interwencja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Interwencja (program tv) ,

Artykuły - Interwencja (128)

 • Konała miesiącami w kojcu. Tragiczna historia Diany

  Konała miesiącami w kojcu. Tragiczna historia Diany

  Diana była miesiącami przetrzymywana w skandalicznych warunkach: w zimnie, wśród zbutwiałych desek, bez schronienia i prawie bez pożywienia. Została zagłodzona, za co jej właściciel i opiekunowie odpowiedzą przed sądem 26 września.
 • Opłaty od interwencji ubocznej można uniknąć, ale nie jest to proste

  Nasza spółka chce przystąpić jako interwenient uboczny do sprawy sądowej, którą wytoczyła gmina innej spółce, będącej wykonawcą zamówienia publicznego. Mamy w tym interes, bo w przyszłości też możemy ponieść odpowiedzialność wobec gminy. Musimy jednak uiścić opłatę w wysokości 3 tys. zł. Czy można jakoś jej uniknąć? Działalność spółki przynosi ostatnio tylko straty.
 • Niemcy: Łańcuch ludzki w Berlinie na znak solidarności z Ukrainą

  Niemcy: Łańcuch ludzki w Berlinie na znak solidarności z Ukrainą

  Tysiąc osób utworzyło w niedzielę przed ambasadą Ukrainy w Berlinie łańcuch ludzki na znak protestu przeciwko rosyjskiej interwencji wojskowej na Krymie. W demonstracji wzięła udział także grupa Polaków.
 • Dempsey: Znikome ryzyko zbrojnej reakcji Syrii na akcję militarną

  Dempsey: Znikome ryzyko zbrojnej reakcji Syrii na akcję militarną

  Ryzyko zbrojnej reakcji Syrii na interwencję militarną USA jest znikome - powiedział generał Martin Dempsey, przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA podczas wtorkowego przesłuchania w Kongresie.
 • Policja interweniuje ws. tirów na "4". Mieszkańcy straszą blokadą

  Policja interweniuje ws. tirów na "4". Mieszkańcy straszą blokadą

  Małopolska policja apeluje o otwarcie dla samochodów ciężarowych autostrady A4 z Szarowa do Brzeska. Takie pismo trafiło do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pozwoliłoby to kierowcom tirów ominąć Łapczycę, w której mieszkańcy planują zablokować drogę krajową nr 4.
 • "Le Figaro": Jakie są zagrożenia związane z interwencją w Syrii?

  "Le Figaro": Jakie są zagrożenia związane z interwencją w Syrii?

  Sztaby generalne w Waszyngtonie, Paryżu i Londynie analizują ewentualne konsekwencje operacji wojskowej w Syrii, do której się przygotowują. Ryzyko jest poważne, ale bezczynność byłaby na dłuższa metę bardziej niebezpieczna - pisze w czwartek "Le Figaro".
 • Turcja: Brutalna interwencja sił bezpieczeństwa niedaleko parku Gezi

  Turcja: Brutalna interwencja sił bezpieczeństwa niedaleko parku Gezi

  Gazu drażniącego, armatek wodnych i plastikowych pocisków użyły tureckie siły bezpieczeństwa w sobotę na głównej handlowej ulicy Stambułu, koło parku Gezi; wcześniej kilkaset osób zgromadziło się tam na antyrządowym proteście - podała agencja dpa.
 • Egzekucja francuskiego zakładnika. Odwet za interwencję w Mali

  Egzekucja francuskiego zakładnika. Odwet za interwencję w Mali

  Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali - poinformowała we wtorek mauretańska agencja Prasowa ANI powolując się na rzecznika tego terrorystycznego ugrupowania.
 • Złoty będzie się umacniać. Możliwa interwencja

  Złoty będzie się umacniać. Możliwa interwencja

  Złoty stał się bardzo stabilną walutą i powoli wykazuje tendencję do umocnienia - prognozuje Marek Wołos z TMS Brokers. Nasza waluta od dłuższego czasie nie przekracza granicy 4,10 złotych za euro. Zdaniem analityka, złotemu nie zaszkodziły ani niekorzystne informacje dotyczące strefy euro, ani sygnały o spowolnieniu polskiej gospodarki. Ale dalsze umacnianie naszej waluty może zaszkodzić, bo oznaczałoby to m.in. pogorszenie rentowności eksportu.
 • Ok. połowa młodych ludzi w UE nie ma pracy, potrzebna interwencja

  Ok. połowa młodych ludzi w UE nie ma pracy, potrzebna interwencja

  Niemal połowa młodych ludzi w Unii Europejskiej nie ma stałej pracy. W Polsce bezrobocie wśród takich osób sięga 27 procent.

Filmy - Interwencja (3)