imigracja

Synonimy:
imigraci, imigranci imigranckie getta imigranic imigrant imigrantka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Imigracja (1114)

Filmy - Imigracja (51)

 • Brytyjczycy nie chcą imigrantów z Polski

  Miasteczko Great Yamouth na wschodzie Anglii to twierdza zwolenników brexitu. By zastraszyć pewną polską rodzinę, brytyjscy sąsiedzi instalują kamery. - Kamery są skierowane prosto na mój dom, na moje dzieci (...) Ona siedzi i nas ogląda, nie raz nam dała do zrozumienia, na przykład na Facebooku, że nas widzi, żebyśmy się pilnowali, bo ona wie, co u nas się dzieje - mówi Agnieszka P., ofiara mobbingu ze strony sąsiadów.
 • Koniec gościnności dla syryjskich uchodźców w Turcji

  Turcy, którzy do niedawna z otwartością przyjmowali nielegalnych uchodźców z sąsiedniej Syrii, dziś są do nich wrogo nastawieni. Żołnierze na granicy znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie. Dodatkowo, kontrole policji i straży granicznej są coraz ostrzejsze.
 • Imigranci znaleźli nowy szlak do Niemiec

  Z Turcji przez Morze Czarne do Rumunii, a stąd - na północ Europy. To nowa droga, oferowana przez przemytników obywatelom krajów, w których toczy się wojna.
 • Wideoblog z Sycylii: Na pokładzie Viana Do Castelo

  Zapraszamy na spacer po pokładzie okrętu portugalskiej marynarki wojennej Viana Do Castelo, który właśnie zakończył operację na Morzu Śródziemnych w ramach misji "Tryton". Podczas 12 dni na morzu załodze okrętu udało się przechwycić pięć łodzi płynących z Tunezji na Lampedusę. Zatrzymano 97 migrantów, w tym trzy kobiety i dwoje nastoletnich dzieci. Tylko jedna osoba pochodziła z Algierii, reszta z Tunezji. Kapitan okrętu Madaleno Galocha mówił, że na trasie Tunezja-Lampedusa mamy do czynienia z zupełnie innymi migrantami niż np. na szlaku do Grecji. Nie ma wśród nich osób uciekających przed wojną czy innym typem zagrożenia życia. To prawie w 100 proc. tzw. migranci ekonomiczni.