Indie

Synonimy:
India, indyjskie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Indie (927)

Filmy - Indie (66)

 • Burza piaskowa przysłoniła horyzont. Teraz kieruje się na nich

  Niezwykłe zjawisko przyrodnicze udało się nagrać w okolicy indyjskiej miejscowości Jaisalmer. W porze monsunowej występują tam burze piaskowe. Zobaczcie tylko, jak spektakularny jest to widok!
 • "Pierścień ognia" pojawił się na niebie. Co to za zjawisko?

  W wąskim pasie rozciągającym się od Zachodniej Afryki, przez Bliski Wschód aż po Indie i kraje dalekiej Azji można było obserwować ostatnio niezwykłe zjawisko astronomiczne. Przez krótki czas na niebie trwał spektakl, w trakcie którego księżyc niemal całkowicie przysłonił słońce, tworząc tzw. pierścień ognia. Nazwa pochodzi od kształtu, który jest wówczas widoczny. Zobaczcie sami to, co niektórzy szczęśliwcy mogli podziwiać na żywo!
 • Indyjskie kuchnie wydają posiłki tysiącom robotników

  Kuchnia w indyjskim mieście Bengaluru wydaje posiłki najbiedniejszym. Blokada kraju, wprowadzona w ostatnim tygodniu, dotknęła wszystkich. Jednak najmocniej, pracujących na tzw. dniówkach. Robotnicy żyjący z wypłacanej z dnia na dzień pensji zostali teraz bez środków do życia. Często migrują za pracą z odległych regionów. Teraz nie mogą wrócić do swoich rodzinnych miast i wsi. Priorytetem dla władz jest ich nakarmienie. Robią to zarówno rządowe jak i pozarządowe organizacje.
 • Indyjskie kuchnie wydają posiłki tysiącom robotników

  Kuchnia w indyjskim mieście Bengaluru wydaje posiłki najbiedniejszym. Blokada kraju, wprowadzona w ostatnim tygodniu, dotknęła wszystkich. Jednak najmocniej, pracujących na tzw. dniówkach. Robotnicy żyjący z wypłacanej z dnia na dzień pensji zostali teraz bez środków do życia. Często migrują za pracą z odległych regionów, Teraz nie mogą wrócić do swoich rodzinnych miast i wsi. Priorytetem dla władz jest ich nakarmienie. Robią to zarówno rządowe jak i pozarządowe organizacje.