inwestorzy

Artykuły - Inwestorzy (70)

 • Jest inwestor w Piotrze i Pawle!

  Jest inwestor w Piotrze i Pawle!

  Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu dlahandlu.pl sieć Piotr i Paweł po ponad półtora roku negocjacji pozyskała inwestora branżowego. Nazwa inwestora zostanie oficjalnie ujawniona 26 kwietnia. Do tego czasu spełnione mają zostać wszystkie formalności związane z obowiązkami informacyjnymi prawnymi i proceduralnymi związanymi z procesem sanacyjnym.
 • MIiR proponuje dużą nowelizację Prawa budowlanego. Będzie większa pewność dla inwestorów i mniej pracy dla administracji

  MIiR proponuje dużą nowelizację Prawa budowlanego. Będzie większa pewność dla inwestorów i mniej pracy dla administracji

  Zmniejszenie liczby dokumentów, które będą potrzebne przy składaniu wniosku o pozwolenia na budowę, uproszczenie wymaganego przy tym projektu budowlanego i legalizacja dawnych samowoli budowlanych - to jedne z kluczowych zmian w projekcie dużej nowelizacji Prawa budowlanego, autorstwa MIiR. Resort liczy, że zostanie ona uchwalona jeszcze przed wakacjami. Dzięki zmianom inwestorzy mają zyskać większą pewność, procesy inwestycyjne będą prostsze i szybsze, a urzędy w mniejszym stopniu obciążone pracą.
 • Dekoniunktura opanowała Warszawę?

  Dekoniunktura opanowała Warszawę?

  Polska giełda jest słaba na tle rynków rozwiniętych. Czy dekoniunktura opanowała Warszawę? Ciężarem dla GPW są spółki energetyczne i surowcowe, w których akcjonariuszem jest Skarb Państwa.
 • Inwestorów powinna teraz martwić sytuacja w Niemczech

  Inwestorów powinna teraz martwić sytuacja w Niemczech

  Na świecie poprawiły się nastroje inwestorów. Jednak dla polskich firm najistotniejsza jest sytuacja w Niemczech, a ta nie jest dobra.
 • Rynek VC potrzebuje paliwa. Pomogą zachęty dla inwestorów

  Rynek VC potrzebuje paliwa. Pomogą zachęty dla inwestorów

  - Jeżeli w Polsce za tego typu mechanizmami finansowania inwestycji wysokiego ryzyka jak fundusze VC poszłyby też pewne zmiany regulacyjne w zakresie prawa podatkowego, to myślę że rynek uruchomiłby ogromne środki, które teraz leżą na lokatach bankowych, bądź są lokowane w rynku nieruchomości. W USA czy w Izraelu to jest dość pokaźna część rynku - obywatele nieporównywalnie chętniej i częściej inwestują swoje własne pieniądze - mówi w rozmowie z Interią prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora NCBR. Dodaje też, że potrzebne są zachęty dla inwestorów, które spowodują, że Polska będzie masowo przyciągać innowatorów i start-upy z całego świata. Tak jak Izrael dzisiaj.
 • Jesteśmy skolonizowani przez obcy kapitał? Zobacz, co mówią o tym dane

  Jesteśmy skolonizowani przez obcy kapitał? Zobacz, co mówią o tym dane

  O uzależnieniu naszego kraju od zagranicznych inwestorów często mówi premier Mateusz Morawiecki. Niedawno np. tłumaczył mieszkańcom Krakowa, że weszliśmy "na ścieżkę rozwoju gospodarczego". I że co roku 100 mld zł kosztują nas odsetki i dywidendy od kapitału zainwestowanego przez podmioty z zagranicy (faktycznie w ubiegłym roku dochody zagranicznych inwestorów w Polsce wyniosły 98,9 mld zł, w tej kwocie jest jednak 32,6 mld zł reinwestowanych zysków - to pieniądze, które w rzeczywistości nie opuściły naszego kraju, a powiększyły zaangażowanie podmiotów).
 • Ogromne problemy GetBack. Czy inwestorzy stracą 2 mld zł?

