1)

 • Lipiec to dobry miesiąc na IPO na warszawskiej giełdzie

  Na GPW inwestorów czekają dwa duże debiuty, spółki z branży wierzytelności GetBack i telekomu Play. Czy wydarzenia tego typu zachęcają inwestorów indywidualnych do wejścia na rynek i czy mają znaczenie dla panującej na warszawskiej giełdzie koniunktury, o tym w rozmowie z MarketNews24 mówił dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.