internet mobilny

Artykuły - Internet mobilny (51)

 • Jak Polska wypada w kontekście szybkości internetu mobilnego?

  Jak Polska wypada w kontekście szybkości internetu mobilnego?

  Firma Ookla opublikowała raport, który podsumowuje szybkość internetu mobilnego w wielu regionach świata. Polska nie radzi sobie najlepiej w całym zestawieniu.
 • Czym się kierować przy wyborze internetu mobilnego?

  Czym się kierować przy wyborze internetu mobilnego?

  W dzisiejszych czasach na Internet mobilny decyduje się coraz większa liczba osób. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie lub spędzających długie godziny w podróży.
 • Rosną wydatki na reklamę w internecie

  Rosną wydatki na reklamę w internecie

  Polacy oglądają wideo w internecie przez 40 minut dziennie. Wydatki na ten segment reklamy wzrosną w tym roku na świecie o 23 proc.
 • Polskę czeka dekada wzrostu internetu rzeczy

  Polskę czeka dekada wzrostu internetu rzeczy

  Miliardy urządzeń codziennego użytku połączonych do sieci - od samochodów po pralki czy centralne ogrzewanie - to nie wizja przyszłości, lecz rzeczywistość najbardziej dynamicznie rozwijającej się części sektora ICT, czyli internetu rzeczy. Według raportów idea IoT Polska ma największy potencjał nabywczy w przypadku inteligentnych urządzeń naszpikowanych elektroniką.
 • Internet mobilny: Polska w europejskiej czołówce

  Coraz więcej Polaków stawia na internet mobilny. Korzysta z niego już 6 milionów osób. Pod względem dostępności do sieci mobilnych jesteśmy w europejskiej czołówce.
 • Aukcja częstotliwości LTE grozi opóźnieniem inwestycji, ale wymaga czasu

  Aukcja częstotliwości LTE grozi opóźnieniem inwestycji, ale wymaga czasu

  Trwająca od ponad trzech miesięcy aukcja częstotliwości, które posłużą do budowy sieci szybkiego internetu LTE, grozi opóźnieniami w tych inwestycjach - uważa analityk Konrad Księżopolski. Aukcja wymaga czasu, ponieważ jej przedmiot jest cenny - uspokaja prezes UKE.
 • Najtańsze pakiety mobilnego internetu. Sprawdź, co dostaniesz w abonamencie

  Najtańsze pakiety mobilnego internetu. Sprawdź, co dostaniesz w abonamencie

  Zanim wybierzecie najtańszy abonament internetowy, warto dokładnie porównać oferty operatorów. Za te same pieniądze możemy bowiem mieć znacznie większy limit na ściąganie danych. Zobaczcie, co kryje się w najtańszych ofertach abonamentowych na internet mobilny bez tabletu czy smartfonu.
 • Internet i telefony - ile płacimy za te usługi?

  Internet i telefony - ile płacimy za te usługi?

  UKE przeprowadziło badania ankietowe dotyczące korzystania z usług telekomunikacyjnych oraz analizę preferencji konsumentów rynku telekomunikacyjnego w latach 2011-2014. Badaniu poddane zostały trzy główne segmenty rynku: dostęp do internetu, telefonia ruchoma i telefonia stacjonarna.
 • Samsung: Rekord szybkości w sieci 5G. 30 razy szybciej niż 4G LTE

  Samsung: Rekord szybkości w sieci 5G. 30 razy szybciej niż 4G LTE

  Firma Samsung Electronics poinformowała, że jako pierwsza w branży osiągnęła dwa ważne etapy w rozwoju technologii sieci telekomunikacyjnych 5G. Firma ustanowiła rekord transmisji danych w środowisku stacjonarnym, który wyniósł 7,5 Gb/s, czyli 940 MB na sekundę. Samsung również jako pierwszy uzyskał nieprzerwane i stabilne połączenie z prędkością 1,2 Gb/s, czyli 150 MB na sekundę w środowisku mobilnym, w czasie jazdy z prędkością ponad 100 km/h.
 • UKE ogłasza aukcję częstotliwości dywidendy cyfrowej

  UKE ogłasza aukcję częstotliwości dywidendy cyfrowej

  Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił w piątek aukcję 19 rezerwacji częstotliwości z zakresów 800 MHz i 2,6 GHz. Częstotliwości te są przeznaczane na rozwój szybkiego internetu mobilnego. To dobra wiadomość dla ponad 3,7 mln gospodarstw domowych w Polsce, która jest poza zasięgiem sieci szerokopasmowych.

Filmy - Internet mobilny (4)

 • Polska powyżej unijnej średniej pod względem dostępności do internetu mobilnego

  Wartość rynku internetowego w ubiegłym roku wzrosła o 11,5 proc. – wynika z raportu UKE. Coraz więcej osób wybiera internet mobilny. Tylko za pośrednictwem modemów, kluczy i kart z dostępu mobilnego korzysta już blisko 6 mln użytkowników. Pod względem dostępności do sieci mobilnej Polska jest w czołówce państw unijnych. W kraju odsetek ten przekracza 80 proc. i jest o 14 pkt proc. wyższy niż unijna średnia. – Ponad 7 mln abonentów korzysta z internetu stacjonarnego, prawie 6 mln korzysta z internetu mobilnego i co warto podkreślić, pod względem dostępności internetu mobilnego jesteśmy na piątym miejscu w Europie, czyli dwa miejsca wyżej niż rok wcześniej. Ponad 80 proc. populacji ma dostęp do internetu mobilnego, w Unii Europejskiej ten wskaźnik kształtuje się na poziomie około 67 proc. – wyjaśnia Dawid Piekarz, rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Do 2020 roku będzie 50 mld urządzeń połączonych z siecią

  Z obliczeń firmy Ericsson wynika, że do 2020 roku na całym świecie będzie ponad 50 mld urządzeń połączonych w sieci. Będą to głównie tablety i smartfony, ale również sprzęt domowy. - Ludzie będą korzystać z rozrywki w sieci, a maszyny będą wykonywały naszą pracę, komunikując się między sobą. Potencjał, jeśli chodzi o komunikację M2M [machine-to-machine – red.] jest olbrzymi – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Michał Szczęsny, ekspert technologii teleinformatycznych z firmy Exatel.
 • UKE zorganizuje aukcję na szybki internet mobilny

  Po rozstrzygnięciu przetargu na pasmo częstotliwości 1800 MHz, Urząd Komunikacji Elektronicznej jeszcze w tym roku chce ogłosić i rozstrzygnąć aukcję na rezerwację częstotliwości w drugim paśmie umożliwiającym oferowanie szybkiego dostępu do internetu w technologii LTE - 800 MHz. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na czwarty kwartał. Andrzej Piotrowski, ekspert ds. rynku telekomunikacyjnego z Centrum im. Adama Smitha przestrzega, że forma aukcji może doprowadzić do składania zbyt wysokich, niekorzystnych ostatecznie dla konsumentów ofert.
 • EuroparlTV: Szansa na tańszy roaming?

  Parlament Europejski wziął pod lupę obecne ceny w roamingu międzynarodowym. Europosłom zależy szczególnie na tym, by limitami został objęty transfer danych - obecnie bowiem osobom korzystającym z mobilnego Internetu za granicą grożą niebotyczne rachunki.