inwestorzy zagraniczni

Artykuły - Inwestorzy zagraniczni (158)

Filmy - Inwestorzy zagraniczni (5)

 • Inwestorzy pytają o PPK

  Chcemy zainteresować inwestorów zagranicznych inwestorów polskim rynkiem kapitałowym, na który napłynie więcej kapitału po wdrożeniu reformy Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • Czy czeka nas wyraźny spadek inwestycji zagranicznych w Polsce?

  Na pierwszy rzut oka aktualne dane na temat inwestycji zagranicznych w Polsce nie wyglądają dobrze. Odnotowany został kilkudziesięcioprocentowy spadek. W naturalny sposób wywołuje to szerokie komentarze. Należy jednak rozdzielić w tym przypadku dwa zjawiska. Główna część tego spadku to kwestie pojedynczych rozliczeń – najczęściej wspomina się rozliczenie za jeden duży bank, który został odkupiony od zagranicznego inwestora.
 • Portugalia w rękach Chińczyków

  W Portugalii Chińczycy stanowią ponad 80 procent wszystkich zagranicznych inwestorów. Przybyli ze swymi pieniędzmi, gdy kraj był w zapaści gospodarczej. Ale ekspansja Chińczyków w UE niepokoi Brukselę.
 • Kiedy zagraniczni inwestorzy wrócą na polską giełdę?

  Niepewność jest głównym czynnikiem odstraszającym zagraniczny kapitał od polskiej giełdy – uważa Jarosław Niedzielewski z Investors TFI. Czynniki ryzyka związane ze zmianą władzy jednak powoli znikają. Podatek bankowy obowiązuje od lutego, we wrześniu wejdzie w życie podatek od sprzedaży detalicznej. Jedyną poważniejszą niewiadomą pozostaje kwestia przewalutowania kredytów frankowych. Gdy i ona się rozstrzygnie, inwestorzy powrócą nad Wisłę.