Indonezja

Artykuły - Indonezja (256)

 • Indonezja wynajmuje tankowce, by skupować paliwa

  Indonezja wynajmuje tankowce, by skupować paliwa

  Indonezyjski państwowy koncern naftowy wynajmuje tankowce, by skupować paliwa rafinowane. Według agencji Bloomberga, kraj zamierza skorzystać ze spadających cen produktów naftowych, takich jak benzyna i olej napędowy.
 • Indonezja spowalnia i zwiększa zachęty dla inwestorów

  Indonezja spowalnia i zwiększa zachęty dla inwestorów

  W celu przyciągnięcia większej ilości inwestycji wspierających wzrost gospodarczy Indonezji, Indonezja wydała niedawno nowe rozporządzenie przyznające 100-proc. obniżkę podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) dla nowych inwestycji.
 • Indonezja: Ponad 500 turystów utknęło w górach

  Indonezja: Ponad 500 turystów utknęło w górach

  W wyniku trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Lombok ponad 500 turystów utknęło w górach. Helikoptery i ekipy ratownicze prowadzą akcję ratunkową na zboczach wulkanu Rinjani. Wszystkie szlaki turystyczne zostały zamknięte.
 • Indonezja: Podszywali się pod policjantów. Zostali deportowani

  Indonezja: Podszywali się pod policjantów. Zostali deportowani

  Władze Indonezji zdecydowały o deportacji 140 Chińczyków i Tajwańczyków do Chińskiej Republiki Ludowej w czwartek. Byli oni poszukiwaniu w związku z podszywaniem się pod funkcjonariuszy policji. Oszuści mieli wyłudzić od biznesmenów i polityków łącznie około kilkaset milionów dolarów.
 • ​Indonezja: Katastrofa helikoptera. Zginęło osiem osób

  ​Indonezja: Katastrofa helikoptera. Zginęło osiem osób

  Helikopter uczestniczący w akcji ratowniczej i ewakuacji ludności z płaskowyżu Dieng Plateau na wyspie Jawa, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu, rozbił się w pobliżu krateru Sileri - podał gen. Ivan Tito, szef Narodowej Służby Poszukiwań i Ratownictwa.
 • Bali: Wybuch na turystycznym statku. Dwie osoby nie żyją

  Bali: Wybuch na turystycznym statku. Dwie osoby nie żyją

  Indonezyjczyk i Holender zginęli podczas wybuchu na statku przewożącym 23 turystów z Bali na Lombok. Są też ranni - informuje "The Guardian".
 • Indonezja: Zatrzymano 6 osób podejrzanych o terroryzm

  Indonezja: Zatrzymano 6 osób podejrzanych o terroryzm

  W Indonezji aresztowano 6 osób podejrzewanych o planowanie zamachu w Singapurze. Natomiast władze jednego z najbogatszych państw Azji poinformowały, że są świadome zagrożenia.
 • Indonezja: Akcja ratunkowa po zatonięciu promu z 120 osobami na pokładzie

  ​Trwa akcja ratunkowa w pobliżu indonezyjskiej wyspy Celebes, gdzie wczoraj zatonął prom z około 120 osobami na pokładzie. Lokalne media podają, że kilkudziesięciu osobom udało się uratować. Są też co najmniej 2 ofiary śmiertelne.
 • 14 ofiar zderzenia busa z pociągiem w Indonezji

  14 ofiar zderzenia busa z pociągiem w Indonezji

  Tragiczny wypadek w stolicy Indonezji, Dżakarcie. W zderzeniu busa z pociągiem zginęło 14 osób, są też ranni.
 • ​Indonezja: Erupcja wulkanu paraliżuje popularne wśród turystów wyspy

  ​Indonezja: Erupcja wulkanu paraliżuje popularne wśród turystów wyspy

  Tysiące turystów utknęło na indonezyjskich wyspach ze względu na paraliż komunikacyjny spowodowany erupcją wulkanu Rinjani na wyspie Lombok. Pył wulkaniczny doprowadził do zamknięcia trzech okolicznych lotnisk, m.in. na popularnej wśród turystów wyspie Bali.

Filmy - Indonezja (34)

 • Bajkowy domek w środku dżungli. Marzenie!

  Ten niezwykły domek na drzewie w samym środku indonezyjskiej dżungli można wynająć na urlop! Wykonano go całkowicie z bambusa. Znajduje się nad malowniczą rzeką Gorge. Można podziwiać z niego bujne lasy i niezapomniane zachody słońca. Umożliwiają to tarasy znajdujące się na każdym piętrze. Do dyspozycji jest również prywatny basen. Taki urlop to marzenie!
 • Trzymają zmarłych w domach. Szokujący rytuał w Indonezji

  Wyspa Sulawesi w Indonezji – to często pomijany region przy planowaniu wakacji. Z pewnością nie jest to miejsce, w którym możemy wydać zaoszczędzone pieniądze. Jednak dzięki niezwykłym obrzędom wyspa przyciąga coraz liczniejszą rzeszę turystów.
 • Znalazł na swoim podwórku taki okaz gada. Nie uwierzycie

  Mężczyzna wracając z pracy zaparkował swój motocykl tuż obok węża. Myśląc, że gad je, nie przeszkadzał mu. Wyciągnął jednak telefon i zrobił zdjęcie. Na zbliżeniu zobaczył, że wąż nie ma jednej głowy, a ma ich dwie!
 • Koniec z odwiedzaniem waranów z Komodo?

  Władze Indonezji postanowiły, że w 2020 zamkną ruch turystyczny na wyspie Komodo. Tereny słynące z występowania waranów, "ostatnich dinozaurów na świecie" mają w tym czasie zapełnić się drzewami, a turyści wrócą na Komodo w roku 2021.