internet

Artykuły - Internet (4355)

 • Wykluczenie cyfrowe coraz bardziej bolesne

  Wykluczenie cyfrowe coraz bardziej bolesne

  Prawie połowa światowej populacji wciąż nie korzysta z internetu. W czasie pandemii utrudnia to lub uniemożliwia dostęp do wielu dóbr i świadczeń socjalnych, pogłębiając społeczne wykluczenie. Potrzeba więcej inicjatyw, aby ten stan zmienić.
 • Uważaj na groźne wyłudzenia w internecie

  Uważaj na groźne wyłudzenia w internecie

  Cyberprzestępcy stosują różne sposoby, aby nabrać internautów. Jedną z najbardziej prymitywnych metod jest wysyłanie e-maili, w których oszuści informują adresata, że przyłapali go na oglądaniu nieprzyzwoitych treści w sieci.
 • Google Chrome – przydatne skróty klawiszowe

  Google Chrome – przydatne skróty klawiszowe

  Wśród internetowych przeglądarek, Google Chrome jest tą najczęściej wykorzystywaną. Pomimo, że używamy jej niemal codziennie, wielu z nas nie ma nawet pojęcia, że posiada ona wbudowane skróty klawiszowe, które nierzadko potrafią ułatwić przeglądanie stron internetowych.
 • Awaria Cloudflare spowodowała przerwy w dostępie do Internetu na całym świecie

  Awaria Cloudflare spowodowała przerwy w dostępie do Internetu na całym świecie

  Cloudflare to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, dostarczające infrastrukturę internetową. Przez niedawną krytyczną awarię serwerów firmy, tysiące witryn na świecie przestało działać.
 • Youtuber zrzucił malucha na gigantyczny topór

  Youtuber zrzucił malucha na gigantyczny topór

  Twórcy kanału „How Ridiculous” postanowili zrzucić samochód na gigantyczny topór. Pojazdem tym okazał się polski Fiat 126p.
 • Wi-Fi 6 – nowy król netu?

  Wi-Fi 6 – nowy król netu?

  Dzięki nowemu standardowi 802.11ax, sieci Wi-Fi, z jakich korzystamy w biurach czy domach, będą znacznie szybsze. Wi-Fi 6 także znacznie lepiej radzi sobie z przeciążeniem sieci bezprzewodowych. Jednak na razie sprzęt nowej generacji jest drogi, a jego oferta niezbyt szeroka. Czy więc nowy standard szybko się upowszechni?
 • 35 balonów od Alphabet dostarcza internet w Kenii

  35 balonów od Alphabet dostarcza internet w Kenii

  Wiele osób na wiejskich obszarach w Kenii będzie mogło uzyskać dostęp do internetu. Wszystko dzięki nowemu projektowi firmy Alphabet, który dostarcza połączenie z siecią za pośrednictwem balonów.
 • Uważaj na dziecko – pedofile polują w Internecie

  Uważaj na dziecko – pedofile polują w Internecie

  Na początku czerwca 18-letniemu mieszkańcowi amerykańskiego miasta Providence postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego nieletnich. Nastolatek miał wymuszać na 10-letniej dziewczynce rozebranie się i wykonywanie czynności seksualnych przed kamerą pod groźbą opublikowania jej prywatnych informacji.
 • Jak ograniczyć władzę Big Techów

  Jak ograniczyć władzę Big Techów

  Potrzebna jest "Karta praw konsumentów nowych technologii", bo inaczej wielkie firmy technologiczne przejmą kontrolę nad ludzkością za pomocą sztucznej inteligencji - ostrzega prof. Kartik Hosanagar w książce "A Human's Guide to Machine Intelligence".
 • Adobe Flash oficjalnie odejdzie pod koniec tego roku

  Adobe Flash oficjalnie odejdzie pod koniec tego roku

  Adobe ogłosiło, że popularna technologia Flash będzie wspierana jeszcze tylko przez 6 miesięcy.

Filmy - Internet (97)

 • Najczęstsze błędy językowe popełniane w internecie

  Czy język polski jest najtrudniejszy na świecie? Gośćmi „Dzień Dobry TVN” byli pasjonat języka polskiego Krzysztof Kacprzykowski oraz językoznawczyni Katarzyna Kłosińska, którzy wspólnie opublikowali raport najczęstszych błędów, jakie popełniamy w intrenecie. Jakie zagadnienia językowe sprawiają największe problemy i dlaczego? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy internet jest dobrym źródłem informacji dla rodziców?

  W internecie znajdziemy ogrom wiedzy, lecz najważniejsze jest wiedzieć, gdzie jej szukać. Na forach internetowych niestety niewiele informacji jest rzetelnych. Dlaczego więc rodzice z nich korzystają? O tym w dzisiejszym programie rozmawiały Lidia Piechota oraz Kaja Funez-Sokoła. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Internet oszalał na punkcie pozy tej wrony

  Internet zwariował na punkcie tej wrony. Ptak, przyjmując groźną pozę w japońskim centrum handlowym, przypominał bardziej mini-goryla niż przedstawiciela swojego gatunku. Zabawne? (STORYFUL/x-news)
 • Jak nie stać się łatwym łupem dla hakerów?

  W czasach, kiedy dzielimy się swoimi przeżyciami, podróżami, ale również codziennością w mediach społecznościowych, bardzo łatwo stać się celem hakerów. Gdy udostępniamy w internecie niektóre informacje, przestępcy w łatwy sposób mogą uzyskać dostęp do naszej karty kredytowej. Jak się przed tym ustrzec? W programie Tomasz Popielarczyk mówił, czym jeszcze nie powinniśmy chwalić się w sieci. (Dzień Dobry TVN/x-news)