inflacja

Artykuły - Inflacja (82)

Filmy - Inflacja (18)

 • Inflacja jest największym zaskoczeniem w polskiej gospodarce

  Polską gospodarkę charakteryzuje wysoki wzrost wynagrodzeń, związany z niską stopą bezrobocia, i wysoka dynamika konsumpcji prywatnej.Największym zaskoczeniem jest jednak inflacja.
 • Jak inflacja zmienia nasze sposoby inwestowania?

  Prawie 2 mld zł stracili klienci lokujący środki w depozytach bankowych w 2017 r. z powodu niskiego oprocentowania depozytów, które średnio po uwzględnieniu podatku Belki przekroczyło niewiele 1,2 proc. W tym czasie inflacja wzrosła do 1,9 proc. w styczniu br.
 • Inflacja przyśpieszy, gdzie schronią się inwestorzy?

  Inflacja przyśpieszy w najważniejszych gospodarczo rejonach świata, takie przekonanie jest coraz bardziej popularne wśród ekspertów. Jakich reakcji można się spodziewać wśród inwestorów? Czy będzie nią inwestowanie w złoto?
 • Jak będziemy reagować na wzrost inflacji?

  W minionym roku inflacja była najwyższa w listopadzie i wynosiła 2,5 proc. licząc rok do roku. Podobnie było w 2016 r., gdy inflacja wzrosła do poziomu 1 proc. Przez ten okres oprocentowanie lokat niemal nie zmieniło się, a średnia wynosi 1,5 proc.Możliwe, że do lokat zniechęcać będzie nie tylko inflacja, ale także sytuacja na warszawskiej giełdzie. - W 2017 r. indeks największych spółek, czyli WIG-20 wzrósł o 26 proc. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Adam Wolski, RDM Wealth Management. - To przełożyło się na rynkowy wzrost krajowych funduszy inwestycyjnych.