Indie

Synonimy:
India, indyjskie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Indie (919)

Filmy - Indie (73)

 • "Pierścień ognia" pojawił się na niebie. Co to za zjawisko?

  W wąskim pasie rozciągającym się od Zachodniej Afryki, przez Bliski Wschód aż po Indie i kraje dalekiej Azji można było obserwować ostatnio niezwykłe zjawisko astronomiczne. Przez krótki czas na niebie trwał spektakl, w trakcie którego księżyc niemal całkowicie przysłonił słońce, tworząc tzw. pierścień ognia. Nazwa pochodzi od kształtu, który jest wówczas widoczny. Zobaczcie sami to, co niektórzy szczęśliwcy mogli podziwiać na żywo!
 • Rój szarańczy w mieście w północno-zachodnich Indiach. Najgorsza plaga od blisko 30 lat

  Rój szarańczy nawiedził dzielnice mieszkalne miasta Jaipur w północno-zachodnich Indiach. Lokalne media podkreślają, że te owady zwykle występują jedynie w zachodniej części stanu, którego stolicą jest Jaipur, czyli Radżastanu. Władze przyznają, że to najgorsza plaga w Indiach od 27 lat.
 • Policyjny chwytak ludzi. Kontrowersyjne narzędzie indyjskich służb w walce z pandemią

  Policja z miasta Czandigarh w północnych Indiach zaprezentowała narzędzie, które będzie służyło do chwytania osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem lub nieprzestrzegających godziny policyjnej. Narzędzie przypomina chwytak do zwierząt. Ma około dwa metry długości, wykonane jest z metalu, a na końcu znajdują się rączki do złapania człowieka. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych, funkcjonariusze pokazali, że zatrzymana osoba będzie następnie umieszczana na policyjnej ciężarówce. Prezentacja spotkała się z krytycznymi opiniami lokalnych mediów. Dziennikarze ocenili, że policja zamierza traktować ludzi, jak zwierzęta.
 • Indyjskie kuchnie wydają posiłki tysiącom robotników

  Kuchnia w indyjskim mieście Bengaluru wydaje posiłki najbiedniejszym. Blokada kraju, wprowadzona w ostatnim tygodniu, dotknęła wszystkich. Jednak najmocniej, pracujących na tzw. dniówkach. Robotnicy żyjący z wypłacanej z dnia na dzień pensji zostali teraz bez środków do życia. Często migrują za pracą z odległych regionów. Teraz nie mogą wrócić do swoich rodzinnych miast i wsi. Priorytetem dla władz jest ich nakarmienie. Robią to zarówno rządowe jak i pozarządowe organizacje.