inwestycje w nieruchomości

Artykuły - Inwestycje w nieruchomości (22)

 • Luksusowe nieruchomości jako lokata kapitału z potencjałem

  Luksusowe nieruchomości jako lokata kapitału z potencjałem

  Dane z rynków rozwiniętych pokazują, że w dłuższej perspektywie nieruchomości raczej drożeją niż tanieją, a wzrost ich wartości przewyższa inflację. Spodziewana w najbliższych miesiącach korekta cen lokali mieszkalnych oraz polityka banków mogą być świetną okazją do w miarę bezpiecznej i zyskownej inwestycji.
 • Dane o produkcji budowlano-montażowej potwierdzają wyhamowanie inwestycji

  Dane o produkcji budowlano-montażowej potwierdzają wyhamowanie inwestycji

  Według danych GUS produkcja budowlano-montażowa zmniejszyła się w listopadzie o 4,7 proc. r/r wobec spadku o 4,0 proc. w październiku, co było powyżej naszej prognozy (-6,0 proc. r/r) i poniżej konsensusu rynkowego (-4,4%).
 • Bank Czarneckiego namawiał na ryzykowne inwestycje w zakup lokali pod wynajem. Setki osób straciło pieniądze

  Bank Czarneckiego namawiał na ryzykowne inwestycje w zakup lokali pod wynajem. Setki osób straciło pieniądze

  Setki osób mogły stracić pieniądze po tym, jak spółka należąca do Leszka Czarneckiego obiecywała im wysokie zyski z zakupu lokali do wynajęcia. Na początku listopada do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Lion's Bank. To oddział Idea Banku, który w latach 2017-2018 oferował klientom m.in. obligacje GetBacku.
 • Które nieruchomości będą dobrą inwestycją?

  Które nieruchomości będą dobrą inwestycją?

  Ponad 50 proc. inwestujących Polaków wybrało nieruchomości, by ulokować swój kapitał - wynika zdanych Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami. Przeciętna rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem wynosi 5,28 proc. W najbardziej atrakcyjnych pod tym względem miastach zarobić można średnio 6 i więcej procent. Na szczycie listy inwestycyjnej na rynku nieruchomości oprócz Warszawy znajdują się m.in. Poznań, Trójmiasto, a także Wrocław - pokazały analizy ekspertów Home Brokera i portalu Domiporta.pl
 • Jak zamożny Polak inwestuje w nieruchomości?

  Jak zamożny Polak inwestuje w nieruchomości?

  Posiadłość w górach, dom w nadmorskim kurorcie albo apartament w europejskiej stolicy są na wyciągnięcie ręki dla coraz większej grupy Polaków. Zakup luksusowej nieruchomości wakacyjnej pozwala wypoczywać w komfortowych warunkach, ale stanowi także atrakcyjną inwestycję.
 • Zyskowne inwestycje w nieruchomości to mit?

  Zyskowne inwestycje w nieruchomości to mit?

  Polacy uważają, że inwestycja w nieruchomości zawsze jest opłacalna, tymczasem dzisiejsze ceny mieszkań nadal są niższe niż w 2007 r. Zyski z najmu też wcale nie są duże. W długim okresie rentowność z najmu wynosi 3-3,5 proc., czyli niewiele więcej niż zyskowność bankowej lokaty.
 • Inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze

  Inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze

  Z uwagi na niskie oprocentowanie lokat bankowych Polacy coraz częściej inwestują w rynek nieruchomości. W Warszawie stopa zwrotu wynosi ok. 3-4 proc., a na rynkach regionalnych może być prawie dwukrotnie wyższa - oceniają eksperci OPG Property Professionals. Osobnym segmentem tego rynku, który także mocno zyskuje na popularności, są inwestycje w nieruchomości premium oraz domy wakacyjne.
 • Ustawa o REIT-ach nie wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r.

  Ustawa o REIT-ach nie wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r.

  Ustawa o REIT, wbrew wcześniejszym planom Ministerstwa Finansów, prawdopodobnie nie wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r. - wynika z wypowiedzi Marcina Obronieckiego, zastępcy dyrektora departamentu rozwoju rynku finansowego w MF. REIT-y będą mogły być prowadzone "tylko w formule mieszkaniowej".
 • Kto korzysta na sąsiedztwie biurowców?

  Kto korzysta na sąsiedztwie biurowców?

  Jak wiadomo otoczenie ma wpływ na jakość życia w danej lokalizacji i oczywiście wycenę nieruchomości. W związku z dynamicznym rozwojem dzielnic biznesowych w naszych miastach rodzi się pytanie - czy kupno mieszkania w sąsiedztwie biurowców to dobre rozwiązanie?
 • Mieszkania w kamienicy bywają atrakcyjną inwestycją

  Mieszkania w kamienicy bywają atrakcyjną inwestycją

  Przybywa inwestorów gotowych na zakup mieszkań w kamienicach. Takie lokum bywa niekonwencjonalne i pozwala na różnorodne aranżacje. Trzeba się jednak liczyć także z kosztami jego remontu i urządzenia.

Filmy - Inwestycje w nieruchomości (3)

 • Inwestowanie w mieszkania coraz mniej opłacalne

  W zdecydowanej większości miast rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem spada. Źródeł tego trendu należy szukać w dynamicznym wzroście cen mieszkań w ostatnim roku. Z obliczeń Home Brokera wynika, że w 2018 r. ceny w największych miastach Polski wzrosły o prawie 15 proc. Stawki czynszów rosną trochę wolniej, co przekłada się na spadek oczekiwanej rentowności inwestycji w mieszkanie na wynajem.
 • W lutym ponownie ruszą prace przy wieżowcu Złota 44

  Złota 44 to najwyższy wyłącznie mieszkalny budynek w Unii Europejskiej. Znajduje się tam 38 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, około 270 apartamentów najwyższej klasy – mówi agencji informacyjnej Newseria Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development. ‒ Planujemy, że doprowadzenie do stanu deweloperskiego będzie kosztować około 180-190 mln zł i taki stan uzyskamy w II kw. przyszłego roku.
 • Dobry czas na inwestycje w nieruchomości. Ceny materiałów budowlanych nadal niskie

  Początek ożywienia w branży budowlanej i deweloperskiej na razie nie przekłada się na wzrost cen materiałów budowlanych. Rynek ten jest bardzo konkurencyjny, dlatego ewentualne podwyżki cen, związane z ożywieniem, mogą dotyczyć jedynie wybranych produktów. Znaczących wzrostów nie należy się spodziewać, ponieważ przedstawiciele rynku nieruchomości wykluczają boom w branży, pomimo niskich stóp procentowych i rosnącej zdolności kredytowej Polaków. – Zyskowność jest prawie żadna, a w niektórych wypadkach wręcz producenci dokładają do swoich produktów. Pewnie będą próby podwyżek cen. Nie wiem, czy one się udadzą, bo konkurencyjność polskiego rynku materiałów budowlanych jest bardzo wysoka, ale należy tego oczekiwać. Mamy teraz najlepszy okres do inwestowania, bo ceny materiałów budowlanych w Polsce nigdy nie były tak niskie jak teraz – mówi Zbigniew Kwapisz, dyrektor filii Polskich Składów Budowlanych w Warszawie.