inwestycje

Artykuły - Inwestycje (574)

 • Kursy walut. W morzu nadpłynności

  Kursy walut. W morzu nadpłynności

  Gigantyczna płynność rozlewa się po rynkach, co widać między innymi w stale obniżających się, osuwających się stawkach rynku pieniężnego, nurkujących dochodowościach benchmarkowych obligacji, czy zawężeniu spreadów najbardziej ryzykownych obligacji korporacyjnych. Skoro płynność nie jest w deficycie, to inwestorzy nie mają najmniejszego powodu do zmiany postrzegania dolara.
 • Polacy kupują ziemię! Inwestycja na ciężkie czasy?

  Polacy kupują ziemię! Inwestycja na ciężkie czasy?

  W kryzysie Polacy chętniej inwestują w grunty. W niektórych regionach ziemia przez 15 lat zyskała ponad 800 proc. na wartości.
 • Zagranica coraz chętniej wraca do Polski

  Zagranica coraz chętniej wraca do Polski

  Jak informuje "Puls Biznesu", zniesienie lockdownu powoduje, że inwestorzy zagraniczni zakładają w Polsce coraz więcej spółek. W czerwcu o 8,5 proc. więcej niż w maju.
 • Idą coraz gorsze czasy dla inwestorów

  Idą coraz gorsze czasy dla inwestorów

  Ostatni dekada była tylko ciszą przed burzą. Dopiero skutki pandemii dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych będą dramatyczne - twierdzi Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) w najnowszym "Word Investment Report". Agenda ONZ prognozuje spadek inwestycji w tym roku o 40 proc., do wartości poniżej biliona dolarów.
 • Kolejny bardzo dobry miesiąc dla funduszy inwestycyjnych

  Kolejny bardzo dobry miesiąc dla funduszy inwestycyjnych

  Czerwiec był kolejnym bardzo dobrym miesiącem dla rynku funduszy inwestycyjnych. Sprzedaż netto w czerwcu 2020 to blisko 2,6 mld. Jest to najwyższa sprzedaż w tym roku oraz najwyższa od marca 2015!
 • Leroy Merlin przesuwa część inwestycji

  Leroy Merlin przesuwa część inwestycji

  Spadki obrotów Leroy Merlin Polska w krytycznym momencie pandemii wyniosły kilkadziesiąt procent. Na rynku wciąż panuje duża niepewność. Mimo to spółka zdecydowała się utrzymać wszystkie miejsca pracy. Prezes firmy Krzysztof Kordulewski w rozmowie z Interią informuje, że w ramach planu oszczędnościowego część inwestycji przesunięto na przyszły rok.
 • USA nie, Polska też. Nie będzie łatwo o chętnych do finansowania atomu

  USA nie, Polska też. Nie będzie łatwo o chętnych do finansowania atomu

  Amerykańskie instytucje finansowe mają w ostatnich latach mały apetyt na miliardowe inwestycje w siłownie nuklearne. Do projektu nie palą się też krajowe spółki.
 • Oszczędzanie w czasach pandemii - ile odkładają Polacy?

  Oszczędzanie w czasach pandemii - ile odkładają Polacy?

  Pandemia koronawirusa nie zniechęciła Polaków do poszukiwania możliwości oszczędzania i pomnażania majątku. W czasach niemal zerowych stóp procentowych nie jest to jednak łatwe.
 • Prawie 80 mln euro na energię ze słońca

  Prawie 80 mln euro na energię ze słońca

  Santander Bank Polska i mBank podpisały umowę o wartości 350 mln zł (79 mln euro) na sfinansowanie projektu elektrowni słonecznych opracowanego przez R.Power, polskiego inwestora i dewelopera systemów fotowoltaicznych. Finansowanie zostanie przeznaczone na budowę 128 elektrowni słonecznych o łącznej mocy 121 MWp, które wygrały ubiegłoroczne aukcje OZE.
 • Polacy rzucili się na obligacje

  Polacy rzucili się na obligacje

  Popyt na detaliczne obligacje skarbowe wzrósł kilkukrotnie - wynika z danych zebranych przez HRE Investments. Powód jest prosty. Rodacy chcą zdążyć z zakupem przed majem, kiedy oprocentowanie skarbowych papierów drastycznie spadnie i przestaną one być skutecznym orężem w walce z inflacją.

Filmy - Inwestycje (111)

 • Polski system podatkowy do zmiany – odstrasza inwestorów

  Żaden system podatkowy na świecie nie jest idealnie skonstruowany. Bywają jednak lepsze i gorsze. W Polsce jest on przede wszystkim bardzo czasochłonny. Estoński przedsiębiorca na obsługę podatków poświęca 10 godzin rocznie. Dla porównania, Polakom zajmuje to aż 260 godzin. Tygodniowo to dodatkowe 2 godziny wykonywania bezsensownej pracy, które mogliby poświęcać na rozwój własnego biznesu czy życie rodzinne. Zamiast tego muszą odrobić swoistą biurokratyczną pańszczyznę podatkową. To powód, który zniechęca do inwestowania w Polsce, na co wskazują m. in. przedstawiciele jednego z funduszy amerykańskich.
 • Niski poziom inwestycji zagrożeniem dla gospodarki?

  W Polsce mamy do czynienia z trwale niskim poziomem inwestycji i mało optymistycznymi prognozami, co do możliwości odwrócenia tego trendu powinien osiągnąć 25 proc. Niestety, w ostatnich latach spadał i obecnie wynosi tylko ok. 18 proc.
 • Dwa największe niebezpieczeństwa dla polskiej gospodarki

  Polska gospodarka nadal rośnie szybciej niż się spodziewano, ale dwa największe zagrożenia powodują, że bliska przyszłość wygląda coraz gorzej. Polska ma bardzo niską aktywność zawodową, od zamożnych krajów odróżniamy się negatywnie inwestycjami.
 • PFR inwestorem w terminalu DCT w Gdańsku

  Nowi inwestorzy planują 2 mld zł na inwestycje w terminal DCT w Gdańsku i liczą na znaczące zwiększenie przeładunków - mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.