internet

Artykuły - Internet (4771)

 • Kim są slasherzy i slasherki? Nowy trend na Instagramie!

  Kim są slasherzy i slasherki? Nowy trend na Instagramie!

  Słowo „slasher” kojarzy się wam jedynie z horrorem, w którym bohaterowie giną jeden po drugim w tajemniczych okolicznościach? Pora to zmienić! W 2018 roku termin zyskał bowiem zupełnie nowe znaczenie i gwarantujemy, że będzie o nim bardzo głośno.
 • Symetryczny Internet dla użytkowników z Wielkopolski

  Symetryczny Internet dla użytkowników z Wielkopolski

  Dostawca internetu INEA wprowadza duże zmiany dla klientów korzystających z technologii światłowodu FTTH (ang. FTTH – Fiber-To-The-Home). Mają oni do dyspozycji łącza symetryczne (identyczny download i upload). Zmiana ta obejmuje ponad 90 tysięcy użytkowników z całej Wielkopolski i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami ze strony klientów.
 • KAS kontroluje aukcje. Tania elektronika znika z portali

  KAS kontroluje aukcje. Tania elektronika znika z portali

  Sprzedawcy nowych laptopów i telefonów komórkowych w okazyjnych cenach uciekają z sieci. To efekt działań Krajowej Administracji Skarbowej. Dlaczego urzędników KAS zainteresowały internetowe oferty sprzedaży urządzeń elektronicznych? Bo wiele z nich narusza prawo podatkowe.
 • 48 godzin cyfrowego detoksu

  48 godzin cyfrowego detoksu

  Przeżyj dwa dni bez internetu - zachęcają uczniów NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja Orange - organizatorzy kampanii społecznej "Offline Challenge".
 • Dzieci nie mają problemu z internetem, tylko z rodzicami

  Dzieci nie mają problemu z internetem, tylko z rodzicami

  Twoje dziecko ma problem z internetem? To nieprawda. Ma problem z tobą. Kiedy dziecko siedzi po kilka, kilkanaście godzin na dobę przed ekranem peceta czy smartfona ograniczanie mu dostępu do sieci nie jest żadną metodą. Lepiej naprawdę zwróć na nie uwagę i zajmij się tym, co się z nim rzeczywiście dzieje - radzą psychologowie.
 • Władze chcą zacieśnić kontrolę nad religią w chińskim internecie

  Władze chcą zacieśnić kontrolę nad religią w chińskim internecie

  Władze ChRL opublikowały projekt wytycznych wymierzonych w zamieszczane w internecie "chaotyczne informacje" na temat religii - poinformował we wtorek państwowy dziennik "Global Times". Pekin konsekwentnie zacieśnia kontrolę nad grupami wyznaniowymi.
 • Kontrowersje związane z ACTA2 wracają. Unijna reforma prawa autorskiego trafi pod obrady Europarlamentu 12 września

  Kontrowersje związane z ACTA2 wracają. Unijna reforma prawa autorskiego trafi pod obrady Europarlamentu 12 września

  Unijna reforma prawa autorskiego, zwana ACTA2, wraca pod obrady na najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego 12 września. Europosłowie po licznych apelach, protestach i tysiącach petycji odrzucili pierwszą wersję projektu dyrektywy. Eksperci przestrzegają, że w aktualnym kształcie zagraża ona interesom internautów, biznesu, branży nowych technologii, a nawet samych wydawców. Koalicja polskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych wystosowała do eurodeputowanych list, w którym apeluje o zmiany w projekcie. Jego przyjęcie może oznaczać koniec internetu, jaki znamy.
 • XOXO WiFi - polski internet tańszy od roamingu

  XOXO WiFi - polski internet tańszy od roamingu

  Internet poza Unią Europejską wcale nie musi być drogi. Polski start-up oferuje dostęp do sieci - jak twierdzą - tańszy nawet o 95 proc. od stawek roamingowych.
 • Drugie podejście PE do praw autorskich; tym razem dyrektywa ma być przyjęta

  Drugie podejście PE do praw autorskich; tym razem dyrektywa ma być przyjęta

  PE podejdzie w przyszłym tygodniu drugi raz do projektu dyrektywy o prawie autorskim. Po tym jak na początku lipca europosłowie odrzucili stanowisko komisji prawnej, teraz - według źródeł - propozycja ma uzyskać większość. Deputowani złożyli ponad 250 poprawek.

Filmy - Internet (91)

 • W ciągu 8 lat handel w internecie osiągnie 40 proc. całkowitej sprzedaży w skali globalnej

  Personalizacja, customer experience, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe oraz analiza big data to główne czynniki, które w nadchodzącym czasie będą w największym stopniu decydować o kierunku rozwoju e-commerce. Do jej rozwoju przyczyni się również wprowadzony w marcu zakaz handlu w wybrane niedziele oraz rosnący udział kanału mobilnego, z którego na koniec tego roku może już pochodzić 70 proc. ruchu w sprzedaży internetowej.
 • Ruszyła kampania "Offline Challenge"

  Spędzić dwa dni z wyłączonym smartfonem i komputerem a potem podzielić się doświadczeniami z rówieśnikami - do takiego wyzwania zachęcają młodzież NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i ich główny partner - Fundacja Orange. Ruszyła "Offline Challenge", organizowana przez nich kampania społeczna.Smartfona wyłączył na dwa dni również Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. - Myślę, że takie wyzwanie daje pełne doświadczenie świata offline - twierdzi rozmówca Interii. I podkreśla, że nie oczekuje od młodzieży, że całkowicie odłączy się od sieci. - Liczymy, że zweryfikują swoje przyzwyczajenia, że odróżnią, co w sieci jest dobre i zauważą to, co zabiera im dużo czasu - mówi Wojtasik.
 • Jak przeżyć poza siecią - kampania społeczna

  Spędzić dwa dni z wyłączonym smartfonem i komputerem a potem podzielić się doświadczeniami z rówieśnikami - do takiego wyzwania zachęcają młodzież NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i ich główny partner - Fundacja Orange. Ruszyła "Offline Challenge", organizowana przez nich kampania społeczna.- Widać wyraźnie, że internet jest w stanie zawładnąć czasem młodych ludzi. Chcemy im zaproponować chwilę odłączenia, refleksji. Chcemy powiedzieć im, że istnieje radość poza siecią - mówi Interii Anna Rywczyńska z NASK.
 • 48 godzin bez internetu. Jak to przeżyć?

  Uczeń Kacper Petrus był jedną z osób, które podjęły wyzwanie... Spędzić dwa dni z wyłączonym smartfonem i komputerem a potem podzielić się doświadczeniami z rówieśnikami - do takiego wyzwania zachęcają młodzież NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i ich główny partner - Fundacja Orange. Ruszyła "Offline Challenge", organizowana przez nich kampania społeczna. Niektórzy podjęli już wyzwanie i spędzili 48 godzin poza internetem. Uczeń Kacper Petrus przyznał, że po wyłączeniu smartfona i komputera miał niespotykanie dużo czasu.