inkowie

Artykuły - Inkowie (2)

 • Drewniany inkaski idol nie został pomalowany krwią

  Drewniany inkaski idol nie został pomalowany krwią

  ​Drewniana figurka bożka, która rzekomo uniknęła zniszczenia przez hiszpańskich konkwistadorów, jest prawdziwa. Totem wielkości koszykarza jest nawet starszy niż sądzono i mógł być czczony przez ludzi przybyłych przed Inkami.
 • Lokalizacja Machu Picchu nie jest przypadkowa

  Lokalizacja Machu Picchu nie jest przypadkowa

  Ponad 500 lat temu Inkowie zbudowali Machu Picchu w nieprzypadkowym miejscu. Okazuje się, że taka lokalizacja miała na celu zapewnić mu nietykalność przez ziemskie kataklizmy.

Filmy - Inkowie (1)

 • Tajemnica jedenastu szkieletów odkryta!

  Tajemnice imperium Inków nie przestają fascynować naukowców i miłośników historii. W grudniu archeolodzy przystąpili do prac wykopaliskowych w miejscu o nazwie Huaca Tupac Amaru, w pobliżu obiektów sportowych w stolicy Peru - Limie. Po dwóch miesiącach ich wysiłki uwieńczone zostały sukcesem. Badacze natrafili na dobrze zachowane groby z czasów przedhiszpańskich, w których znajdowały się szczątki jedenastu ciał. Szkielety spoczywały na plecionych trzcinowych matach i były obwiązane warkoczami uplecionymi z włókien palmy rattanowej. W grobach złożono także naczynia, tekstylia, liście drzew owocowych i narzędzia rolnicze. Najstarsze szkielety reprezentują tak zwaną kulturę Lima, która rozwijała się między III a VIII wiekiem naszej ery.