imigracja

Synonimy:
imigraci, imigranci imigranckie getta imigranic imigrant imigrantka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Imigracja (1124)

Filmy - Imigracja (52)

 • Imigrant-spiderman otrzymał prawo stałego pobytu we Francji. Pierwszy krok do obywatelstwa za uratowanie dziecka z gzymsu

  Mamoudou Gassama, okrzyknięty „spidermanem”, otrzymał pozwolenie stałego pobytu we Francji. 22-letni imigrant z Mali otrzymał przezwisko na cześć superbohatera, ze względu na efektowną wspinaczkę na czwarte piętro, dzięki której uratował chłopca wiszącego na balustradzie. Gassama dziękował Francji za pomoc w uzyskaniu obywatelstwa. Czyn Malijczyka zyskał na rozgłosie dzięki publikacji nagrania ze zdarzenia w mediach społecznościowych. Na filmie widać, jak mężczyzna, ryzykując własne życie, wspina się po balkonach, by uratować czterolatka. Niebezpieczna wspinaczka zajęła mu ok. minutę. Gdy nagranie zdobyło popularność, Emmanuel Macron zaprosił bohatera do Pałacu Elizejskiego, gdzie zapewnił, że otrzyma prawo pobytu na terenie Francji. Prezydent Francji zapowiedział, że władze pomogą Gassamie także ubiegać się o francuskie obywatelstwo. Otrzymanie prawa stałego pobytu jest pierwszym krokiem ku obywatelstwu.
 • Brytyjczycy nie chcą imigrantów z Polski

  Miasteczko Great Yamouth na wschodzie Anglii to twierdza zwolenników brexitu. By zastraszyć pewną polską rodzinę, brytyjscy sąsiedzi instalują kamery. - Kamery są skierowane prosto na mój dom, na moje dzieci (...) Ona siedzi i nas ogląda, nie raz nam dała do zrozumienia, na przykład na Facebooku, że nas widzi, żebyśmy się pilnowali, bo ona wie, co u nas się dzieje - mówi Agnieszka P., ofiara mobbingu ze strony sąsiadów.
 • Koniec gościnności dla syryjskich uchodźców w Turcji

  Turcy, którzy do niedawna z otwartością przyjmowali nielegalnych uchodźców z sąsiedniej Syrii, dziś są do nich wrogo nastawieni. Żołnierze na granicy znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie. Dodatkowo, kontrole policji i straży granicznej są coraz ostrzejsze.
 • Imigranci znaleźli nowy szlak do Niemiec

  Z Turcji przez Morze Czarne do Rumunii, a stąd - na północ Europy. To nowa droga, oferowana przez przemytników obywatelom krajów, w których toczy się wojna.