impuls

Artykuły - Impuls (252)

 • Rynki czekają na kolejne impulsy

  Początek nowego tygodnia upływa jeszcze pod wpływem piątkowych, zdecydowanie lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy, które mocno poprawiły nastroje na rynkach. Po wywindowaniu głównych indeksów giełdowych ten pozytywny impuls stopniowo się wyczerpuje, a rynki zaczynają wypatrywać kolejnych wydarzeń, które mogą wpłynąć na sentyment.
 • J. Borowski: Program "Rodzina 500 plus" wywoła umiarkowany impuls popytowy

  J. Borowski: Program "Rodzina 500 plus" wywoła umiarkowany impuls popytowy

  Między innymi dzięki wyższym wpływom z VAT sytuacja budżetu państwa jest dobra. W tym roku nie zabraknie więc pieniędzy na sfinansowanie np. programu "Rodzina 500 plus". Jak jednak zwraca uwagę Jakub Borowski, główny ekonomista Crédit Agricole, towarzyszący mu impuls popytowy będzie umiarkowany. Program jednak w krótkim terminie umocni złotego.
 • Rynek czeka na nowe impulsy

  Wtorkowy, poranny handel na rynkach finansowych nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiej waluty, która w dalszym ciągu oscyluje blisko punktów odniesienia z piątku.
 • Brak impulsów do dalszych wzrostów

  Wtorek przynosi lekkie pogorszenie sentymentu na rynku. Spośród walut G10 jako jedyny wobec USD umacnia się jen.
 • Kredytobiorcy atakują banki. Bankowcy: Kredyty walutowe impulsem dla gospodarki

  Kredytobiorcy atakują banki. Bankowcy: Kredyty walutowe impulsem dla gospodarki

  - Kredyty walutowe były ogromnym impulsem dla gospodarki - ocenili przedstawiciele banków podczas debaty dot. frankowiczów. Reprezentanci kredytobiorców zarzucali bankom przerzucenie na nich całego ryzyka walutowego. Według UOKiK ,przyszła ustawa ws. frankowiczów musi rozwiązać całość problemu.
 • Pozytywny impuls dla polskich aktywów po Moody's

  Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę wyhamowania umocnienia złotego po decyzji agencji Moody's.
 • Polska popiera TTIP, bo da on nam impuls rozwojowy - Morawiecki

  Polska popiera TTIP, bo da on nam impuls rozwojowy - Morawiecki

  - Jesteśmy zwolennikami podpisania umowy o TTIP, bo dałoby to Polsce impuls rozwojowy - powiedział dziennikarzom wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas środowego spotkania w Amerykańskiej Izbie Handlowej.
 • Harker, Rosengren i co dalej?

  Wczoraj starał się o to poniekąd Patrick Harker z Fed w Filadelfii, dziś w nocy przyszedł mu w sukurs Eric Rosengren. Harker stwierdził, że należałoby chyba poczekać na większy impuls inflacyjny, aby zdecydować o drugiej podwyżce stóp.
 • Newag: 226km/h Impulsa to nie ostatnie nasze słowo

  Na targach Trako Newag zaprezentował pociąg Impuls 45WE. Prezes Newagu Zbigniew Konieczek wykorzystał szansę spotkania z dziennikarzami do opisania kulis bicia rekordu prędkości przez ezt, którego właścicielem są Koleje Mazowieckie.
 • Zobacz film z rekordowych przejazdów Impulsa

  W ostatnich dniach podczas testów na Centralnej Magistrali Kolejowej pociąg Impuls Newagu dla Kolei Mazowieckich ustanowił nowy rekord prędkości pociągu zaprojektowanego i wyprodukowanego w Polsce. Zobacz film z tego wydarzenia.