inwestycje zagraniczne w Polsce

Artykuły - Inwestycje zagraniczne w Polsce (59)

 • Polska będzie jednym z beneficjentów postpandemicznych inwestycji. Zainteresowanie zagranicznych graczy rośnie

  Polska będzie jednym z beneficjentów postpandemicznych inwestycji. Zainteresowanie zagranicznych graczy rośnie

  Ubiegły rok przyniósł tylko chwilowe spowolnienie inwestycji zagranicznych. Już od III kwartału obserwowane jest odmrożenie. Polska Agencja Inwestycji i Handlu w 2020 roku obsłużyła prawie 200 projektów inwestycyjnych, których wartość była o 10 proc. większa niż w 2019 roku, a w tym, według prognoz, może być podobnie.
 • Kellogg uruchamia linię produkcyjną w Polsce. Kosztowała ponad 100 mln euro

  Kellogg uruchamia linię produkcyjną w Polsce. Kosztowała ponad 100 mln euro

  Od 2019 roku właściciel marki Pringles zainwestował w Europie już blisko 140 mln euro, w tym zdecydowaną większość w Polsce, gdzie właśnie uruchamia nową linię produkcyjną - informują wiadomoscihandlowe.pl. Kosztowała 110 mln euro.
 • The Body Shop – znana marka powstaje w fabryce Avon pod Garwolinem

  The Body Shop – znana marka powstaje w fabryce Avon pod Garwolinem

  Fabryka Avon w Garwolinie rozpoczęła współpracę z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych na świecie – The Body Shop. Kosmetyki wytworzone w Polsce będą dostępne w ponad 70 państwach - informują wiaidomoscihandlowe.pl.
 • W centrum logistycznym pod Łodzią będzie kilkaset nowych miejsc pracy

  W centrum logistycznym pod Łodzią będzie kilkaset nowych miejsc pracy

  Łódzki magistrat poinformował, że nawet 500 osób znajdzie pracę w nowoczesnym Centrum Logistycznym firmy Transfer Multisort Elektronik (TME) na granicy Łodzi i Rzgowa. Jeden z największych łódzkich pracodawców właśnie rozpoczął rekrutację pracowników.
 • Ponad sto osób znajdzie zatrudnienie w fabryce ​Honeywella w Chorzowie

  Ponad sto osób znajdzie zatrudnienie w fabryce ​Honeywella w Chorzowie

  Międzynarodowa firma technologiczna Honeywell (z siedzibą w Charlotte w USA) da pracę ponad stu osobom w fabryce w Chorzowie. W uruchamianym w kwietniu br. zakładzie będą powstawać urządzenia do automatyzacji magazynów, wykorzystywane przez firmy logistyczne w centrach dystrybucji.
 • W Świebodzinie powstanie ponad tysiąc miejsc pracy - Amazon ogłasza kolejną inwestycję w Polsce

  W Świebodzinie powstanie ponad tysiąc miejsc pracy - Amazon ogłasza kolejną inwestycję w Polsce

  - Amazon kontynuuje inwestycje w Polsce. W ciągu roku od otwarcia nowego obiektu w Świebodzinie powstanie ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy; - Dziesiąte już centrum logistyczne Amazon w Polsce zostanie wyposażone w zaawansowaną technologię Amazon Robotics – pracowników będzie wspierać 3 tys. robotów.
 • PAIH: Polska trzecią lokalizacją w Europie

  PAIH: Polska trzecią lokalizacją w Europie

  Polska jest trzecią w Europie preferowaną lokalizacją dla inwestycji zagranicznych - poinformowała wczoraj Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Zaznaczono, że w 2020 roku PAIH obsłużyła blisko 200 projektów inwestycyjnych o wartości prawie 40 mld zł.
 • To będzie spektakularne wyjście kapitału z Polski

  To będzie spektakularne wyjście kapitału z Polski

  Aviva, brytyjska firma ubezpieczeniowa, szuka chętnych na kupno swoich aktywów w Polsce - informuje Bloomberg. Według rozmówców agencji, cena mogłaby sięgnąć 1,5 mld euro.
 • Cromodora Wheels zainwestuje w nową fabrykę w Kielcach 100 mln euro

  Cromodora Wheels zainwestuje w nową fabrykę w Kielcach 100 mln euro

  Włoska firma Cromodora Wheels (producent felg aluminiowych) w Kielcach wybuduje fabrykę. Włosi wyłożą na ten cel blisko 100 mln euro.
 • OLX zainwestował w e-salon samochodowy Carsmile

  OLX zainwestował w e-salon samochodowy Carsmile

  ​OLX Group kupił większościowy pakiet akcji dynamicznie rozwijającej się platformy motoryzacyjnej oferującej najem i leasing nowych samochodów online. - Transakcja otwiera drogę do realizacji modelu “one-stop-shop" - przyznają przedstawiciele OLX i e-salonu samochodowego Carsmile, który właśnie trafił do portfela Naspers.

Filmy - Inwestycje zagraniczne w Polsce (6)

 • Inwestorzy pytają o PPK

  Chcemy zainteresować inwestorów zagranicznych inwestorów polskim rynkiem kapitałowym, na który napłynie więcej kapitału po wdrożeniu reformy Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • Chińskie firmy zainteresowane inwestycjami i przejęciami w Polsce

  Wiele chińskich firm bardzo interesuje się dzisiaj wejściem na rynek polski i europejski. Nasz kraj jest w idealnym miejscu – centralnie między Wschodem a Zachodem. Tamtejsze firmy doceniają to i widzą naszą przewagę. Coraz więcej z nich szuka przestrzeni do współpracy z polskimi i europejskimi partnerami. Zarówno nasze, jak i chińskie firmy mogą skorzystać w kontekście wymiany handlowej, wspólnych inwestycji czy projektów joint venture.
 • Kanadyjczycy inwestują we Wrocławiu

  Inwestorzy zagraniczni z Kanady upodobali sobie ostatnio Wrocław. Powstają tam duże inwestycje, ale też na wsparcie mogą liczyć polskie startapy.
 • PAIH: Jedwabny Szlak w Polsce – chińskie inwestycje napędzą gospodarkę

  Rok 2017 jest bardzo obiecujący – zarówno z prognoz, jak i wykonania za pierwszy kwartał. Pojawia się bardzo dużo inwestycji z Azji – Japonia to pobudzony inwestor w Polsce, który aktywuje bardzo dobre procesy i posiada solidne firmy. Duże marki światowe – Daimler, Volkswagen oraz inne firmy – które pojawiły się w naszym kraju w 2016 roku, powinny potwierdzić dobry klimat do inwestycji w Polsce i przyciągnąć inne światowe marki w 2017 roku.