indeks giełdowy

Artykuły - Indeks giełdowy (76)

 • Krok na południe

  Środowa sesja w Warszawie zakończyła się przewagą spadków, w czym główną rolę odegrała przecena dużych spółek. Po relatywnie słabym otwarciu WIG20 w ciągu kilku kwadransów odrobił straty do wtorkowego kursu odniesienia. Kolejne godziny handlu upłynęły pod znakiem stabilizacji, co wyglądało jednak relatywnie słabo na tle zachodnioeuropejskich parkietów, gdzie można było obserwować rosnącą przewagę obozu popytowego.
 • GPW rozpocznie od 18 III publikację indeksów makrosektorowych i indeksu WIG.GAMES

  GPW rozpocznie od 18 III publikację indeksów makrosektorowych i indeksu WIG.GAMES

  GPW rozpocznie od 18 marca publikację indeksu WIG.GAMES (indeks producentów gier) oraz indeksów makrosektorowych z branż: banki-ubezpieczenia-rynek kapitałowy-wierzytelności, paliwa-chemia-gaz oraz energia-górnictwo-surowce - poinformowała GPW w komunikacie prasowym. Makroindeksy będą instrumentami bazowymi dla kontraktów terminowych.
 • Główne indeksy giełdowe kończą sesję mocnym wzrostem

  Główne indeksy zakończyły środową sesję na GPW ponad 1-proc. wzrostem. Wśród blue chipów najmocniej w górę poszły notowania Lotosu, a na szerokim rynku zwyżką wyróżnił się Vistal Gdynia.
 • Sztuczna inteligencja na giełdzie

  Sztuczna inteligencja na giełdzie

  Szwajcarska instytucja finansowa STOXX Limited zamierza stworzyć pierwszy w historii indeks giełdowy administrowany przez sztuczną inteligencję. Dynamiczny rozkwit adaptacji SI przez branżę finansową bacznie obserwują nie tylko inwestorzy, ale i centra danych.
 • Deutsche Bank usunięty z prestiżowego indeksu

  Deutsche Bank usunięty z prestiżowego indeksu

  Akcje Deutsche Bank i Credit Suisse zostały usunięte ze Stoxx Europe 50, indeksu giełdowego największych spółek Europy zachodniej. Czy to zmierzch bogów?
 • Krajowy rynek kapitałowy przestaje być barometrem gospodarki. Na giełdzie zbyt duży udział mają spółki Skarbu Państwa

  Krajowy rynek kapitałowy przestaje być barometrem gospodarki. Na giełdzie zbyt duży udział mają spółki Skarbu Państwa

  W ciągu ostatnich pięciu lat główny indeks giełdowy WIG20 spadł o prawie 40 proc. W tym samym czasie krajowa gospodarka znacznie się rozwinęła. Zdaniem Adama Rucińskiego z BTFG Audit, rynek kapitałowy w Polsce przestaje być barometrem stanu gospodarki. Zbyt poważny udział na giełdzie mają spółki Skarbu Państwa, w których kluczowe decyzje podejmowane są przez rządzących polityków.
 • Dziś start nowych indeksów na GPW. Mają zwiększyć płynność i przejrzystość

  Dziś start nowych indeksów na GPW. Mają zwiększyć płynność i przejrzystość

  Na GPW debiutują indeksy WIG50 oraz WIG250. Zastąpią one dotychczasowe indeksy średnich i małych spółek - mWIG40 oraz sWIG80. Dzięki tej zmianie inwestorzy mają otrzymać lepszy wskaźnik koniunktury wśród spółek o średniej i niskiej kapitalizacji. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, zyskać mogą też spółki, które znajdą się w nowych indeksach.
 • W. Brytania: Indeks giełdowy spółek stosujących się do zasad islamu

  W. Brytania: Indeks giełdowy spółek stosujących się do zasad islamu

  Londyńska giełda (London Stock Exchange) zainauguruje nowy indeks oferujący możliwości inwestowania w akcje spółek stosujących się do zasad islamu - zapowiedział we wtorek premier David Cameron na konferencji inwestorów z krajów muzułmańskich w Londynie.
 • Na Wall Street wzrosty i nowy rekord indeksu S&P 500

  Na Wall Street wzrosty i nowy rekord indeksu S&P 500

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty i nowe historyczne rekordy indeksu S&P 500. Amerykański indeks giełdowy wzrostami zakończył już osiem z ostatnich dziewięciu sesji.
 • Czy Eurodolar pójdzie śladem indeksów giełdowych

  W czwartek w oczekiwaniu na wynik posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC) kurs EUR/USD rósł odrabiając straty z dnia poprzedniego, kiedy to za sprawą m.in. z publikacji dobrych danych z USA notowania euro spadły drugi raz w tym miesiącu poniżej poziomu 1,30 USD.