interesy

Artykuły - Interesy (377)

 • Interesy z polskim rządem zrobią się niebezpieczne?

  Interesy z polskim rządem zrobią się niebezpieczne?

  Wyjaśnienie tego, czy w sprawie Autostrady Wielkopolskiej oraz sprzedaży Ciechu doszło do nadużyć, może trwać latami. Istotnym pytaniem jest to, czy problemy rodziny Kulczyków i te sprawy mogą wzbudzić obawy prywatnego kapitału przed robieniem interesów z państwem.
 • Jak zabezpieczyć interesy firmy córki w Rosji?

  Jak zabezpieczyć interesy firmy córki w Rosji?

  Liczba zarejestrowanych w Rosji podmiotów z kapitałem zagranicznym w 2015 r. wyniosła 11 328 i jest wyższa aniżeli podmiotów zlikwidowanych - 7160 - wynika z danych opublikowanych przez rosyjską Służbę Federalną Statystyki Państwowej (Rosstat). Była jednocześnie mniejsza aniżeli ten sam wskaźnik w roku 2014 r. - 8885.
 • Interesy ubezpieczonych będą lepiej chronione

  Interesy ubezpieczonych będą lepiej chronione

  W 2015 roku wejdzie w życie szereg przepisów i zmian, które będą lepiej chroniły interesy ubezpieczonych. Trwają prace m.in. nad wprowadzeniem bezpośredniej likwidacji szkód, dzięki której poszkodowany w wypadku będzie mógł dochodzić swoich roszczeń od swojego ubezpieczyciela, a nie firmy ubezpieczającej sprawcę. Łatwiej będzie również rozwiązywać ewentualne spory z ubezpieczycielem na drodze pozasądowej.
 • Koszty pracy w Chinach coraz wyższe

  Koszty pracy w Chinach coraz wyższe

  Chiny przestały być miejscem, do którego przenosi się produkcję ze względu na niższe koszty. Tamtejsze płace nie odbiegają już od polskich, a i niektóre podatki zaczęły być postrzegane jako wysokie. W rezultacie coraz trudniej tam o atrakcyjne ceny produktów. Atutem Chin pozostaje jednak dostęp do międzynarodowych rynków oraz gigantyczny rynek wewnętrzny.
 • Augustyn: Darmowy podręcznik narusza interesy wydawców

  Augustyn: Darmowy podręcznik narusza interesy wydawców

  - Darmowy podręcznik dla klas I-III narusza finansowe interesy wydawców - przyznaje Urszula Augustyn. Wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego PO krytykuje dotychczasowe praktyki przez nich stosowane. Przypomina, że do tej pory nie można kupić samego podręcznika czy zeszytu ćwiczeń, trzeba zakupić cały pakiet, w którym są też puzzle oraz inne dodatkowe elementy.
 • Jak odzyskać źle ulokowane pieniądze?

  Jak odzyskać źle ulokowane pieniądze?

  Parę miesięcy temu przyjaciółka Jola opowiedziała mi o świetnym pomyśle na interes.
 • "Washington Post": Cyberataki na USA szkodzą ich interesom ekonomicznym

  "Washington Post": Cyberataki na USA szkodzą ich interesom ekonomicznym

  Stany Zjednoczone są obiektem zakrojonych na szeroką skalę cyberataków, które stanowią zagrożenie dla ich gospodarczej konkurencyjności - wynika z tajnego raportu o zagrożeniach dla USA, o którym informuje w poniedziałek "Washington Post".
 • Propozycja Komisji Europejskiej narusza interesy Polski

  Propozycja Komisji Europejskiej narusza interesy Polski

  - Ingerowanie w unijny system handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla jest trudne do zaakceptowania - mówi Marcin Korolec, szef resortu środowiska o pomyśle Komisji Europejskiej, by w najbliższych latach sztucznie zmniejszyć ilość uprawnień na rynku. Dzisiaj na ten temat dyskutują unijni ministrowie ds. środowiska podczas ostatniego w tym roku spotkania. Z analiz wynika, że najbardziej na zmianach straci Polska - ponad miliard euro.
 • Nowa organizacja ma zadbać o interesy kolei

  Nowa organizacja ma zadbać o interesy kolei

  - Polska kolej jest droga, stan infrastruktury gorszy niż w Pakistanie, a lwia część pieniędzy na transport idzie na finansowanie budowy dróg - uważają przedstawiciele spółek kolejowych. Powołali oni do życia Fundację Pro Kolej, która ma pracować na rzecz rozwoju kolei.
 • Kaczyński: Polska potrzebuje zdecydowanej obrony swoich interesów

  Kaczyński: Polska potrzebuje zdecydowanej obrony swoich interesów

  Polska potrzebuje poczucia siły, poczucia godności; Polska potrzebuje zdecydowanej obrony swoich interesów i tych moralnych, bo i one są bardzo często zagrożone, i tych materialnych - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas briefingu w Święto Niepodległości.

Filmy - Interesy (2)

 • Kukiz o Tusku: Bardziej dba o interes Europy w kontekście Niemiec niż o interes Polski

  "Popieranie każdego, byleby był Polakiem, to jest zła koncepcja. Cieszę się, że Tusk nie będzie popierany" - tak gość Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Kukiz komentuje słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że wyobraża sobie, iż "polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej". "Więcej w nim kosmopolityzmu niż patriotyzmu. Jest zbyt wielkim kosmopolitą z podziwem dla Niemiec. Nazbyt dba o interes Europy w kontekście Niemiec, niż o interes Polski" - mówił Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Na pomysł Platformy Obywatelskiej likwidacji CBA zareagował mocnymi słowami: "Pomysł kretyński". W rozmowie z Robertem Mazurkiem przyznaje też, że opowiada się za obecnym kompromisem aborcyjnym. „Głosowałem za odrzuceniem obu projektów obywatelskich” – deklaruje lider Kukiz’15.
 • Kulczyk: Afryka i Azja to przyszłość świata

  Interesy w Afryce i Azji są bardziej podniecające niż stąpanie ciągle po tej samej ziemi - uważa Jan Kulczyk, najbogatszy Polak.