iluminacja

Synonimy:
iluminacje,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Iluminacja (9)

 • Niezwykła instalacja imitująca przepływ lawy

  Niezwykła instalacja imitująca przepływ lawy

  Dwoje hiszpańskich architektów wpadło na niezwykły pomysł oświetlenia porzuconego budynku w Barcelonie. Przygotowali iluminację, która imituje przepływ lawy.
 • Świąteczna iluminacja z amerykańskim rozmachem

  Świąteczna iluminacja z amerykańskim rozmachem

  Lubisz błyskotki, spektakularne akcje, a przy tym chcesz czasem zaszpanować przed sąsiadami? Zafunduj sobie na święta iluminację domu w iście amerykańskim stylu. Mamy dla ciebie kilka ciekawych inspiracji...
 • Nie oszczędza tylko Warszawa

  Nie oszczędza tylko Warszawa

  Przedświąteczne iluminacje w największych polskich miastach są w tym roku wyjątkowo skromne. Nie oszczędza tylko Warszawa, która na ozdoby wydała cztery miliony złotych - pisze "Metro".
 • Iluminacja Pomnika Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

  Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku i budynek poczty będą kolejnymi obiektami historycznymi w mieście, które będą w nocy oświetlone.
 • Iluminacja Pól Elizejskich irytuje ekologów

  Iluminacja Pól Elizejskich irytuje ekologów

  Nie wszystkich zachwyca efektowna przedświąteczna iluminacja, która właśnie rozświetliła paryskie Pola Elizejskie. Francuscy Zieloni krytykują władze miasta za "absurdalne marnotrawstwo" energii.
 • Tristania i "Iluminacja"

  Tristania i "Iluminacja"

  Niezwykle różnorodnie zapowiada się nowa płyta norweskiej grupy Tristania. Na "Illumination" zawarto wpływy, co najmniej kilku stylów, od doom metalu i mocnych riffów, poprzez rock gotycki i nastrojowe ballady, do muzyki industrialnej. Nie zabraknie też kilku innych niespodzianek, w tym kwartetu smyczkowego czy gościnnego udziału gwiazd metalu.
 • Postaw się... za cudze

  Postaw się... za cudze

  Już od dłuższego czasu w polskich miastach widać było choinki, ozdoby, światła. Część z tych atrakcji zapewniają sponsorzy, a za resztę... płaci miasto, czyli mieszkańcy. Ile urzędy wydają z okazji świąt na świąteczne iluminacje, a ile na siebie?
 • Szantażowany za lampki

  Jednemu z mieszkańców Bawarii w Niemczech, który dom ozdobił lampkami, zagrożono, że zginie, jeżeli nie wyłączy światełek przed domem. Przyznać jednak trzeba, że iluminacja do słabych nie należała...

Filmy - Iluminacja (2)