Iluzjon

Artykuły - Iluzjon (22)

 • Kino Iluzjon od października

  Kino Iluzjon od października

  Zakończono prace budowlane w remontowanym Kinie Iluzjon w Warszawie, trwa jeszcze wykańczanie wystroju wnętrz w budynku. Rozpoczęcie działalności Iluzjonu zaplanowane jest na 4 października - publiczność zobaczy wtedy zrekonstruowany film "Mania" z Polą Negri.
 • Iluzjon: Nowe życie kina

  Iluzjon: Nowe życie kina

  Dwie sale, sprzęt projekcyjny najnowszej generacji, stanowiska komputerowe oraz fosa orkiestrowa - takie walory po remoncie i przebudowie zyska warszawski Iluzjon. Po ponadtrzyletniej działalności w siedzibie tymczasowej kino wraca do budynku przy ul. Narbutta.
 • Filmowe pożegnanie Kolbergera

  Filmowe pożegnanie Kolbergera

  W lutym kino Iluzjon filmowo pożegna zmarłego w styczniu Krzysztofa Kolbergera. Aktora zobaczymy m.in. w filmach "Dwa księżyce", "Kontrakt" i "Dziewczęta z Nowolipek".
 • Przegląd filmów z Kolbergerem

  Przegląd filmów z Kolbergerem

  Przegląd filmów z udziałem Krzysztofa Kolbergera, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, zaplanowało na luty stołeczne kino Iluzjon, należące do Filmoteki Narodowej. W programie - m.in. "Kontrakt" i "Dziewczęta z Nowolipek".
 • Przegląd filmów Jean-Luca Godarda

  Przegląd filmów Jean-Luca Godarda

  12 arcydzieł kina w realizacji francuskiego reżysera Jean-Luca Godarda, współtwórcy Nowej Fali, zaprezentowanych zostanie w ramach specjalnego jubileuszowego przeglądu w Warszawie. Pokazy rozpoczną się w sobotę, 20 listopada, w kinie Iluzjon.
 • Burleski Chaplina, reklamy z Garbo

  Burleski Chaplina, reklamy z Garbo

  W Kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej odbędzie się 8. edycja Święta Niemego Kina. Nieme filmy będą wyświetlane od 14 do 17 października.
 • Polskie kino dla turystów

  Polskie kino dla turystów

  Od sierpnia do listopada w kinie Iluzjon w Warszawie odbywać się będzie projekt "The Best of Polish Movies". Pokazywane będą nowości oraz klasyki polskiego kina opatrzone napisami w języku angielskim.
 • Wykłady o historii filmu

  Wykłady o historii filmu

  Cykl krótkich wykładów poświęconych wybranych nurtom światowego kina, m.in. włoskiemu neorealizmowi, zainauguruje 25 marca warszawskie kino Iluzjon. Wykłady, którym towarzyszyły będą projekcje filmów, wygłoszą filmoznawcy związani z pismem "Kwartalnik Filmowy".
 • Aktorska sztafeta pokoleń

  Aktorska sztafeta pokoleń

  Przegląd "Aktorska sztafeta pokoleń", obejmujący zestawy filmów, w których zagrali sławni rodzice i ich nie mniej słynne dzieci - jak Henry i Jane Fonda, Tony i Jamie Lee Curtis czy Kirk i Michael Douglas - rozpoczął się 2 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon.
 • Przegląd filmowy "Aktorska sztafeta pokoleń"

  Przegląd "Aktorska sztafeta pokoleń", obejmujący zestawy filmów, w których zagrali sławni rodzice i ich nie mniej słynne dzieci - jak Henry Fonda i Jane Fonda, czy Tony Curtis i Jamie Lee Curtis - rozpoczyna się dzisiaj w warszawskim kinie Iluzjon.