interwencja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Interwencja (program tv) ,

Artykuły - Interwencja (106)

 • Niemcy: Łańcuch ludzki w Berlinie na znak solidarności z Ukrainą

  Niemcy: Łańcuch ludzki w Berlinie na znak solidarności z Ukrainą

  Tysiąc osób utworzyło w niedzielę przed ambasadą Ukrainy w Berlinie łańcuch ludzki na znak protestu przeciwko rosyjskiej interwencji wojskowej na Krymie. W demonstracji wzięła udział także grupa Polaków.
 • Dempsey: Znikome ryzyko zbrojnej reakcji Syrii na akcję militarną

  Dempsey: Znikome ryzyko zbrojnej reakcji Syrii na akcję militarną

  Ryzyko zbrojnej reakcji Syrii na interwencję militarną USA jest znikome - powiedział generał Martin Dempsey, przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA podczas wtorkowego przesłuchania w Kongresie.
 • Policja interweniuje ws. tirów na "4". Mieszkańcy straszą blokadą

  Policja interweniuje ws. tirów na "4". Mieszkańcy straszą blokadą

  Małopolska policja apeluje o otwarcie dla samochodów ciężarowych autostrady A4 z Szarowa do Brzeska. Takie pismo trafiło do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pozwoliłoby to kierowcom tirów ominąć Łapczycę, w której mieszkańcy planują zablokować drogę krajową nr 4.
 • "Le Figaro": Jakie są zagrożenia związane z interwencją w Syrii?

  "Le Figaro": Jakie są zagrożenia związane z interwencją w Syrii?

  Sztaby generalne w Waszyngtonie, Paryżu i Londynie analizują ewentualne konsekwencje operacji wojskowej w Syrii, do której się przygotowują. Ryzyko jest poważne, ale bezczynność byłaby na dłuższa metę bardziej niebezpieczna - pisze w czwartek "Le Figaro".
 • Tychy: Tragiczna interwencja

  Tychy: Tragiczna interwencja

  Śledczy wyjaśniają przyczyny śmierci 18-latka, który zmarł podczas policyjnej interwencji w Tychach. Wiele wskazuje na to, że nastolatek był pod wpływem narkotyków - wynika z informacji policji. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok.
 • Turcja: Brutalna interwencja sił bezpieczeństwa niedaleko parku Gezi

  Turcja: Brutalna interwencja sił bezpieczeństwa niedaleko parku Gezi

  Gazu drażniącego, armatek wodnych i plastikowych pocisków użyły tureckie siły bezpieczeństwa w sobotę na głównej handlowej ulicy Stambułu, koło parku Gezi; wcześniej kilkaset osób zgromadziło się tam na antyrządowym proteście - podała agencja dpa.
 • Śledztwo ws. śmierci podczas interwencji policji - do Śródmieścia

  Śledztwo ws. śmierci podczas interwencji policji - do Śródmieścia

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście poprowadzi śledztwo ws. śmierci 36-latka, do której doszło podczas policyjnej interwencji. Według KSP mężczyzna, który miał przy sobie narkotyki, podczas szamotaniny z funkcjonariuszami uderzył głową w szybę radiowozu.
 • Złoty odreagowuje po piątkowej interwencji

  Piątkowa interwencja NBP, pierwsza od 1,5 roku i 7. od wprowadzenia płynnego kursu walutowego w 2000 roku, doprowadziła do znacznego umocnienia złotego. Wprawdzie najbliższe dni mogą przynieść odreagowanie, jednak wydaje się, że bank centralny w trwały sposób powstrzymał deprecjację polskiej waluty.
 • Egzekucja francuskiego zakładnika. Odwet za interwencję w Mali

  Egzekucja francuskiego zakładnika. Odwet za interwencję w Mali

  Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali - poinformowała we wtorek mauretańska agencja Prasowa ANI powolując się na rzecznika tego terrorystycznego ugrupowania.
 • Czas zainterweniować w Syrii

  Czas zainterweniować w Syrii

  Kwestia Syrii to dla Izraela prawdziwy dylemat. Usunięcie jej despotycznego władcy, Baszara al-Asada, byłoby równoznaczne z pozbyciem się jedynego sojusznika Iranu w świecie arabskim. Oznaczałoby również przerwanie szlaku komunikacyjnego łączącego Teheran z jego emisariuszem w Libanie - Hezbollahem. Obie te rzeczy leżą w strategicznym interesie Izraela.

Filmy - Interwencja (1)

 • Trypolis: Życie wraca do normy

  NATO Channel: Libijczycy, świętujący upadek reżimu Kaddafiego, nie poddają się zmartwieniu. Mimo to, chociaż życie w Trypolisie stopniowo wraca do normy, problemów nie brakuje...