iluzja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Iluzja (Film (2013)[Now You See Me] Reż.Louis Leterrier) ,

Artykuły - Iluzja (15)

 • To zdjęcie czy GIF? Niezwykłe złudzenie optyczne

  To zdjęcie czy GIF? Niezwykłe złudzenie optyczne

  Mimo iż na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, zdjęcie przedstawione poniżej jest statyczne, to żaden GIF. Jak to możliwe?
 • Zrób formę w godzinę - kilka prostych trików

  Zrób formę w godzinę - kilka prostych trików

  Czy w godzinę można z grubasa przeobrazić się w atletę? Spasiony brzuch zamienić na "sześciopak"? Z nieudacznika stać się zwycięzcą? Oczywiście, jeśli znamy kilka prostych trików. O świecie iluzji w branży fitness opowiedział instruktor personalny, Andrew Dixon.
 • Nasza wielka grecka iluzja

  Nasza wielka grecka iluzja

  Grecja od dawna już sprawuje emocjonalną kontrolę nad Europą. Całe to gadanie o "kolebce zachodniej cywilizacji" zaskarbiło jej wyrozumiałość, a nawet pobłażliwość sąsiadów. Unia Europejska nie była gotowa na konfrontację z krajem, w którym narodziła się demokracja.
 • Iluzja otwartego oprogramowania

  Iluzja otwartego oprogramowania

  Oprogramowanie open source, które ma być alternatywą dla Windows i innych płatnych systemów, okazuje się nie do końca otwarte. Do takich wniosków doszedł Florian Mueller - uznany guru open source.
 • Iluzja przyspiesza pobieranie plików

  Iluzja przyspiesza pobieranie plików

  Jedną z najbardziej frustrujących czynności związaną z obsługą komputera jest oczekiwanie na ściągnięcie pliku. Chris Harrison z Carnegie Mellon University uważa, że frustrację można zmniejszyć stosując wizualną sztuczkę, która oszuka nasz mózg sugerując, iż pobieranie odbywa się o 10 proc. szybciej niż w rzeczywistości.
 • Filmowa iluzja jak palenie jointa

  Filmowa iluzja jak palenie jointa

  Niemiecki scenarzysta, reżyser, producent oraz kompozytor muzyki filmowej. Wiele lat temu razem z Johnny Klimkiem oraz Reinholdem Heilem założył grupę Pale 3. Skomponowali między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu "Pachnidło". Z twórcą "Nieba" i "Biegnij, Lola biegnij" rozmawia Martyna Olszowska.
 • Bogactwo Wall Street to iluzja

  Bogactwo Wall Street to iluzja

  Bogactwo, które stworzyła Wall Street w ciągu ostatniego dziesięciolecia, było częściowo "iluzją", a jej znaczenie w przyszłości zmniejszy się - ocenił prezydent USA Barack Obama w wywiadzie dla niedzielnego "The New York Timesa".
 • Iluzja Staind

  Iluzja Staind

  W poniedziałek, 8 września, ukaże się szósty album amerykańskich rock-metalowców z formacji Staind zatytułowany "Illusion Of Progress".
 • "Ten klub i jego plany to iluzja"

  "Ten klub i jego plany to iluzja"

  Jacek Zieliński straci posadę trenera Kolportera Korony Kielce. Decyzja już zapadła. Jedyną niewiadomą jest czas, w którym szkoleniowiec zostanie zwolniony - twierdzi "Dziennik". - Ta drużyna i jej plany walki o mistrzostwo to iluzja - powiedział były piłkarz kieleckiego klubu Piotr Świerczewski.

Filmy - Iluzja (14)