imigracja

Synonimy:
imigraci, imigranci imigranckie getta imigranic imigrant imigrantka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Imigracja (662)

 • Czy Polacy masowo ruszą do pracy za granicę?

  Czy Polacy masowo ruszą do pracy za granicę?

  Pandemia koronawirusa uderzyła w rynki pracy krajów Europy. Eksperci przewidują, że migracje zarobkowe staną się koniecznością dla obywateli wielu krajów.
 • Media: Ukraińcy zaczynają się zastanawiać, jak wrócić do Polski

  Media: Ukraińcy zaczynają się zastanawiać, jak wrócić do Polski

  Polska zastanawia się, co zrobić, by ukraińscy migranci zarobkowi wrócili z kraju, a Ukraińcy, którzy wyjechali, zaczynają myśleć o tym, jak wrócić do Polski - pisze ukraińska agencja informacyjna Ukrinform. Ciężko sobie wyobrazić gospodarkę Polski bez pracowników z Ukrainy - dodaje.
 • Koronawirus. Donald Trump zapowiada tymczasowe wstrzymanie imigracji

  Koronawirus. Donald Trump zapowiada tymczasowe wstrzymanie imigracji

  Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek czasu miejscowego, że podpisze rozporządzenie wykonawcze tymczasowo zawieszające imigrację do Stanów Zjednoczonych z powodu epidemii koronawirusa. Nie sprecyzował, kiedy ma ono wejść w życie.
 • Koronawirus może pokrzyżować plany Ukraińcom i ich polskim pracodawcom

  Koronawirus może pokrzyżować plany Ukraińcom i ich polskim pracodawcom

  Pomimo dużego zadowolenia z pracy w Polsce, część Ukraińców zamierza wyjechać, co stwarza realne zagrożenie dla naszych pracodawców. Nie bez znaczenia jest również obecna sytuacja wywołana epidemią. Czy polscy pracodawcy mają się czego obawiać?
 • Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  W ciągu prawie pięciu lat od kryzysu migracyjnego Unia Europejska nie rozwiązała żadnego z długiej listy problemów na swoich granicach.
 • Prawo do azylu także dla migrantów klimatycznych

  Prawo do azylu także dla migrantów klimatycznych

  Przyjęta przez ONZ wykładnia prawa międzynarodowego może uniemożliwić odsyłanie do krajów pochodzenia osób, których życie jest zagrożone ze względu na zmiany temperatury.
 • "Rz": Biznes chce imigrantów

  "Rz": Biznes chce imigrantów

  W 2020 r. Europę czeka wzmożona walka o pracowników z zagranicy. Przedsiębiorcy apelują o działania, które zwiększą szanse naszego kraju - czytamy w czwartek w "Rzeczpospolitej".
 • Czy Ukraińcy wybiorą teraz Niemcy? Konieczna zmiana polityki migracyjnej

  Czy Ukraińcy wybiorą teraz Niemcy? Konieczna zmiana polityki migracyjnej

  Polska stworzyła odpowiednie warunki do pracy tymczasowej, jednak nie stwarza bodźców dla cudzoziemców do osiedlenia się w Polsce na stałe. A właśnie walka o zatrzymanie imigrantów na dłuższy czas będzie kluczowa dla utrzymania szybkiego rozwoju gospodarczego.
 • To był trudny rok dla pracodawców

  To był trudny rok dla pracodawców

  W 2019 roku pracodawcy mieli mierzyć się z pogłębiającym się deficytem kadrowym dotyczącym rodzimych pracowników oraz odpływem imigrantów do innych krajów Europy - głównie Czech, Słowacji i Niemiec.
 • Zatrudnienie Azjatów w polskich firmach wzrosło prawie o połowę

  Zatrudnienie Azjatów w polskich firmach wzrosło prawie o połowę

  W I połowie 2019 roku wydano ponad 35 tys. zezwoleń na pracę dla obywateli krajów azjatyckich. To o 42 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W pierwszych sześciu miesiącach roku, najwięcej zezwoleń trafiło w ręce Nepalczyków (6,3 tys.), następnie Hindusów (4,3 tys.) oraz Banglijczyków (4,1 tys.).

Filmy - Imigracja (65)

 • Jak wygląda życie ukraińskich imigrantów w Polsce?

  O swoim życiu w Polsce w studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedziały artystka i zwyciężczyni programu „Mam Talent!” Tetiana Galitsyna oraz Helen Mazanova, która prowadzi vloga o Polsce. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Piekło imigrantów z Ameryki Południowej

  Idą tysiącami. Z Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu czy z samego Meksyku. Wszyscy gnani marzeniami o życiu w Stanach Zjednoczonych. Bo ich świat to bieda, przemoc, głód, klęski żywiołowe i gangi. Ale droga do ziemi obiecanej wiedzie przez piekło. Wielu z nich nie dociera do końca podróży. Ich zakrwawione i zmasakrowane ciała stanowią upiorne świadectwo tego, jak brutalny może być człowiek względem drugiego człowieka.
 • Piekło imigrantów z Ameryki Południowej

  Idą tysiącami. Z Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu czy z samego Meksyku. Wszyscy gnani marzeniami o życiu w Stanach Zjednoczonych. Bo ich świat to bieda, przemoc, głód, klęski żywiołowe i gangi. Ale droga do ziemi obiecanej wiedzie przez piekło. Wielu z nich nie dociera do końca podróży. Ich zakrwawione i zmasakrowane ciała stanowią upiorne świadectwo tego, jak brutalny może być człowiek względem drugiego człowieka.
 • "Musimy chronić nasze granice na Morzu Śródziemnym". Szefowie dyplomacji Polski, Turcji i Rumunii o uchodźcach

  Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w Bukareszcie z ministrami spraw zagranicznych Rumunii - Teodorem Viorelem Melescanu oraz Turcji - Mevlutem Cavusoglu. Konsultacje poświęcone były kwestiom bezpieczeństwa. Ministrowie rozmawiali m.in. o sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz zbliżającej się ofensywie na syryjski Idlib. (AP/x-news)