internet

Artykuły - Internet (4392)

Filmy - Internet (84)

 • „Wspaniali ludzie”: Taśmy przemycili w torbie z czosnkiem. Fascynująca historia!

  „Dzięki mojemu tacie mamy w Polsce Internet” – Aleksandra Smereczyńska opowiada niesamowitą historię o pionierze polskiego Internetu. Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
 • 5G drastycznie obniży koszt usług telekomunikacyjnych

  5G to nowa generacja systemów telekomunikacyjnych. Ta technologia obniża próg wejścia dla wielu graczy, którzy byli zablokowani wysokimi kosztami budowy sieci i opłatami licencyjnymi. Może więc być jak YouTube dla rynku dostarczania treści video. 5G to nowa generacja systemów telekomunikacyjnych. Ta technologia obniża próg wejścia dla wielu graczy, którzy byli zablokowani wysokimi kosztami budowy sieci i opłatami licencyjnymi. Może więc być jak YouTube dla rynku dostarczania treści video.
 • W ciągu 8 lat handel w internecie osiągnie 40 proc. całkowitej sprzedaży w skali globalnej

  Personalizacja, customer experience, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe oraz analiza big data to główne czynniki, które w nadchodzącym czasie będą w największym stopniu decydować o kierunku rozwoju e-commerce. Do jej rozwoju przyczyni się również wprowadzony w marcu zakaz handlu w wybrane niedziele oraz rosnący udział kanału mobilnego, z którego na koniec tego roku może już pochodzić 70 proc. ruchu w sprzedaży internetowej.
 • Ruszyła kampania "Offline Challenge"

  Spędzić dwa dni z wyłączonym smartfonem i komputerem a potem podzielić się doświadczeniami z rówieśnikami - do takiego wyzwania zachęcają młodzież NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i ich główny partner - Fundacja Orange. Ruszyła "Offline Challenge", organizowana przez nich kampania społeczna.Smartfona wyłączył na dwa dni również Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. - Myślę, że takie wyzwanie daje pełne doświadczenie świata offline - twierdzi rozmówca Interii. I podkreśla, że nie oczekuje od młodzieży, że całkowicie odłączy się od sieci. - Liczymy, że zweryfikują swoje przyzwyczajenia, że odróżnią, co w sieci jest dobre i zauważą to, co zabiera im dużo czasu - mówi Wojtasik.