InteriaTV - innowacje

Filmy - Innowacje (10)

 • Domy z materiałów naturalnych coraz popularniejsze

  Domy drewniane lub wznoszone w innych technologiach z użyciem materiałów naturalnych, takich jak słoma i glina, cieszą się rosnącą popularnością. Można je zbudować już w ciągu kilku miesięcy. Są proekologiczne, przyjazne dla zdrowia i mogą być tańsze w eksploatacji.
 • Wydarzenia roku 2017 - Nowe Technologie

  Wydarzenia roku 2017 - Nowe Technologie.
 • Woźniak: Liczymy na wysoki zwrot z inwestycji w innowacje

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do 2022 r. planuje zainwestować w prace badawczo-rozwojowe i innowacje 680 mln zł ze środków własnych.
 • Uśmiech zaświeci lampkę. W Polsce powstają domy przyszłości

  Światło zaświeci się za uśmiech, gestami będziemy wydawać polecenia domowym urządzeniom – tak już niedługo będą wyglądać nowoczesne domy. Stosowne projekty już powstają w Polsce. Jak się okazuje coraz częściej poszukujemy nowatorskich rozwiązań w naszych nowych domach. Dom Jutra – jak możemy odczytać te słowa? Jest to połączenie designu, estetyki i technologii. Taką synergię tych wszystkich aspektów można znaleźć w postaci unikalnego projektu realizowanego na warszawskim Osiedlu Awangarda. - Analizując rynek widzimy wyraźnie, że krystalizuje się znaczna grupa klientów, którzy oczekują od swojego domu czy mieszkania już nie tylko spełnienia podstawowych potrzeb. Ich oczekiwania są bardziej wyrafinowane. Chcą, żeby dom był bezpieczny i jednocześnie piękny, żeby mogli w nim pokazać swój charakter – mówi Jacek Piotrowski, dyrektor handlowy Profbud.
 • Alior Bank przeprowadzi klientów przez rewolucję technologiczną

  Dodatkowe 400 mln zł na inwestycje w IT i innowacje – to jeden z głównych punktów nowej strategii Alior Banku „Cyfrowy buntownik” na lata 2017–2020. Bank uprości ofertę produktów i usług, a nowe rozwiązania cyfrowe ułatwią ich zakup online. Z kolei zaplanowana na dużą skalę automatyzacja i robotyzacja umożliwi usprawnienie procesów, pozwalając na osiągnięcie współczynnika kosztów do przychodów na poziomie 39 proc. i w rezultacie 14-proc. zwrot na kapitale dla akcjonariuszy. W centrum uwagi nowa strategia stawia klienta indywidualnego oraz mniejsze firmy.
 • Studenci mogą płacić legitymacjami

  W środowisku studentów rośnie zainteresowanie legitymacjami z funkcją płatniczą. Taki dokument otrzymali już studenci wybranych uczelni z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Legnicy i Lublina. Za pomocą legitymacji mogą dokonywać transakcji zbliżeniowych, stykowych, płacić przez internet oraz korzystać z bankomatów sieci PlanetCash.
 • W. Orłowski: Polska musi stawiać na innowacyjność

  Polska, jeśli chce nadrobić zaległości wobec krajów zachodnich, musi stawiać na innowacyjność – ocenia prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. To konieczna zmiana, ale trudno będzie nakłonić przedsiębiorców do jej wdrożenia. W tym kierunku idzie Agencja Rozwoju Przemysłu, która do 2020 r. chce przeznaczyć na wsparcie innowacji 1,3 mld zł.
 • ZUS wyda 15 mln zł na rozbudowę Platformy Usług Elektronicznych

  Platforma Usług Elektronicznych ZUS jest jednym z najlepiej ocenianych projektów realizowanych w ramach 7. osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w tej perspektywie finansowej – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Anna Siejda, dyrektor Władzy Wdrażającej Programy Europejskie. To jest wartość dla naszych klientów i chcemy zrobić szeroką akcję informacyjną i edukacyjną, bo ZUS ma zadanie ustawowe, żeby edukować Polaków o systemie emerytalnym. A jak lepiej to wytłumaczyć niż przez pokazanie klientowi, ile zapłacił składek, jaka jest jego emerytura – przekonuje Zbigniew Derdziuk.
 • Innowacje lekarstwem na bezrobocie i kryzys?

  W obecnych czasach zatrudnienia nie mogą być pewni nawet tak bardzo poszukiwani inżynierowie - czego dowodzi przykład Andrei Bertina z włoskiego Turynu, gdzie złotodajny niegdyś przemysł samochodowy pogrążony jest w kryzysie. Bertin nie może znaleźć pracy od sześciu miesięcy, bowiem sektor przemysłowy w całej UE przeżywa poważne trudności. W tej sytuacji - przekonują eksperci - antidotum na bezrobocie wydają się być małe, wysoce wyspecjalizowane firmy badawcze, szybko reagujące na potrzeby przemysłu. Ich liczba stale rośnie, a one same stają się swoistymi inkubatorami innowacji. Europa powinna postawić na wspieranie tego rodzaju przedsiębiorstw, bo odgrywają one kluczową rolę w procesie tworzenia nowych miejsc pracy.
 • Ulga podatkowa dla najbardziej innowacyjnych firm od stycznia?

  To ma być prawdziwa rewolucja. Ministerstwo Gospodarki zapowiada nową ulgę podatkową dla najbardziej innowacyjnych firm. Jeżeli ta propozycja przejdzie to już od przyszłego roku będzie można odliczyć od podatku wydatki poniesione na badania i rozwój. Wicepremier i szef resortu Janusz Piechociński przyznaje, że może być trudno przekonać do tego Ministerstwo Finansów.