impreza integracyjna

Artykuły - Impreza integracyjna (27)

 • "Rzeczpospolita": Fiskus chce zarobić na imprezach integracyjnych

  "Rzeczpospolita": Fiskus chce zarobić na imprezach integracyjnych

  Pracodawca musi dzielić wydatki na integrację. Nie odliczy poczęstunku dla samozatrudnionych - informuje środowa "Rzeczpospolita".
 • Polacy donoszą fiskusowi na osoby handlujące na imprezach plenerowych. Przybywa kontroli

  Polacy donoszą fiskusowi na osoby handlujące na imprezach plenerowych. Przybywa kontroli

  Latem wzrasta liczba kontroli celno-skarbowych na festynach. Tak dzieje się już od lat. Nie ukrywają tego poszczególne izby administracji skarbowej. Jednocześnie przekonują, że nie powstały zarządzenia, akty prawne czy plany ws. czynności w tym obszarze. Kontrolerów interesuje nie tylko kwestia wydawania paragonów.
 • Świąteczny rachunek kosztowy w firmie

  Świąteczny rachunek kosztowy w firmie

  W grudniu świąteczna atmosfera udziela się wszystkim. Pomimo tego, że miesiąc ten jest w firmach jednocześnie okresem wytężonej pracy i rocznych podsumowań, nadchodzące święta w firmach widać w okolicznościowych aranżacjach, czuć je na spotkaniach o charakterze integracyjnym, przejawiają się również w gratyfikacjach dla pracowników oraz upominkach przekazywanych kontrahentom. Nie wszystkie jednak wydatki ponoszone na te cele przedsiębiorcy mogą uwzględnić w rachunku kosztowym.
 • Podatek od wydatków na organizację jubileuszu firmy

  Podatek od wydatków na organizację jubileuszu firmy

  Podatnicy niejednokrotnie organizują różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, np. w związku z jubileuszem swojego istnienia, w których biorą udział zarówno pracownicy, jak i kontrahenci. Przygotowanie takiej imprezy pociąga za sobą różnego rodzaju wydatki. Wątpliwości budzi możliwość odliczenia VAT wynikającego z faktur dokumentujących ich poniesienie.
 • Minister Finansów koryguje niekorzystne dla podatników interpretacje dotyczące nieodpłatnych świadczeń pracowniczych

  Nieodpłatne świadczenia pracodawcy na rzecz pracowników od zawsze budziły poważne wątpliwości interpretacyjne zarówno dla samych podatników, jak i organów podatkowych.
 • Kiedy wydatki poniesione w związku z organizacją imprez integracyjnych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu

  Często stosowaną praktyką przez pracodawców jest organizacja imprez integracyjnych w celu integracji pracowników i budowania przyjaznej atmosfery w pracy. Wątpliwości może budzić fakt, czy wydatki poniesione przez firmę w celu organizacji takich imprez można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.
 • Świąteczna impreza – nagroda czy kara?

  Świąteczna impreza – nagroda czy kara?

  Okres przedświąteczny to jedyna okazja do zorganizowania przez pracodawców firmowej Wigilii, popularnie nazywanej „Christmas Party”. Dla prawie 70% pracowników jest ona nagrodą za rok pracy*. Jak jednak zachować się podczas tej uroczystości, by nie popełnić gafy i co powinien zrobić pracodawca, by uatrakcyjnić jej formę?
 • Wydatki na integrację w kosztach firmowych

  Lipcowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego (sygn. akt K 7/13) zakończył trwający szereg lat spór o opodatkowanie uczestnictwa pracowników w imprezach integracyjnych. Jednak nadal problematyczne pozostaje rozliczanie w kosztach firmowych wydatków związanych z ich organizacją (zwłaszcza w sytuacji, gdy uczestnikami są nie tylko pracownicy) z uwagi na to, że fiskus nie wypracował w tej kwestii jednolitego stanowiska.
 • Opodatkowanie przychodu pracownika z tytułu udziału w imprezie integracyjnej

  Opodatkowanie przychodu pracownika z tytułu udziału w imprezie integracyjnej

  Pracownicy uczestniczący w imprezie integracyjnej uzyskują przychód, który ewentualnie może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o PDOF (zwolnienie to dotyczy uzyskanych świadczeń finansowanych ze środków ZFŚS do wysokości 380 zł rocznie).
 • Pracownicza integracja - z przychodem czy bez?

  Pracownicza integracja - z przychodem czy bez?

  Temat opodatkowania pracowniczej integracji zawsze powraca pod koniec roku. Oprócz spotkań z okazji jubileuszu firmy czy letnich festynów i pikników pracowniczych, imprezy integracyjne związane z podsumowaniem kolejnego roku należą do najczęściej organizowanych przez zakłady pracy imprez pracowniczych.