inwigilacja w sieci

Artykuły - Inwigilacja w sieci (4)

 • Sprawdź, kto ma twoje dane w sieci

  Sprawdź, kto ma twoje dane w sieci

  Ruszyła pierwsza na świecie wyszukiwarka inwigilacji w Sieci - www.bringingprivacyback.com - stworzona w Polsce przez zespół informatyków, kryptologów i kryptografów. Łączy ona także istotne punkty regulaminów najpopularniejszych aplikacji sieciowych, by sprawdzić które z nich przechowują dane personalne.
 • Służby pobrały 1,1 mln naszych danych

  Służby pobrały 1,1 mln naszych danych

  Ponad 1,1 mln danych telekomunikacyjnych uzyskały w 2016 r. służby specjalne; trzy czwarte z nich dotyczyły bilingów, czyli raportów połączeń między użytkownikami telefonii komórkowej - wynika z informacji ministra sprawiedliwości dla parlamentu.
 • Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Nowa polityka cookies kalifornijskiego giganta niepokoi i ekspertów, i zwykłych internautów. Chodzi o to, że firma zaczyna śledzić ruch w internecie już nie tylko swoich użytkowników, lecz także niemal wszystkich bywalców sieci.
 • Nie daj się inwigilować w sieci

  Nie daj się inwigilować w sieci

  Korzystając z internetu, udostępniamy o sobie różne informacje. Często okazuje się to przydatne - umożliwia np. otrzymywanie spersonalizowanych reklam. Niektórzy z nas nie życzą sobie jednak inwigilacji i woleliby zachować w sieci anonimowość. Tylko czy jest to możliwe?

Filmy - Inwigilacja w sieci (1)

 • Nie daj się inwigilować w sieci

  Korzystając z internetu, udostępniamy o sobie różne informacje. Często okazuje się to przydatne – umożliwia np. otrzymywanie spersonalizowanych reklam. Niektórzy z nas nie życzą sobie jednak inwigilacji i woleliby zachować w sieci anonimowość. Tylko czy jest to możliwe? Wielu osobom wydaje się, że w internecie są całkowicie anonimowe. Inni sądzą, że jesteśmy śledzeni wyłącznie w celach reklamowo-marketingowych. Niestety, informacje o nas trafiają czasami także do przestępców, którzy mogą np. ukraść naszą tożsamość lub nękać nas przez sieć (cyberstalking). Zwykle jesteśmy zresztą sobie winni sami. „Przede wszystkim należy pamiętać, że użytkownicy sami udostępniają bardzo dużo informacji w internecie, zwłaszcza w portalach społecznościowych. Zamieszczamy tam filmy, zdjęcia, ale również adresy korespondencyjne i mejlowe czy numery telefonów. Od tych danych może zależeć nasze bezpieczeństwo” – mówi serwisowi infoWire.pl Maciej Ziarek, analityk zagrożeń w Kaspersky Lab Polska. Dlatego też powinniśmy uważać, co zamieszczamy w portalach społecznościowych oraz ograniczyć do tego dostęp.