inspekcja handlowa

Artykuły - Inspekcja handlowa (48)

 • Handel. Inspekcja Handlowa ma zastrzeżenia do zabawek z Chin

  Handel. Inspekcja Handlowa ma zastrzeżenia do zabawek z Chin

  Inspekcja Handlowa ponownie ma zastrzeżenia do zabawek pochodzących z Chin - wynika z raportu Inspekcji, o którym poinformował UOKiK. Tym razem wykryto m.in. wady konstrukcyjne w zabawkach, które powiększają się pod wpływem wody.
 • UOKiK: Ciasta, pieczywo ryby i bakalie na wagę pod okiem Inspekcji Handlowej

  UOKiK: Ciasta, pieczywo ryby i bakalie na wagę pod okiem Inspekcji Handlowej

  W I półroczu 2019 roku Inspekcja Handlowa skontrolowała produkty spożywcze oferowane luzem, na wagę lub na sztuki. Były to przede wszystkim ciasta i ciastka, ale również pieczywo, ryby czy bakalie. Kontrola odbyła się w 164 sklepach - branżowych (na przykład cukierniach, piekarniach, sklepach rybnych), spożywczych i marketach. W 132 z nich (80,5 proc.) wystąpiły nieprawidłowości.
 • UOKiK: Zabawki bez toksyn - wspólna akcja UOKiK, Inspekcji Handlowej i celników

  UOKiK: Zabawki bez toksyn - wspólna akcja UOKiK, Inspekcji Handlowej i celników

  Blisko 1,5 mln sprawdzonych, 700 tys. zakwestionowanych i 30 tys. zniszczonych zabawek - to efekt wspólnej akcji UOKiK i Krajowej Administracji Skarbowej * Celnicy przy wsparciu Inspekcji Handlowej i specjalistycznych laboratoriów sprawdzali, czy w sprowadzanych spoza UE lalkach, piłkach lub gryzakach nie ma zbyt dużo toksycznych ftalanów * Podobne działania podjęły - z polskiej inicjatywy - inne państwa Grupy Wyszehradzkiej.
 • W partii zabawek z Chin przekroczone normy ftalanów

  Partię wyprodukowanych w Chinach zabawek, w których plastikowych elementach stwierdzono wysokie stężenia ftalanów, zatrzymali funkcjonariusze celno-skarbowi z Białegostoku. Inspekcja Handlowa oceniła, że zabawki nie mogą zostać dopuszczone do obrotu.
 • UOKiK: Jak kupić dobrą rybę na święta? Kontrola Inspekcji Handlowej

  UOKiK: Jak kupić dobrą rybę na święta? Kontrola Inspekcji Handlowej

  Inspekcja Handlowa sprawdziła jakość ryb, owoców morza i przetworów z nich * Dopatrzyła się nieprawidłowości w ponad 70 proc. sklepów i hurtowni * Najwięcej zastrzeżeń kontrolerzy mieli do ryb mrożonych.
 • Mięso pod lupą inspekcji handlowej

  Inspekcja Handlowa (IH) na zlecenie UOKiK sprawdziła jakość i oznakowanie surowego mięsa i jego wyrobów (np. biała kiełbasa, tatar, metka).
 • UOKiK: Coraz gorsza jakość i oznakowanie sprzedawanych ubrań

  UOKiK: Coraz gorsza jakość i oznakowanie sprzedawanych ubrań

  Pogarsza się jakość i oznakowanie sprzedawanych ubrań - to wnioski z kontroli składu surowcowego m.in. odzieży, obrusów czy ścierek, które Inspekcja Handlowa przeprowadziła w całej Polsce - poinformował w środowym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności

  Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności, Utworzenie jednej inspekcji, która będzie kontrolowała żywność "od pola aż do stołu".
 • Ile jest mięsa w mięsie? Zaskakujące wyniki kontroli

  Ile jest mięsa w mięsie? Zaskakujące wyniki kontroli

  Jakie mięso kupujemy? To sprawdziła Inspekcja Handlowa i wykryła nieprawidłowości w co drugim sklepie. W większości przypadków zastrzeżenia dotyczyły błędnego oznakowania. Ponad 37 proc. (474) skontrolowanych partii było niewłaściwie oznakowanych. Najwięcej uchybień w tym zakresie miały wyroby mięsne sprzedawane na wagę (58 proc.). Zastrzeżenia Inspekcji Handlowej, pod względem jakości, wzbudziło też około 13 proc. partii mięs i przetworów mięsnych poddanych badaniom w laboratoriach UOKiK.
 • Nieprawidłowości w ponad połowie placówek sprzedających mięso - UOKiK

  Nieprawidłowości w ponad połowie placówek sprzedających mięso - UOKiK

  Kontrola Inspekcji Handlowej wykazała nieprawidłowości w ponad połowie placówek sprzedających produkty mięsne - poinformował w piątek UOKiK. W większości przypadków zastrzeżenia dotyczyły błędnego oznakowania.