Indiana Jones

Synonimy:
indiana,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Indiana Jones (220)

 • "Indiana Jones 5": Kolejny scenarzysta zrezygnował z pracy

  "Indiana Jones 5": Kolejny scenarzysta zrezygnował z pracy

  Prace nad piątą częścią serii filmów o przygodach archeologa Indiany Jonesa nabrały ostatnio tempa. Nie wiadomo jednak, czy nie zostaną one zahamowane, bo kolejny scenarzysta pożegnał się z projektem.
 • Reżyser piątej części "Indiany Jonesa" chce wprowadzić do serii nową jakość

  Reżyser piątej części "Indiany Jonesa" chce wprowadzić do serii nową jakość

  Choć o piątym filmie o przygodach archeologa Indiany Jonesa mówi się od lat, dopiero teraz można poczuć, że widzowie doczekają się w końcu jego premiery. Do niedawnych zapewnień producenta Franka Marshalla o tym, że właśnie rozpoczął się etap pisania scenariusza tego filmu, dochodzą teraz słowa reżysera Jamesa Mangolda, który przyznaje, że w piątym filmie cyklu chce pokazać coś nowego.
 • Znamy szczegóły nowej części "Indiany Jonesa"

  Znamy szczegóły nowej części "Indiany Jonesa"

  W 2022 roku do kin ma trafić piąta część serii filmów o przygodach archeologa Indiany Jonesa. Jednak oprócz zapewnień, że film powstanie, długo nie ujawniano żadnych dotyczących go szczegółów. W ostatnich miesiącach się to zmieniło. Wybrano m.in. reżysera, który zastąpi twórcę czterech poprzednich części cyklu - Stevena Spielberga. To James Mangold, reżyser "Logana" i "Le Mans '66". Teraz nowe informacje na temat filmu roboczo nazwanego "Indiana Jones 5" przekazał producent Frank Marshall.
 • "Indiana Jones 5” nie wcześniej niż latem 2022 roku

  "Indiana Jones 5” nie wcześniej niż latem 2022 roku

  Jeszcze niedawno realizacja piątej części przygód słynnego filmowego archeologa wydawała się bliższa niż kiedykolwiek. Zwłaszcza gdy pojawiła się informacja, że zapadła decyzja o tym, że nie bedzie tego filmu reżyserował twórca wszystkich dotychczasowych części filmu Steven Spielberg, a zastąpi go w tej roli James Mangold. To oznaczało, że projekt nie został zapomniany. Ale teraz oczekiwanie na ewentualną premierę filmu znów się przedłuży. Piąta część przygód Indiany Jonesa trafi się na ekrany nie wcześniej niż w 2022 roku.
 • ​Steven Spielberg nie wyreżyseruje piątej części serii o Indianie Jonesie

  ​Steven Spielberg nie wyreżyseruje piątej części serii o Indianie Jonesie

  Wszystkie cztery filmy o przygodach archeologa Indiany Jonesa wyreżyserował Steven Spielberg. I najwyraźniej uznał, że to wystarczy. Jak bowiem dowiedział się portal "Variety", piątej części reżyserować nie zamierza. Za kamerą stanie prawdopodobnie James Mangold.
 • Zdjęcia do piątego Indiany Jonesa w przyszłym tygodniu

  Zdjęcia do piątego Indiany Jonesa w przyszłym tygodniu

  Chociaż "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" spotkał się z chłodnym przyjęciem widzów, fani archeologa wciąż czekają na piątą część jego przygód. Harrison Ford zapowiedział, że zdjęcia do filmu rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, na początku czerwca 2019 roku.
 • Premiera 5. części "Indiany Jonesa" przesunięta!

  Premiera 5. części "Indiany Jonesa" przesunięta!

  Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, premiera piątej części "Indiany Jonesa" została przesunięta na 2021 rok. Co się stało?
 • Indiana Jones i Królestwo Hollywoodzkiej Kontynuacji

  Indiana Jones i Królestwo Hollywoodzkiej Kontynuacji

  Równe dziesięć lat temu, 22 maja 2008 roku, "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" Stevena Spielberga zadebiutowało w polskich kinach, kilka dni wcześniej wywołując wiele sporów na festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją uroczystą premierę.
 • Shia LaBeouf nie zagra w "Indiana Jones 5"

  Shia LaBeouf nie zagra w "Indiana Jones 5"

  ​Shia LaBeouf nie pojawi się w nowym filmie z serii "Indiana Jones". W nowym scenariuszu nie ma postaci syna słynnego archeologa. Aktor przed laty otwarcie krytykował współpracę ze Stevenem Spielbergiem - czyżby to był powód tej decyzji?
 • "Indiana Jones 5": Znamy datę premiery

  "Indiana Jones 5": Znamy datę premiery

  Disney poinformował, że 5. część przygód Indiany Jonesa trafi do kin 19 lipca 2019. Za kamerą stanie Steven Spielberg, w tytułową postać wcieli się Harrison Ford.

Filmy - Indiana Jones (1)

 • Zed mecz i Indiana Jones

  Zobacz przygody bohatera kreskówki Zeda, którego twórcą jest Andrzej Lichota - malarz, rysownik i twórca filmów animowanych.