internet

Artykuły - Internet (4377)

 • Światowy rekord transmisji danych – osiągnięto 125 000 Gb/s

  Światowy rekord transmisji danych – osiągnięto 125 000 Gb/s

  Naukowcy z narodowego Instytutu Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Japonii osiągnęli pierwszą na świecie transmisję danych, przekraczającą 1 petabit na sekundę. Wszystko za pomocą jedno-rdzeniowego włókna światłowodowego.
 • Z 5G biznes przyspieszy. Nie tylko w czasach pandemii

  Z 5G biznes przyspieszy. Nie tylko w czasach pandemii

  Biznes potrzebuje szybkiego internetu w codziennej działalności. Pokazała to doskonale pandemia. Ale trendy od lat pozostają niezmienne: wysyłamy i odbieramy coraz więcej danych. W tym kontekście sieć nowej generacji (5G) jest odpowiedzią na rosnące wymagania użytkowników, w tym również przedsiębiorców.
 • Jak chronić dziecko przed pedofilią w internecie?

  Jak chronić dziecko przed pedofilią w internecie?

  Zaczyna się niewinnie. Pedofil uwodzi dziecko w sieci tak, by rodzic nie poznał po jego zachowaniu, że dzieje się coś niepokojącego. O tym, że doszło do wykorzystania seksualnego często dorośli dowiadują się po fakcie. Co w związku z tym mogą zrobić rodzice, by uchronić dziecko przed skrzywdzeniem?
 • YouTube przypomni o zachowaniu szacunku dla innych

  YouTube przypomni o zachowaniu szacunku dla innych

  Popularna platforma wideo postanowiła przypomnieć użytkownikom o kulturze wypowiedzi i szacunku do drugiego człowieka. W tym celu wprowadziła nową funkcję.
 • YouTube wykorzysta AI do tworzenia rozdziałów

  YouTube wykorzysta AI do tworzenia rozdziałów

  Niedawno popularna platforma wideo wprowadziła funkcję tworzenia rozdziałów wideo. Jak wskazuje przecieki – już niebawem może zostać ona wsparta sztuczną inteligencją.
 • Projekt Taara dostarczy bezprzewodowy internet w Kenii

  Projekt Taara dostarczy bezprzewodowy internet w Kenii

  Najbardziej biedne i trudno dostępne obszary Kenii będą mogły uzyskać dostęp do internetu. Wszystko dzięki nowemu projektowi firmy Alphabet o nazwie Taara.
 • Internet satelitarny Starlink SpaceX zaoferuje konkurencyjne ceny

  Internet satelitarny Starlink SpaceX zaoferuje konkurencyjne ceny

  Wyczekiwana usługa internetowa Starlink ma kosztować w USA 99 dolarów miesięcznie. Biorąc pod uwagę ceny satelitarnego łącza szerokopasmowego, koszt ten wydaje się bardzo satysfakcjonujący.
 • Opera oferuje wymarzoną posadę: szuka “surfera internetu”

  Opera oferuje wymarzoną posadę: szuka “surfera internetu”

  Marzysz żeby ktoś ci zapłacił za przeglądanie internetu bez większego celu? To marzenie może stać się prawdą. Twórcy norweskiej przeglądarki ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: poszukują “Surfera Internetu”.
 • Przeglądarkowy WhatsApp otrzyma połączenia głosowe i wideo

  Przeglądarkowy WhatsApp otrzyma połączenia głosowe i wideo

  Popularny komunikator internetowy WhatsApp umożliwiał do tej pory funkcje głosowe i wideo wyłącznie na aplikacjach mobilnych. Wszystko wskazuje, że niebawem się to zmieni.
 • Pandemia. Do czego wykorzystujemy sieć?

  Pandemia. Do czego wykorzystujemy sieć?

  Coraz większą część prywatnego życia spędzamy w sieci - wynika z raportu "Nowoczesność i samotność w cyfrowym świecie" przygotowanym przez SpotData i Providenta. Prawie 40 proc. respondentów przyznało, że podczas pandemii spędza w sieci więcej czasu, a co czwarty - znacznie więcej czasu. Jednak wciąż bardzo ważny jest dla wszystkich bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.

Filmy - Internet (84)

 • „Wspaniali ludzie”: Taśmy przemycili w torbie z czosnkiem. Fascynująca historia!

  „Dzięki mojemu tacie mamy w Polsce Internet” – Aleksandra Smereczyńska opowiada niesamowitą historię o pionierze polskiego Internetu. Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
 • 5G drastycznie obniży koszt usług telekomunikacyjnych

  5G to nowa generacja systemów telekomunikacyjnych. Ta technologia obniża próg wejścia dla wielu graczy, którzy byli zablokowani wysokimi kosztami budowy sieci i opłatami licencyjnymi. Może więc być jak YouTube dla rynku dostarczania treści video. 5G to nowa generacja systemów telekomunikacyjnych. Ta technologia obniża próg wejścia dla wielu graczy, którzy byli zablokowani wysokimi kosztami budowy sieci i opłatami licencyjnymi. Może więc być jak YouTube dla rynku dostarczania treści video.
 • W ciągu 8 lat handel w internecie osiągnie 40 proc. całkowitej sprzedaży w skali globalnej

  Personalizacja, customer experience, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe oraz analiza big data to główne czynniki, które w nadchodzącym czasie będą w największym stopniu decydować o kierunku rozwoju e-commerce. Do jej rozwoju przyczyni się również wprowadzony w marcu zakaz handlu w wybrane niedziele oraz rosnący udział kanału mobilnego, z którego na koniec tego roku może już pochodzić 70 proc. ruchu w sprzedaży internetowej.
 • Ruszyła kampania "Offline Challenge"

  Spędzić dwa dni z wyłączonym smartfonem i komputerem a potem podzielić się doświadczeniami z rówieśnikami - do takiego wyzwania zachęcają młodzież NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i ich główny partner - Fundacja Orange. Ruszyła "Offline Challenge", organizowana przez nich kampania społeczna.Smartfona wyłączył na dwa dni również Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. - Myślę, że takie wyzwanie daje pełne doświadczenie świata offline - twierdzi rozmówca Interii. I podkreśla, że nie oczekuje od młodzieży, że całkowicie odłączy się od sieci. - Liczymy, że zweryfikują swoje przyzwyczajenia, że odróżnią, co w sieci jest dobre i zauważą to, co zabiera im dużo czasu - mówi Wojtasik.