innowacja

Artykuły - Innowacja (18)

 • Wirus pokazał konieczność innowacji

  Wirus pokazał konieczność innowacji

  Pandemia jeszcze raz uświadomiła nam jak ważne są innowacje. W dwa miesiące zrobiliśmy tyle, ile w dwa lata - mawiają eksperci. Ale to przyspieszenie uświadomiło, jakie są z wprowadzaniem innowacji w biznesie kłopoty. Barierami dla firm są koszty i brak kapitału. A także nie nadążające za innowacjami prawo.
 • PFR szuka aplikacji jutra i daje 250 tys. najlepszym

  PFR szuka aplikacji jutra i daje 250 tys. najlepszym

  Ze względu na pandemię COVID-19 zapotrzebowanie na nowe technologie rośnie. Polski Fundusz Rozwoju chce wyłowić z rynku najlepsze pomysły i pomóc w ich rozwoju. - Będziemy pracować nad stworzeniem projektu aplikacji - tłumaczy Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.
 • Jak ma być szkoła przyszłości

  Jak ma być szkoła przyszłości

  Nauczyć uczniów kreatywnego myślenia - takie zadanie postawiły sobie resorty edukacji a także przedsiębiorczości i technologii. Wspólnie opracowały program "Szkoła dla innowatora", którego pilotaż rozpocznie się za rok. - Czas na podejście innowacyjne a nie tylko powtarzanie wykutej wiedzy - podkreślał kierujący resortem edukacji Dariusz Piontkowski.
 • Różne drogi do innowacji

  Różne drogi do innowacji

  Innowacje nie są proste. To długi i skomplikowany proces. Jeśli chcemy być blisko innowacji, niezbędna jest współpraca ze start-upami, centrami R&D, wojskiem, funduszami VC, akceleratorami i uczelniami. Dopiero współdziałanie wszystkich tych elementów tworzy ekosystem, który wspiera innowacje i nowe technologie.
 • Medale dla Polaków na targach innowacji w Brukseli

  Główną Nagrodę Jury, 19 złotych medali z wyróżnieniem i cztery medale w kategorii "Młody wynalazca" zdobyli wynalazcy z Polski podczas 62. Światowych Targów "Brussels Innova 2013" w Brukseli.
 • Raport Hausnera: Administracja niewydolna, gospodarka zagrożona

  Raport Hausnera: Administracja niewydolna, gospodarka zagrożona

  Polska gospodarka znalazła się w punkcie zwrotnym, jeśli nie przestawimy jej na innowacje, utracimy naszą dotychczasową przewagę konkurencyjną wynikającą z niskich kosztów wytwórczości - wynika z przygotowanego dla prezydenta raportu prof. Jerzego Hausnera.
 • Startup Weekend Kraków - pomysły jutra

  Startup Weekend Kraków - pomysły jutra

  Innowacyjne aplikacje, szalone pomysły i dziesiątki utalentowanych ludzi - tak w skrócie można podsumować imprezę o nazwie Startup Weekend Kraków. Czy przyniosła ona narodziny kolejnego hitu internetu? Byliśmy na miejscu, aby to sprawdzić.