inteligentne domy

Artykuły - Inteligentne domy (13)

 • Pięć mitów na temat inteligentnego ogrzewania

  Pięć mitów na temat inteligentnego ogrzewania

  - Rozwiązania inteligentnego domu w zakresie instalacji grzewczej są jednymi z najczęściej wybieranych przez Polaków (Raport o budowie domów, Oferteo 2018). Przyczyna tego zainteresowania jest prosta - produkty z tej kategorii przyczyniają się do oszczędności pieniędzy oraz zwiększają komfort życia. Urządzenia te mogą przełożyć się na oszczędności sięgające nawet 30 proc.
 • Inteligentne nieruchomości

  Inteligentne nieruchomości

  Tzw. smart cities to już nieodległa przyszłość. Według prognozy firmy doradczej Frost & Sullivan, w 2025 roku na świecie będzie 26 inteligentnych miast. W rankingu zaawansowania teleinformatycznego miast (ICT), przeprowadzonym w zeszłym roku przez firmę Ericsson, Warszawa znalazła się dokładnie w środku stawki 40 badanych miast.
 • Inteligentne lustra to w pełni funkcjonalne komputery

  Inteligentne lustra to w pełni funkcjonalne komputery

  Wśród rozwiązań inteligentnego domu coraz częściej można spotkać lustra wyposażone w system operacyjny, który oprócz możliwości codziennego przeglądania się, oferuje pełną funkcjonalność komputera.
 • Za pomocą komend głosowych otworzy drzwi, a nawet zamówi jedzenie

  Za pomocą komend głosowych otworzy drzwi, a nawet zamówi jedzenie

  Coraz więcej urządzeń wchodzi w skład inteligentnego domu. Nie są to już wyłącznie telewizory czy tablety, ale również pralki, odkurzacze, a nawet lodówki. Nowe możliwości do komunikacji z podłączonymi do internetu urządzeniami gospodarstwa domowego otwierają asystenci głosowi.
 • Dziś Międzynarodowy Dzień Światła

  Dziś Międzynarodowy Dzień Światła

  Dziś Międzynarodowy Dzień Światła, to doskonała okazja do budowania świadomości ludzi na temat znaczenia dobrej jakości oświetlenia oraz jego wpływu na nasz organizm. Z prezesem ES-SYSTEM Rafałem Gawrylakiem rozmawiała Interia.
 • Rynek domów inteligentnych będzie wart nawet 600 milionów złotych

  Rynek domów inteligentnych będzie wart nawet 600 milionów złotych

  Żyjemy w świecie aplikacji i rozwiązań smart dostępnych na wyciągnięcie ręki. Bankowość, transport, inteligentny dom, zamówienia usług - to tylko niektóre z obszarów zarządzanych przez nas coraz częściej za pomocą smartfonów. Jednocześnie stajemy się mobilni, zawsze online,
 • Dom odczyta nasze emocje? Taki budynek powstał w Polsce

  Dom odczyta nasze emocje? Taki budynek powstał w Polsce

  Już w progu przywita nas inteligentna wycieraczka, temperatura, wilgotność powietrza ustawi się sama do naszych wymagań, a sam dom zareaguje na nasze emocje. Przykład? Dostosuje otoczenie do naszego samopoczucia - tak już niebawem mogą wyglądać nasze domy i mieszkania. W Polsce właśnie powstał jeden z najnowocześniejszych inteligentnych domów w Europie.
 • Czy branża inteligentnych domów wykorzysta lenistwo Polaków?

  Czy branża inteligentnych domów wykorzysta lenistwo Polaków?

  Polski rynek inteligentnych domów jest wyceniany obecnie na mniej więcej 100 mln zł. Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat jego wartość ma szansę wzrosnąć nawet sześcio-, siedmiokrotnie. Przedsiębiorcy mogą śmiało zacierać ręce, bo liczba klientów przekonanych do "inteligentnych" rozwiązań i ceniących sobie wygodę stale rośnie.
 • Mark Zuckerberg zaprezentuje system zarządzania domem

  Mark Zuckerberg zaprezentuje system zarządzania domem

  Twórca Facebooka zdradził, że przygotowuje prezentacje inteligentnego systemu zarządzania domowymi urządzeniami.
 • Inteligentny dom pozwala zaoszczędzić nawet 30 proc. na rachunkach za ogrzewanie

  Inteligentny dom pozwala zaoszczędzić nawet 30 proc. na rachunkach za ogrzewanie

  Inteligentne rozwiązania, które pomagają sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20-30 proc. Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem. Już mniej więcej co piąty Polak korzysta z inteligentnego rozwiązania w swoim domu.

Filmy - Inteligentne domy (1)

 • Branża inteligentnych domów wykorzysta lenistwo Polaków?

  Polski rynek „inteligentnych” domów jest wyceniany obecnie na mniej więcej 100 mln zł. Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat jego wartość ma szansę wzrosnąć nawet sześcio-, siedmiokrotnie. Przedsiębiorcy mogą śmiało zacierać ręce, bo liczba klientów przekonanych do „inteligentnych” rozwiązań i ceniących sobie wygodę stale rośnie. - Od kilku lat notujemy znaczny wzrost sprzedaży systemów smart home w Polsce. Wynika to z tego, że ludzie mają o nich coraz większą wiedzę, a przede wszystkim – coraz większą chęć posiadania tego typu rozwiązań. Polska jest krajem, który znajduje się w ścisłej czołówce, jeżeli chodzi o sprzedaż tych systemów klientom indywidualnym – mówi Rafał Ciszewski, menedżer ds. obsługi klienta biznesowego i rynku deweloperskiego z firmy Fibaro.