imię dla dziecka

Artykuły - Imię dla dziecka (11)

 • Dziwne imię dla dziecka

  Dziwne imię dla dziecka

  Rodzice, którzy pragną by ich dziecko wyróżniało się, było inne niż reszta, zwykle nadają mu osobliwe, często dziwne imię.
 • Afgański Donald Trump

  Afgański Donald Trump

  ​Pochodzący z Afganistanu, 28-letni nauczyciel, Sayed Asadullah Poya zdecydował się na dość kontrowersyjny krok. Gdy zobaczył blond lok na głowie swego nowonarodzonego syna zdecydował się nadać mu imię Donald Trump. Liczył, że krok ten zapewni mu szczęście. Wygląda na to, że znacząco się przeliczył.
 • Wybraliście imię dla dziecka? Co, jak urzędnik się na nie nie zgadza?

  Wybraliście imię dla dziecka? Co, jak urzędnik się na nie nie zgadza?

  Kierownik USC nie zgodził się nadać dziecku wybranego przez nas imienia. Gdzie i jak możemy odwołać się od tej decyzji?
 • Wybieramy imię dla dziecka

  Wybieramy imię dla dziecka

  Od 1 marca zmieniły się niektóre przepisy dotyczące nadawania imion. Teraz rodzice mają większą swobodę w wyborze imienia dla nowo narodzonego potomka.
 • Od 1 marca rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona obce

  Od 1 marca rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona obce

  Zgodnie z przepisami, które wejdą w życie 1 marca 2015 roku, rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona obce. Nie będzie już problemu aby nazwać dziecko Mercedes czy Bonawentura. W studiu "Dzień Dobry TVN" o nietypowych imionach rozmawiali Marta Wiśniewska, Jessica Mercedes Kirschner i Ziemowit Pędziwiatr. Dlaczego Kirschner i Pędziwiatr mają takie oryginalne imiona? Czy dzieci Marty Wiśniewskiej mają problemy z powodu swoich
 • Imię ma po… Beatlesach

  Imię ma po… Beatlesach

  Są niczym tarcza chroniąca przed złymi duchami albo mają przynieść szczęście i sławę. Czym kierują się rodzice przy wyborze imion dla swoich dzieci?
 • Robert Leszczyński: Moja córka ma na imię Vesna

  Córka Roberta Leszczyńskiego ma na imię Vesna. Dziennikarz muzyczny przyznał, że wszyscy zachwycają się oryginalnym imieniem jego dziecka. - Dzieci jej zazdroszczą, bo zwykle są to jakieś ponure Kasie i Basie - powiedział.
 • Nie wiesz, jakie imię wybrać dla swojego dziecka?

  Nie wiesz, jakie imię wybrać dla swojego dziecka?

  Wizjonerka Aida Kosojan-Przybysz i psycholog Jacek Santorski rozmawiali w studiu "Dzień Dobry TVN", czy nadane nam imię może determinować nasze życie. Goście wytłumaczyli m.in., dlaczego niektóre imiona nie pasują do nietypowych nazwisk. Santorski wyjaśnił również, dlaczego warto nadać dziecku imię, które ma rodzinną tradycję. W przeprowadzonej przez reportera "Dzień Dobry TVN" sondzie, mieszkańcy Warszawy opowied
 • Zakazane imiona

  Zakazane imiona

  Niektórzy rodzice w Nowej Zelandii wpadają na bardzo oryginalne imiona dla swoich dzieci. Weryfikuje to jednak urząd, który opublikował właśnie listę zakazanych imion. Znalazły się na niej m.in. Lucyfer czy Justice.
 • Wybieramy imię dla dziecka

  Wybieramy imię dla dziecka

  Po dziadku czy po ulubionym bohaterze powieści? Takie, które jest aktualnie modne czy raczej rzadko spotykane? Ostateczna decyzja oczywiście należy do was, ale postaramy się pomóc wam ją podjąć.