innowacje

Artykuły - Innowacje (178)

 • Pandemia. Innowacje szansą na wyjście z kryzysu

  Pandemia. Innowacje szansą na wyjście z kryzysu

  Technologie szansą na odbicie gospodarcze w czasie kryzysu. Tą drogą poszły też Chiny.
 • Małe firmy z szansą na dofinansowanie

  Małe firmy z szansą na dofinansowanie

  Innowacyjne firmy z szansą na dofinansowanie i współpracę z rynkowymi gigantami. Zostało tylko kilka dni na zgłoszenie.
 • Toyota chce zbudować miasto przyszłości

  Toyota chce zbudować miasto przyszłości

  ​Około dwóch tysięcy ludzi ma zamieszkać w tak zwanym "utkanym mieście“. Toyota chce tam przetestować liczne przyszłościowe technologie w warunkach rzeczywistych.
 • "Puls Biznesu": Fundusze VC wegetują

  "Puls Biznesu": Fundusze VC wegetują

  Liczba podmiotów inwestujących w start-upy w Polsce może wzrosnąć w tym roku do 130, jednak tylko garstka finansuje innowacje - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
 • Raport: Sztokholm i Oslo najprzyjaźniejsze startupom, Warszawa europejskim średniakiem

  Raport: Sztokholm i Oslo najprzyjaźniejsze startupom, Warszawa europejskim średniakiem

  Najbardziej przyjaznymi miastami pod względem prowadzenia biznesu przez startupy są Sztokholm i Oslo - wynika z badania "European Start-up Survey". Dodano, że Warszawa jest europejskim średniakiem.
 • 4,5 mld zł może w tym roku trafić z NCBR do polskich spółek. Firmy muszą spełnić tylko jeden warunek - muszą być innowacyjne

  4,5 mld zł może w tym roku trafić z NCBR do polskich spółek. Firmy muszą spełnić tylko jeden warunek - muszą być innowacyjne

  Wsparcie w wysokości 50 mld zł i ponad 10 tys. umów zawartych z beneficjentami - to bilans 10 lat działalności Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Tylko w tym roku NCBR ma do rozdysponowania kolejne 4,5 mld zł, z czego blisko połowę w ramach konkursu Szybka Ścieżka, która cieszy się największym zainteresowaniem przedsiębiorstw. O granty może się starać w zasadzie każda firma, głównym warunkiem jest jednak innowacyjność projektu i komponent badawczo-rozwojowy.
 • Innowacyjność nie jest naszą mocną stroną

  Innowacyjność nie jest naszą mocną stroną

  Wciąż daleko nam, Polakom, do światowej czołówki pod względem inwestycji w innowacje, jesteśmy w ogonach europejskich rankingów - zwracają uwagę eksperci.
 • 17 mln euro na wzmocnienie europejskich innowacji kosmicznych

  17 mln euro na wzmocnienie europejskich innowacji kosmicznych

  ​Światowej klasy laboratoria badawcze oraz eksperci od zarządzania biznesem połączyli siły w ramach inicjatywy ATTRACT, aby utworzyć europejski ekosystem innowacji, który przyspieszy rozwój technologii zdolnych tworzyć zupełnie nowe rynki i przyspieszyć ich wzrost na rynku. Inicjatywa, w której ESO jest partnerem, sfinansuje 170 przełomowych pomysłów w detekcji i obrazowaniu, które mają potencjał rynkowy. Celem jest stworzenie produktów, usług, firm i miejsc pracy opartych o nowe technologie w detekcji i obrazowaniu.
 • Zaawansowanie naszej gospodarki maleje

  Zaawansowanie naszej gospodarki maleje

  Polska jest 23. gospodarką świata pod względem wielkości PKB na osobę, 8. gospodarką Unii Europejskiej, ale jednocześnie, jeżeli popatrzymy na rankingi dotyczące konkurencyjności, czy innowacyjności, to tu jesteśmy już na 38. i 39. miejscu. Niestety zaawansowanie naszej gospodarki maleje - twierdzą eksperci.

Filmy - Innowacje (10)

 • Domy z materiałów naturalnych coraz popularniejsze

  Domy drewniane lub wznoszone w innych technologiach z użyciem materiałów naturalnych, takich jak słoma i glina, cieszą się rosnącą popularnością. Można je zbudować już w ciągu kilku miesięcy. Są proekologiczne, przyjazne dla zdrowia i mogą być tańsze w eksploatacji.
 • Wydarzenia roku 2017 - Nowe Technologie

  Wydarzenia roku 2017 - Nowe Technologie.
 • Woźniak: Liczymy na wysoki zwrot z inwestycji w innowacje

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do 2022 r. planuje zainwestować w prace badawczo-rozwojowe i innowacje 680 mln zł ze środków własnych.
 • Uśmiech zaświeci lampkę. W Polsce powstają domy przyszłości

  Światło zaświeci się za uśmiech, gestami będziemy wydawać polecenia domowym urządzeniom – tak już niedługo będą wyglądać nowoczesne domy. Stosowne projekty już powstają w Polsce. Jak się okazuje coraz częściej poszukujemy nowatorskich rozwiązań w naszych nowych domach. Dom Jutra – jak możemy odczytać te słowa? Jest to połączenie designu, estetyki i technologii. Taką synergię tych wszystkich aspektów można znaleźć w postaci unikalnego projektu realizowanego na warszawskim Osiedlu Awangarda. - Analizując rynek widzimy wyraźnie, że krystalizuje się znaczna grupa klientów, którzy oczekują od swojego domu czy mieszkania już nie tylko spełnienia podstawowych potrzeb. Ich oczekiwania są bardziej wyrafinowane. Chcą, żeby dom był bezpieczny i jednocześnie piękny, żeby mogli w nim pokazać swój charakter – mówi Jacek Piotrowski, dyrektor handlowy Profbud.