Indie

Synonimy:
India, indyjskie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Indie (1597)

 • W Indiach odnaleziono starożytne artefakty

  W Indiach odnaleziono starożytne artefakty

  Ponad 7000 odkrytych starożytnych narzędzi sugeruje, że ludzie dotarli do Azji wcześniej, niż do tej pory wszystkim się wydawało. Było to aż 385 000 lat temu.
 • Indie: Sukces premiera Modiego w Davos

  Indie: Sukces premiera Modiego w Davos

  Narendra Modi był pierwszym indyjskim premierem od dwóch dekad, który przemawiał na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Chociaż krytycy zarzucają mu przesadne promowanie sukcesów swego rządu, indyjska prasa uznała wizytę na szczycie za sukces szefa rządu.
 • Zima zbiera tragiczne żniwo w Indiach

  Zima zbiera tragiczne żniwo w Indiach

  Agenncje prasowe iinformują, że rośnie liczba ofiar zimy w Indiach.
 • Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Złoto i - do pewnego stopnia - srebro nadal znajdują się w ugruntowanym zakresie, a inwestorzy nadal nie mogą zdecydować się, czy skierować notowania tych surowców w górę, czy w dół. W tym tygodniu minął pierwszy rok prezydentury Donalda Trumpa. Od tego czasu złoto pozostaje w wąskim zakresie wokół 1.250 USD/uncję, a niższe szczyty i wyższe dołki wskazują, że metal czeka na silniejszy impuls i szuka kierunku.
 • FreeGalaktus 2017 – rusza III edycja konkursu dla twórców gier indie

  FreeGalaktus 2017 – rusza III edycja konkursu dla twórców gier indie

  ​76 gier, uczestnicy z 17 krajów i pula nagród powyżej 40 tysięcy złotych - oto niektóre z osiągnięć drugiej edycji konkursu FreeGalaktus.
 • ​Indie: Zawalił się budynek w Bombaju. Cztery osoby zginęły, ponad 30 pod gruzami

  Co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku zawalenia się w czwartek pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Bombaju na zachodzie Indii. Ratownicy poszukują ponad 30 osób, które najprawdopodobniej zostały uwięzione pod gruzami - pisze Associated Press.
 • Indie: Odciął nastolatce rękę mieczem. Kłócili się o ładowarkę do telefonu

  Indie: Odciął nastolatce rękę mieczem. Kłócili się o ładowarkę do telefonu

  30-letni mężczyzna odciął nastolatce rękę za pomocą miecza w Indiach. "The Independent" podaje, że do ataku doszło na zatłoczonym placu. Mężczyzna domagał się, by dziewczyna oddała mu pożyczoną ładowarkę do telefonu.
 • Indyjski dworzec grozy

  Indyjski dworzec grozy

  Niewielu z nas miało okazję przekonać się, jak łatwo jest zgubić dziecko na zatłoczonym dworcu. Są jednak miejsca na świecie, uwielbiane przez kidnaperów, gdzie nawet w biały dzień bez śladu znikają dziesiątki dzieci. Jednym z nich jest dworzec Sealdah w Kalkucie.
 • Indie chcą być gospodarzem igrzysk w 2032 roku

  Indie chcą być gospodarzem igrzysk w 2032 roku

  Igrzyska olimpijskie w Indiach? Ten azjatycki kraj myśli o zorganizowaniu w 2030 roku igrzysk azjatyckich, a dwa lata później - igrzysk olimpijskich.

Filmy - Indie (56)

 • Otworzyli muzeum... toalety! Nie uwierzysz, po co?!

  W Delhi w Indiach otwarto muzeum toalety. Zwiedzający mogą tu obejrzeć m.in. replikę "tronu" Ludwika XIV, wielowiekowe nocniki, sedesy i latryny. Muzeum ma pełnić funkcję edukacyjną. Jego założyciel chciałby, aby zachęcało Hindusów do korzystania z toalety.
 • Kobiety-policjantki wkraczają do akcji

  Na ulicach Jaipuru, stolicy Radżastanu, pojawiły się... policjantki. W mieście powstała zmotoryzowana jednostka, w której służą 52 kobiety. Pilnują porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie kobiet. Każdego roku w Indiach zgłaszanych jest 40 tys. przypadków gwałtów. A liczba ta jest mocno zaniżona, bo większość ofiar boi się zgłosić na policję.
 • Film z wesela wywołał kontorwersje. Dlaczego?

  Pewna hinduska panna młoda wywołała niezłe zamieszanie w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą jej weselnego filmu, który momentalnie stał się hitem. Klip burzy bowiem obraz tradycyjnej nieśmiałej oblubienicy. Nagranie ma ponad 8 milionów wyświetleń i wywołało ostrą dyskusję o tradycji, stereotypach i prawach kobiet. /AP/
 • Nieustraszona kobieta łapie jadowitą kobrę gołymi rękami

  Kobieta ratuje kobry gołymi rękami, ponieważ jak twierdzi "zwierzęta są bardziej spokojne, gdy robi się to bez użycia sprzętu".