inwestycje zagraniczne w Polsce

Artykuły - Inwestycje zagraniczne w Polsce (45)

 • Kolejnych 500 miejsc pracy w Łodzi. Efekt inwestycji Amazona

  Kolejnych 500 miejsc pracy w Łodzi. Efekt inwestycji Amazona

  Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, ogłosiła kolejny etap inwestycji amerykańskiej firmy Amazon w centra logistyki e-commerce w regionie łódzkim.
 • Zagranica coraz chętniej wraca do Polski

  Zagranica coraz chętniej wraca do Polski

  Jak informuje "Puls Biznesu", zniesienie lockdownu powoduje, że inwestorzy zagraniczni zakładają w Polsce coraz więcej spółek. W czerwcu o 8,5 proc. więcej niż w maju.
 • inwestycje Google i Microsoft pomogą naszym firmom konkurować na rynku globalnym - wiceprezes PKO BP

  inwestycje Google i Microsoft pomogą naszym firmom konkurować na rynku globalnym - wiceprezes PKO BP

  Wiceprezes PKO BP Adam Marciniak ocenił, że dzięki inwestycjom takich firm jak Google i Microsoft, polscy przedsiębiorcy mogą stać się konkurencyjni na globalnym rynku cyfrowym. Zwiększą one dostępność najnowszych rozwiązań wśród naszych firm - powiedział Marciniak.
 • ​Polski eksport ma nowego króla

  ​Polski eksport ma nowego króla

  Pod względem wartości eksportu centra usług przebiły producentów części motoryzacyjnych i mebli. Jej dynamika jest wyższa niż przyrost etatów - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • ​Firma BSH rozpoczęła produkcję wąskich zmywarek

  ​Firma BSH rozpoczęła produkcję wąskich zmywarek

  Po raz pierwszy w Polsce firma BSH rozpoczęła w Łodzi produkcję wąskich zmywarek. Urządzenia marek Bosch i Siemens będą dostępne w wersji wolnostojącej oraz do zabudowy - poinformowała w czwartek PAP Marta Kujawa z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.
 • Amazon buduje nowe centrum logistyki w Łodzi, drugie w regionie łódzkim

  Amazon buduje nowe centrum logistyki w Łodzi, drugie w regionie łódzkim

  Nowe centrum logistyki będzie odpowiedzią na rosnący popyt ze strony klientów, rozszerzy ofertę produktów Amazon i wesprze większą liczbę sprzedawców w ramach usługi „Fulfillment by Amazon”. Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne w obszarach inżynieryjnym, logistyki, IT i HR właśnie się rozpoczęła - poinformowały wiadomoscihandlowe.pl.
 • W Polsce będzie powstawać innowacyjne oświetlenie do samochodów. Nowa fabryka zatrudni 350 osób

  W Polsce będzie powstawać innowacyjne oświetlenie do samochodów. Nowa fabryka zatrudni 350 osób

  Do końca roku około 350 osób znajdzie zatrudnienie w nowej fabryce produkującej oświetlenie do samochodów. Jest to warta 54 mln euro inwestycja firmy Varroc w podlubelskich Niemcach. Lokalizacja jest nieprzypadkowa - producent liczy, że w regionie bez problemu znajdzie wykwalifikowanych pracowników technicznych. Zapowiada także współpracę z lokalnymi szkołami, by wesprzeć kształcenie kadry przyszłych inżynierów. Zakład został zbudowany w koncepcji Przemysłu 4.0, a jedną z jego największych innowacji jest tzw. wirtualna fabryka, która pozwala usprawnić komunikację online w procesie produkcji w czasie rzeczywistym.
 • Pierwsza fabryka firmy Weber-Stephen w Europie powstanie w Zabrzu

  Pierwsza fabryka firmy Weber-Stephen w Europie powstanie w Zabrzu

  Największą z działek na terenie strefy ekonomicznej w Zabrzu, o powierzchni 21 ha, sprzedał w środę samorząd. Amerykańska firma specjalizująca się w produkcji grillów zapłaciła za teren rekordową w historii strefy cenę, przekraczającą 22 mln zł.
 • Bosch uruchomił nową linię produkcyjną w fabryce pod Wrocławiem

  Bosch uruchomił nową linię produkcyjną w fabryce pod Wrocławiem

  80 mln zł zainwestowała firma Bosch w budowę nowej linii produkcyjnej w fabryce w Mirkowie pod Wrocławiem. W zakładzie produkowane będą nowej generacji podzespoły układów hamulcowych dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych.
 • AstraZeneca zainwestuje w Polsce 1,5 miliarda złotych

  AstraZeneca zainwestuje w Polsce 1,5 miliarda złotych

  432 decyzje dotyczące inwestycji o wartości blisko 21 mld zł – to efekt niespełna półtora roku działania Polskiej Strefy Inwestycji. W naszym kraju inwestuje m.in. globalna firma biofarmaceutyczna AstraZeneca. Właśnie postanowiła przeznaczyć na działania B+R (badania i rozwój) w Polsce 1,5 mld zł.

Filmy - Inwestycje zagraniczne w Polsce (6)

 • Inwestorzy pytają o PPK

  Chcemy zainteresować inwestorów zagranicznych inwestorów polskim rynkiem kapitałowym, na który napłynie więcej kapitału po wdrożeniu reformy Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • Chińskie firmy zainteresowane inwestycjami i przejęciami w Polsce

  Wiele chińskich firm bardzo interesuje się dzisiaj wejściem na rynek polski i europejski. Nasz kraj jest w idealnym miejscu – centralnie między Wschodem a Zachodem. Tamtejsze firmy doceniają to i widzą naszą przewagę. Coraz więcej z nich szuka przestrzeni do współpracy z polskimi i europejskimi partnerami. Zarówno nasze, jak i chińskie firmy mogą skorzystać w kontekście wymiany handlowej, wspólnych inwestycji czy projektów joint venture.
 • Kanadyjczycy inwestują we Wrocławiu

  Inwestorzy zagraniczni z Kanady upodobali sobie ostatnio Wrocław. Powstają tam duże inwestycje, ale też na wsparcie mogą liczyć polskie startapy.
 • PAIH: Jedwabny Szlak w Polsce – chińskie inwestycje napędzą gospodarkę

  Rok 2017 jest bardzo obiecujący – zarówno z prognoz, jak i wykonania za pierwszy kwartał. Pojawia się bardzo dużo inwestycji z Azji – Japonia to pobudzony inwestor w Polsce, który aktywuje bardzo dobre procesy i posiada solidne firmy. Duże marki światowe – Daimler, Volkswagen oraz inne firmy – które pojawiły się w naszym kraju w 2016 roku, powinny potwierdzić dobry klimat do inwestycji w Polsce i przyciągnąć inne światowe marki w 2017 roku.