  Ogromne kłopoty firmy windykacyjnej GetBack. Spółka próbuje zdobyć pieniądze na przetrwanie, a równocześnie zwalnia prezesa. Jeżeli doszłoby do upadku, to inwestorzy, także ci mniejsi, mogą stracić nawet 2 mld zł - ostrzegają eksperci.
 • Sankcje spowodowały niepewność wśród inwestorów - wicepremier Rosji

  Sankcje spowodowały niepewność wśród inwestorów - wicepremier Rosji

  Wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz przyznał we wtorek, że nowe sankcje USA wobec wielkiego rosyjskiego biznesu poskutkowały niepewnością wśród wszystkich inwestorów. Zapewnił, że rząd w Moskwie zdoła ograniczyć wpływ czynników zewnętrznych na gospodarkę.
 • Polskie start-upy na celowniku inwestorów. Zysk z inwestycji w takie przedsięwzięcie może sięgnąć nawet kilkuset procent

  Polskie start-upy na celowniku inwestorów. Zysk z inwestycji w takie przedsięwzięcie może sięgnąć nawet kilkuset procent

  Dzięki współpracy z inwestorem start-up dostaje zwykle nie tylko kapitał na rozwój, lecz także wsparcie merytoryczne i know-how, do którego na co dzień nie ma dostępu. Korzyścią po stronie inwestora jest z kolei stopa zwrotu o wiele większa niż w przypadku tradycyjnych inwestycji, sięgająca nawet kilkuset procent. Blisko co piąty start-up w Polsce rozwija się w tempie przekraczającym 50 proc. miesięcznie.
 • Inwestorzy: PPK potrzebne jak tlen

  Sprawnie działające Pracownicze Plany Kapitałowe są potrzebne jak tlen - przekonuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. I zaznacza, że zgłoszone w trakcie konsultacji społecznych uwagi techniczne do projektu ustawy nie zmieniają oceny zasadności wprowadzenia tego systemu.

Filmy - Inwestorzy (11)

 • Inflacja przyśpieszy, gdzie schronią się inwestorzy?

  Inflacja przyśpieszy w najważniejszych gospodarczo rejonach świata, takie przekonanie jest coraz bardziej popularne wśród ekspertów. Jakich reakcji można się spodziewać wśród inwestorów? Czy będzie nią inwestowanie w złoto?
 • W biznesie jak na randce z amerykańskich filmów

  Stoliki z numerami, uczestnicy i 15 minut na przekonanie do swojego projektu – w taki sposób można pozyskać inwestora, znaleźć nowego klienta, czy rozszerzyć działalność firmy. Do biznesu wkraczają tzw. szybkie randki biznesowe.
 • Podatnicy i inwestorzy mniejszościowi płacą za kampanię PiS

  Spośród 17 spółek z udziałem Skarbu Państwa, które przekazały prawie 100 mln zł Polskiej Fundacji Narodowej, aż 9 to spółki z WIG-20. Wśród hojnych fundatorów jest też Polski Holding Nieruchomości SA, który trafił na giełdę w ramach akcjonariatu obywatelskiego. Drobni inwestorzy współfundują kampanię bilbordową przeciw sądom. - Rząd zmusił 17 spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa do przekazania Polskiej Fundacji Nieruchomości prawie 100 mln zł i teraz lobbuje suwerena za pieniądze... suwerena - mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Trzeciakowski, ekspert FOR.
 • Czego boją się najbardziej polscy przedsiębiorcy

  W 2017 r. mają wzrosnąć inwestycje, po ich ubiegłorocznym spadku. Jednak istnieją wewnętrzne zagrożenia dla tego wzrostu, w postaci obaw polskich przedsiębiorców. Najbardziej obawiają się oni zmian w prawie i wzmożonych kontroli prowadzonych przez organa administracji państwowej.